Redmi Note 8 nasıl ROM atılır?

TarikCelik

Decapat
Daha fazla  
Şu an Redmi Note 8 kullanıyorum gerek yavaşlık gerek reklamlar bıktım. ROM kurmayı öğreten kaynak bulamadım video veya site atar mısınız? Bir de ben hangi ROM'u kursam uygun olur.

Onerebilecegim tek bir ROM var shapeshift OS 2.8
6 aydır ROM değiştiren birisiyim MIUI ROM'lardan ne olurlsa olsun uzak dur. Android 12 ve 12.1 ROM'lar cokca bugli onlarida onermem.

Teşekkürler. Rom kurmak bana çok karışık geldi video atar mısınız anlaşılabilir gösteren.
Bootlader'den sonrasını anlamadım.

Yanlış bilmiyorsam iki tane redmi 8 var (biri 2020 biri 2018) galiba biri note değil.
Benimki daha eski olan 3.5 yıl falan oldu alalı.

Edit: başka bir modelle karıştırdım sanırım
ama 3.5 yıl doğru.

Yanlış bilmiyorsam iki tane Redmi 8 var (biri 2020 biri 2018) galiba biri Note değil.
Benimki daha eski olan 3.5 yıl falan oldu alalı.

Edit: Başka bir modelle karıştırdım sanırım.
Ama 3.5 yıl doğru.

ROM'dan sonra telefon gene de adam olmuyor bilginize. Ben bu ROM islerinden en son sogudugum icin telefonumu degistirdim çünkü hangi ROM'u kurarsaniz kurun bu sefer baska bir ROM bulup onu denemek istiyorsunuz onu denerken baska bir ROM bulup onu da denemek istiyorsunuz ve bu döngüye giriyor. Bana kalirsa hiç ugrasmayin hocam. ROM ne olursa olsun gene de tatmin etmiyor.
Not: Telefon nasıl 3.5 yıldır sizde? Daha cikali 3 sene olacak :D

Linux'ta sürekli dağıtım değiştiriyorum zaten bir şey olmaz ama rom'da da performans kötü olursa telefonu değiştirmem gerekir.
xiomi'nin planlı eskitme yaptığını düşünüyorum son bir kaç aydır giderek yavaşlıyor güncellemelere.

ROM'dan sonra telefon gene de adam olmuyor bilginize. Ben bu ROM islerinden en son sogudugum icin telefonumu degistirdim çünkü hangi ROM'u kurarsaniz kurun bu sefer baska bir ROM bulup onu denemek istiyorsunuz onu denerken baska bir ROM bulup onu da denemek istiyorsunuz ve bu döngüye giriyor. Bana kalirsa hiç ugrasmayin hocam. ROM ne olursa olsun gene de tatmin etmiyor.
Not: Telefon nasıl 3.5 yıldır sizde? Daha cikali 3 sene olacak :D
Tam emin değilim 3 yıl civari da olabilir. redmi note 8'i çıktıktan çok geçmeden almıştım.

Linux'ta sürekli dağıtım değiştiriyorum zaten bir şey olmaz ama ROM'da da performans kötü olursa telefonu değiştirmem gerekir.
Xiaomi'nin planlı eskitme yaptığını düşünüyorum son birkaç aydır giderek yavaşlıyor güncellemelere.

AOSP ROM'larin cok basarili olduğunu artik dusunmuyorum. Bu cihazda en stabil çalışan surum MIUI 11. EU ROM kurup yanina Ryzen kernel kurmayi deneyebilirsiniz. Kusura bakmayin ROM kurmayi gosteremeyecegim cunku 1-2 ay oldu bu isleri birakali o yuzden hatirlamiyorum ama MIUI Türkiye forumunda bununla ilgili detayli rehberler var ve Redmi Note 8 bölümünü incelemeni oneririm.

Geri
Yukarı