Redmi Note 8 neden güncelleme almıyor?

Android 10 MIUI 12 alacak alması zor diye bir şey yok almazsa forumlarda Xiaomi'yi ve Redmi'yi yerden yere vururlar bir daha kimseye de aldırtmam. Android 11 alamayacağı için bile kimseye Redmi telefonları kimseye aldırtmıyorum almayın reklamını da yapmayın şu boş telefonların.

En saçması da bu telefonların fanı var Allah aşkına 1 yıl güncelleme veren onu da zar zor veren muhtemelen en fazla 2 yıl sonra sıkıntı yaşayacağınız telefonları almayın sırf 40-50K AnTuTu için yapmayın bunu.
Diğer telefonları güzel ama ben bir tek bun da sıkıntı yaşadım yoksa Xioami fanıyım😂😂.
Android kademe kademe dağıtılıyor diye biliyorum.
Şimdiye kadar verilmesi lazımdı ama bug falan yaşıyorlar çözemiyorlar galiba.

Redmi Note 9 serisi yerine mi Note 10 Lite öneririm. Daha kaliteli bir ürün.

1000₺ fark var arada neredeyse eğer bütçe o kadar ise kesinlikle alınır.

Ne öneriyorsunuz? OnePlus olsa onu alacağım ama hiçbir yerde bulamadım.
Ne alalım dayı sence gidip IPhone'ye paramı basalım veya gidip Samsung iyi telefonmu alalım? Fiyatı uygun verdiği özelliklerdi iyi fiyatına göre alıyoruz dün akşam Redmi Note 9 aldım pişmanda değilim.
Alternatif çok var bakmayı bilirseniz. Mesela Oppo A5 2020, Realme 5i, P40 Lite, Oppo A72, P Smart Pro, Samsung A51

Bu alternatifleri oyun oynamayan biri olarak veriyorum. Biraz daha parayı basın telefonu 4 yıl kullanın iyi bir yazılımı olsun reklamları kapatmakla falan da uğraşmayın.
Zamanında bi tomar paraya satılan İphone 7 Plus'dan daha iyi özelliklere sahip bir telefon tabi ki kısıtlanmış yazılım desteği olacak. Eğer Android 11 gelseydi 7 ve 8'e, o zaman Note 9 almanın bir anlamı olmazdı.
Çok yanlış düşünüyorsunuz her yıl yeni telefon alalım o zaman? Redmi modelleri hiçbir şekilde iPhone ile karşılaşamaz Mi modelleri karşılaşabilir ayrıca pahalı dediğiniz Samsung +500tl daha pahalı oluyor ama 3 yıl Android güncellemesi verip daha stabil ve hızlı yazılım dağıtıyor. 2 GB RAM'i bulunan A10'a bile Android 11 gelecek.

Son düzenleme:
iPhone 6S, 2015'te çıkmasına rağmen 2021'de hala yazılım desteği alacak. :D 2019'da çıkmış telefon, daha garantisi bitmeden yazılım desteği kesilecek neredeyse. :D

Alternatif çok var bakmayı bilirseniz. Mesela Oppo A5 2020, Realme 5i, P40 Lite, Oppo A72, P Smart Pro, Samsung A51

Bu alternatifleri oyun oynamayan biri olarak veriyorum. Biraz daha parayı basın telefonu 4 yıl kullanın iyi bir yazılımı olsun reklamları kapatmakla falan da uğraşmayın.

Çok yanlış düşünüyorsunuz her yıl yeni telefon alalım o zaman? Redmi modelleri hiçbir şekilde iPhone ile karşılaşamaz Mi modelleri karşılaşabilir ayrıca pahalı dediğiniz Samsung +500tl daha pahalı oluyor ama 3 yıl Android güncellemesi verip daha stabil ve hızlı yazılım dağıtıyor. 2 GB RAM'i bulunan A10'a bile Android 11 gelecek.
Senin o savunduğun Apple her yıl 10K-15K liralık telefon çıkartıyor neredeyse RTX bilgisayar değerinde ona ne demeli? Öğrenciyim, alalı 1 sene oldu. Bir yamuğunu görmedim 7'nin. Oyunlarda ve günlük kullanımlar da çok güzel ve akıcı. Hepsi satış stratejisi.
Eğer Android 11 gelseydi 7 ve 8'e, o zaman Note 9 almanın bir anlamı olmazdı.
Her çıkan Mi telefonun da kalite azalıyor. 7 ve 9 modellerinin malzeme kalitesi bariz farklı. Mağazada inceleyin ne dediğimi anlarsınız. Android 11 gelmedi diye telefonları çöp ettiniz ya helal olsun. Kendiniz İphone 12 veya Note 20 Ultra alabiliyorsanız, ne mutlu size. Herkesin kendi ihtiyacına göre.

Senin o savunduğun Apple her yıl 10K-15K liralık telefon çıkartıyor neredeyse RTX bilgisayar değerinde ona ne demeli? Öğrenciyim, alalı 1 sene oldu. Bir yamuğunu görmedim 7'nin. Oyunlarda ve günlük kullanımlar da çok güzel ve akıcı. Hepsi satış stratejisi.

Her çıkan Mi telefonun da kalite azalıyor. 7 ve 9 modellerinin malzeme kalitesi bariz farklı. Mağazada inceleyin ne dediğimi anlarsınız. Android 11 gelmedi diye telefonları çöp ettiniz ya helal olsun. Kendiniz İphone 12 veya Note 20 Ultra alabiliyorsanız, ne mutlu size. Herkesin kendi ihtiyacına göre.
Kankam ben Apple'ı nerde savundum. Apple bize göre değil ki zaten içerik üreticilerine iş adamlarına hitap ediyor. Sen 10k veriyorsun o paranın değerini alıyorsun 4k60FPS OIS destekli video olsun 6 yıl güncelleme olsun her türlü sana karşılığını veriyor ben orda Redmi ve Apple markasını kıyaslamanın saçma olduğunu söyledim aynı kesime hitap etmiyorlar çünkü.

Android 11 gelmedi diye çöp etmedim 2000-3000TL verdiğimiz cihaza desteğin çok erken kesilmesini ve aşırı geç gelmesini eleştirdim ve gayet haklıyım.

Kankam ben Apple'ı nerde savundum. Apple bize göre değil ki zaten içerik üreticilerine iş adamlarına hitap ediyor. Sen 10k veriyorsun o paranın değerini alıyorsun 4k60FPS OIS destekli video olsun 6 yıl güncelleme olsun her türlü sana karşılığını veriyor ben orda Redmi ve Apple markasını kıyaslamanın saçma olduğunu söyledim aynı kesime hitap etmiyorlar çünkü.

Android 11 gelmedi diye çöp etmedim 2000-3000TL verdiğimiz cihaza desteğin çok erken kesilmesini ve aşırı geç gelmesini eleştirdim ve gayet haklıyım.
Ben her ne kadar yazılımın 1 kez gelmemesini çok sorun olmadığını söylesem de, 2 kez alıntı ile düşüncemi vurgulasam da yazılım peşinde koşacaksınız. Alın gönlünüzde olanı, hakkınız da hayırlısı olsun.

Geri
Yukarı