Redmi Note 11'de bir uygulamaya girince ekran 90Hz'den 60Hz'e düşüyor

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Telefonda (Redmi Note 11) ekranı 90Hz yaptığımda (ayarlar, telefon gibi sistem uygulamaları dışında) neredeyse tüm uygulamalarda 60Hz'e düşüyor.? Bu bir sorun mu yoksa böyle mi olması gerekiyor?

Adaptif ekran aktif ise normal, gerektiği yerde devreye sokuyordur 90 Hz'i. Bir de YouTube gibi video uygulamalarında genelde 60 Hz'e otomatik düşer.

Eğer düşmezse 60 Hz olması gereken yerlerde arada fark edebileceğiniz ekranda bir anda gidip gelmeler olur.Gözünüz yorulur.Destekleyen uygulamada düşmemesi gerekir.

Onu bilmiyorum. Nereden bakabiliyoruz?

Çoğu uygulamada denedim ama 60Hz'de sabit kalıyor. Bu normal ise 120hz telefona ne gerek var ki o zaman?
Normal değil, çoğu uygulama dedikleriniz neler? Örneğin Instagram'da yüksek yenileme hızında olması gerekli.

Normal değil, çoğu uygulama dedikleriniz neler? Örneğin Instagram'da yüksek yenileme hızında olması gerekli.
Instagram, Edge, Ayarlar gibi sistem uygulamalarında sıkıntı yok, ama genel olarak oyunlarda (Brain Test gibi 2D oyunlar dahil) 60hz'e sabit kalıyor.

Instagram, Edge, Ayarlar gibi sistem uygulamalarında sıkıntı yok, ama genel olarak oyunlarda (Brain Test gibi 2D oyunlar dahil) 60Hz'e sabit kalıyor.

Kardeşim bende de aynı telefon var PUBG Mobile girdiğimde 60 Hz'ye düşüyordu setedit diye bir uygulamadan "user_refesh_rate" diye bir komutta "90" yazıyor onu "1" yaparsan eğer bütün uygulamalar 90 Hz de çalışıyor

Kendini adaptif olarak ayarlıyor. Her yerde 90 Hz çalışsaydı şarjı mahverdi. Ortada bir sorun yok.
Ben heryerde 90 hz yaptım kardeşim telefonun şarjına da bi etkisi olmadı

Sorunu çözdüm. "Uygulamalar" ayarından "Pil ve Performans" uygulamasının tüm verilerini silmek gerekiyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı