Redmi Note 8 kasıyor

JustLewn

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Telefonda herhangi bir uygulamadan cikarken çok fazla kasıyor bazı kişilerde gördüğümde bir uygulamadan diğer uygulamaya gecmesi 2 saniye aliyor bende ise uygulamayi kapatirken bile kasma yapiyor 5 saniyede falan anca kapatabiliyorum. Telefonu Max 1 ay oldu sifirlayali ve telefonun extra bellek ( +1 RAM özelliği ) de acik şu anda depolamanin yarisi dolu sadece. Video nasıl atilir bilmiyorum ogretirseniz oyundan cikarken nasıl kastigini video olarak atacağım.

Telefonda herhangi bir uygulamadan cikarken çok fazla kasıyor bazı kişilerde gördüğümde bir uygulamadan diğer uygulamaya gecmesi 2 saniye aliyor bende ise uygulamayi kapatirken bile kasma yapiyor 5 saniyede falan anca kapatabiliyorum. Telefonu Max 1 ay oldu sifirlayali ve telefonun extra bellek ( +1 RAM özelliği ) de acik şu anda depolamanin yarisi dolu sadece. Video nasıl atilir bilmiyorum ogretirseniz oyundan cikarken nasıl kastigini video olarak atacağım.

Hangi uygulamalar yüklü? Buraya SS atabilirsin.

Fiyat/performans uygun fiyatlı telefonlarda bu kaçınılmaz bir durumdur. Amiral gemilerinde böyle bir şey yaşamanız çok zor mesela.

Android'e hoş geldin hocam...

Aynı cihaz bende de var. Anlamsız yerlerde kasma yapıyor. Güncelleme yapmamış olmama rağmen böyle. Bildiğim bir çözümü yok.

Hocam bence iOS, Android fark yok her şey donanımla ilgili. IPhone'lar kasmıyor çünkü Apple sadece üst seviyeli telefonlar çıkartıyor o yüzden pahalı ve güçlü. Ama Android'i benzer donanımlara koysak uçar. O yüzden sadece aynı segmentte olan telefonları karşılaştırmak gerek.

Hangi uygulamalar yüklü? Buraya SS atabilirsin.

5 tane oyun 13 tane falan normal uygulama var gerekli olanlar WhatsApp Instagram Authy vs. yani telefonu sifirlasamda ayni durumdaydi sadece telefonun kendi uygulamari + sadece 1 oyun ve kapatirken yine kasiyordu. Farkli bir rom atsam acaba kasma azalirmi?

Android'e hoş geldin hocam...

Aynı cihaz bende de var. Anlamsız yerlerde kasma yapıyor. Güncelleme yapmamış olmama rağmen böyle. Bildiğim bir çözümü yok.
En yuksek guncellemeyi yaparsam duzelir dedim daha beter oldu simdi geriyede dönemiyorum 12.5 kullaniyorum suanda.

Cihazın garantisi var mı? Yoksa Custom ROM kuralım.

Hayir garantisi yok. Abime sorgumuda da lineagos gibi bir şey soyledi fakat bu telefon Android gibi değil o yuzden nasıl aticagimizi tam olarak bilmiyoruz. Bir onceki Custom ROM konuma da rehber atildi fakat anlayamadik Redmi'ler biraz farkliymis galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı