Redmi Note 8'e ROM nasıl atılır?

aflowe

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 8 cihazım var ve MIUI'den bayağı sıkıldım. Bu yüzden pixel ROM yükleyeceğim. YouTube'da pek iyi videolar yok. Adımlarını teker teker yazabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya atma işlemine bunu indirip atın Xiaomi Redmi Note 8 / 8T (ginkgo) - PixelExperience

Cihazım yurt dışı. IMEI silinir mi?

TWRP üzerinden efs ve modem yedeğini alıp PC'ye aktar. Dalvik, cache, System, data, vendor kısımlarını Wipe'la ardından indirdiğin ROM'u flashla. Eğer cihaz açılmazsa ROM'u indirdiğin sitedeki recovery programı yükleyerek yap.

Son düzenleme:
TWRP üzerinden efs ve modem yedeğini alıp PC'ye aktar. Dalvik, cache, System, data, vendor kısımlarını Wipe'la ardından indirdiğin ROM'u flashla. Eğer cihaz açılmazsa ROM'u indirdiğin sitedeki recovery programı yükleyerek yap.

İlk önce IMEI yedeğini alıp sonra wipe datadan dalvik, cache, System, data, vendor kısımlarını tikleyip wipe'layacağım. Sonra indirdiğim ROM'u flashlayacağım. Bunları yapacağım sadece değil mi? Bir de ROM'u flashladıktan sonra direkt olarak reboot System mi yapayım yoksa bir daha wipe data çekip sonra mı reboot System yapayım? Kolaymış aslında fakat yanlış bir şey yapıp bricklemekten korkuyorum🤠

IMEI yedeğini aldıktan sonra telefonun dosyalarında gözükür mü? Direkt olarak o dosyayı bilgisayara aktarıp sonra mı ROM'u yükleyeceğim. Bir de ROM'u flashladıktan sonra yedeği tekrar nasıl yükleyeceğiz?

İlk önce IMEI yedeğini alıp sonra wipe datadan dalvik, cache, System, data, vendor kısımlarını tikleyip wipe'layacağım. Sonra indirdiğim ROM'u flashlayacağım. Bunları yapacağım sadece değil mi? Bir de ROM'u flashladıktan sonra direkt olarak reboot System mi yapayım yoksa bir daha wipe data çekip sonra mı reboot System yapayım? Kolaymış aslında fakat yanlış bir şey yapıp bricklemekten korkuyorum🤠

Normalde IMEI silinmiyor TWRP ama içiniz rahat olsun diye yedek alın. Direkt reboot System yap. O kısımları kurcalayarak brick yapmazsın merak etme.

TWRP klasöründe gözükcek, wipe yapmadan önce lazım olan dosyaları PC'ye at hepsi silincek çünkü. ROM flashladıktan sonra yedeği yüklemene gerek yok IMEI silinirse diye dedim onları yedeklemeni.

Yeni konular

Geri
Yukarı