Redmi Note 8 PixelExperience nasıl kurulur?

fuatbeğ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Redmi Note 8 cihazıma PixelExperience ROM kurmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz acaba? (TWRP'dir carttdır curttur hiçbir şey bilmiyorum bir bilgim yok kısacası, bootloader açıkmı değil mi bilmiyorum, uzunca mala anlatır gibi anlatıp indirmeyi gösterir misiniz? Şimdiden teşekkürler)
Redmi Note 8 2019.
4+64 GB.
Snapdragon 665.
Android 11.
MIUI 12.5.2

Cihaz eğer kaçaksa bootloader kilidi zaten açıktır ve TWRP'de yüklüdür. Bootloader kilidinin açık olup olmadığı da telefon boot olurken kameranın altında açık bir kilit logosu olur. Bende maalesef bu kadar biliyorum diyebilirim.

PixelExperience bitti hocam, kursanız bile güncelleme alamazsınız. Cihazınız için LineageOS var ise LineageOS kurmanızı öneririm.

PixelExperience bitti hocam, kursanız bile güncelleme alamazsınız. Cihazınız için LineageOS var ise LineageOS kurmanızı öneririm.
üstad onu nasıl kurarım anlatır mısjn mala anlatır gibi

Cihaz eğer kaçaksa bootloader kilidi zaten açıktır ve TWRP'de yüklüdür. Bootloader kilidinin açık olup olmadığı da telefon boot olurken kameranın altında açık bir kilit logosu olur. Bende maalesef bu kadar biliyorum diyebilirim.
cihaz sağolsun şırnaklı bir kardeşim getirtti sağolsun,boot olurken altta açık kilit şeysi var

Cihaz sağ olsun Şırnaklı bir kardeşim getirtti sağ olsun, boot olurken altta açık kilit şeysi var.

Bootloader açık hocam, TWRP kurmanız gerek şimdi.

Üstat onu nasıl kurarım anlatır mısjn mala anlatır gibi

Cihaz sağ olsun Şırnaklı bir kardeşim getirtti sağ olsun, boot olurken altta açık kilit şeysi var

Açık kilit simgesi varsa Bootloader kilidiniz açık demektir hocam. Yani muhtemelen telefonunuz kaçaktır, dolayısı ile bu işlemi yaparken IMEI gidecek ve tekrar IMEI attırmanız gerekecek. Aslında Qualcomm işlemcili olduğu için root attıktan sonra IMEI'sini kendiniz kolayca düzeltebilirsiniz ama sanırım burada bu konuda yardımcı olmam forum kurallarına aykırı.

LineageOS'un cihazınız için en güncel versiyonu Android 11'e denk geliyor, ancak siteyi incelediğimde güvenlik güncellemesi tarihinin çok yeni olduğunu görüyorum. PixelExperience'in ise bildiğim kadarı ile sizin cihazınız için en son versiyonu Android 13. Bu konuda Hangisini kurmak istediğiniz size kalmış. LineageOS'u kurmanın daha basit olduğunu baştan söyleyeyim.
Ekleme: LineageOS bildiğim kadarı ile Vanilla olarak geliyor, yani Google uygulamaları yok. Kurabilirsiniz ancak biraz uğraştırır. Kararınızı ona göre verin.

Veya diğer alternatif Custom ROM'lara bakabilirsiniz. Aslında bunların birçoğu da PixelExperience tabanlı ancak fazladan özelleştirme olanakları gibi artıları var. Örneğin: Project Elixir

Hangisini kurmak istediğinize karar verin, Ona göre anlatayım.

Geri
Yukarı