Custom ROM Redmi Note 8 Pro Evolution X'te şarj çok hızlı bitiyor

SemihOzyvs

Picopat
Daha fazla  
Evolution X Android 13 kurdum ve gayet memnunum ama bataryayı yeni değiştirmeme rağmen şarj çok hızlı bitiyor. Bunun bir çözümü var mı ya da EVO X A11'e geçsem düzelir mi? Yoksa istemeyerek stock ROM'a geçmek zorunda kalacağım. MIUI beğenmiyorum.
Telefon Redmi Note 8 Pro.

Evolution X Android 13 kurdum ve gayet memnunum ama bataryayı yeni değiştirmeme rağmen şarj çok hızlı bitiyor. Bunun bir çözümü var mı ya da EVO X A11'e geçsem düzelir mi? Yoksa istemeyerek stock ROM'a geçmek zorunda kalacağım. MIUI beğenmiyorum.
Telefon Redmi Note 8 Pro.
EvolutionX de oldukça fazla özelleştirme vardır. Bu yüksek şarj tüketimine sebep olabilir. Dağıtım resmi mi yoksa resmi olmayan mı?

@SemihOzyvs sanırım resmi kullanıyorsunuz. (Mevcut olduğuna bakarsak)

Cihaz MTK olunca stok ROM kadar stabilite beklememek gerekiyor. Costum kernel varsa onları deneyebilirsin.

Deneyimlemedim, ilk gördüğümü paylaştım. Etki ederse kernel etki eder, etmezse pil optimizasyon uygulamalarını denersin.

PixelExperience ROM'unu deneniz mi?

Onun da pil performansı kötü diye duymuştum.

Cihaz MTK olunca stok ROM kadar stabilite beklememek gerekiyor. Costum kernel varsa onları deneyebilirsin.

Deneyimlemedim, ilk gördüğümü paylaştım. Etki ederse kernel etki eder, etmezse pil optimizasyon uygulamalarını denersin.

Kernel tam olarak ne oluyor ve nasıl yaparım.

@SemihOzyvs şunu öneririm; LineageOS Downloads
Hız olarak iyidir (bayağı). Ama mükemmel bir arayüz sağlamaz. Android 11.

Pil performansı iyi mi ve pixel arayüzünü seviyorum yine de bir bakacağım.

Onun da pil performansı kötü diye duymuştum.

Kernel tam olarak ne oluyor ve nasıl yaparım.

Pil performansı iyi mi ve pixel arayüzünü seviyorum yine de bir bakacağım.
Pil performansı iyidir. Kernel cihazınızın donanımı (işlemci gibi mesela) kontrol eden çoook önemli bir birimdir. Ayrıca işlemcinin (ve GPU daha fazlası) hızlarını ölçekler ve kontrol eder. Cihazda neredeyse her şeyi kontrol eder diyebiliriz (tamamı değil). Her cihazda vardır (android linux vb.) TWRP üzerinden zip dosyasını flaşlayın sadece

Pil performansı iyidir. Kernel cihazınızın donanımı (işlemci gibi mesela) kontrol eden çok önemli bir birimdir. Ayrıca işlemcinin (ve GPU daha fazlası) hızlarını ölçekler ve kontrol eder. Cihazda neredeyse her şeyi kontrol eder diyebiliriz (tamamı değil). Her cihazda vardır (Android Linux vb.) TWRP üzerinden ZIP dosyasını flaşlayın sadece.

Arkadaşın attığı kernel iyi midir peki.

Yeni konular

Geri
Yukarı