Redmi Note 8 Pro çağrı yönlendirme hatası

haytalper

Decapat
Konuyu tam olarak operatör kısmına mı yoksa buraya mı açacağımı bilemedim.

Telefonu yaklaşık geçen seneye kadar normal kullanıyordum. Arkadaşımın evindeki Wi-Fi ağına bağlıyken beni arayanlar sana neden ulaşamıyoruz gibi sorular sormaya başladı. Ben de anlamlandıramadım çünkü telefonum 7/24 açıktı ve şebeke her zaman tam çekiyordu. Kendim de arkadaşımın telefonundan denedim ve o da ne? Bazen 2-3 saniye çalıp kapanıyor ve hemen ardından Vodafone'dan size ulaşamayan. Numara vs mesajı geliyor bazen de hiç çalmıyordu. İşin ilginç yanı yakın zamana kadar bunu kendi evimdeki Wi-Fi ağında yapmıyordu. Biraz kurcaladıktan sonra tam emin olmamakla birlikte bence sorun çağrı yönlendirme ayarlarında ve bu ayarlara göre benim telefon her zaman yönlendir hariç diğer 3 seçenek Vodafone'un telesekreter numarasına yönlendirilmiş durumda. Bu durumu arkadaşımın telefonu(Samsung A71) ve babamın telefonu(Redmi 9t) ile de karşılaştırdım(herkes Vodafone) onlarda sadece ulaşılamadığında yönlendirme kısmında numara var. Bu kısımları düzenlemeye çalıştığımda ise operatör desteklemiyor deyip ağ hatası veriyor. Müşteri hizmetleriyle de konuştum ama ya tam bilgili birine denk gelemedim ya da başka bir nedenden derdimi tam anlamadılar herhalde. Tekrar şansımı deneyeceğim ama içinizden böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?
Bu arada pek önemli değil ama telefonda Wi-Fi araması açık ve mobil veri öncelikli. Önceliği Wi-Fi yaptığımda veya kapattığımda da benzer sorunlar devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı