Redmi Note 11 Pro kamerası kötü

KenanBulutE

Hectopat
Anlayamadığım ve anlatamadığım bir problem var, kamera ayarlarında kalite modu yüksekte kullanıyorum. Kamera kalitesi böyle nasıl desem hafif pikselimsi hafifde bulanık gibi böyle tuhaf bir şey, yapmam gereken başka bir ayar olabilir mi? Note 11 Pro kullanan arkadaşlar bu cihazın kamerası hakkında bilgi verirse çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende Redmi Note 12 abimde Redmi Note 11 Pro var abimin telefonunun kamerası benimkinden rahatlıkla iyi ama buna rağmen benim kullandığım Redmi Note 12'nin kamerası gayet güzel eğer odaklanma sorunu varsa ekrana bir kere tıkla ve odaklanmasını sağla eğer çok bulanık ve kalitesizse garantiye gönder garantisi yoksa merdiven altı olmayan iyi bir tamirciye gösterebilirsin.

Bir yıldır kullanıyorum telefonu. Fotoğraf modundaki çekimleri hiç beğenmiyorum. Kendi programı ile iyileştirme yapıyor ama bence çok vasat. Onun için 108mp modunda çekiyorum fotoğrafları. Şimdi @T21 dediği programı deneyeceğim ama çok umutlu değilim. Note 10 pro daha kaliteliydi.

Bir yıldır kullanıyorum telefonu. Fotoğraf modundaki çekimleri hiç beğenmiyorum. Kendi programı ile iyileştirme yapıyor ama bence çok vasat. Onun için 108mp modunda çekiyorum fotoğrafları. Şimdi @T21 dediği programı deneyeceğim ama çok umutlu değilim. Note 10 pro daha kaliteliydi.
Redmi modelleri pekte iyi lens ile gelmiyor genelde, Redmi serisinden kimsenin iyi kamera beklentisi olmamalı bence.

Redmi modelleri pek de iyi lens ile gelmiyor genelde, Redmi serisinden kimsenin iyi kamera beklentisi olmamalı bence.

Doğrudur çünkü Redmi daha çok kameradan ziyade hıza ve güce önem veriyor eğer Redmi alacaksan kamerası kötü ama işlemcisi ve RAM'i fazla olan bir telefon almış olursun eğer kamera istiyorsan Samsung öneririm zaten en iyi telefon kamerası samsunga ait.(S23 Ultra)

Konu sahibinin sorun yaşadığı Note 11 Pro Samsung'un 108MP HM2 sensörüne sahip.
İşin yazılım kısmı da var, Xiaomi kamera işini beceremiyor pek.

En iyi kamera Samsung'da demekte doğru bir tespit değil benim için, video çeken adamın Samsung ile işi olmaz en basitinden.

Poco X3 GT var bende, normal çekimler için 64MP gayet iyi çekiyor, siz de 108 MP modunda çekebilirsiniz, faydası olur. Bunun üst seviyesi GCam tabiki. Doygunluk, parlaklık ayarı vs. çok daha iyi GCam'de. Onda da MP ayarı yapılamıyor maalesef. En azından ben yapamadım.

Bir tüyo daha, sarı ışık olduğu durumlarda gece olmasa dahi "gece" modunda çekim yapın, on kat daha iyi çekiyor.

Geri
Yukarı