Redmi Note 8 Pro kendiliğinden yeniden başlıyor

Birkaç aylardan beri bu sorunu yaşayıp duruyorum, telefonum kendiliğinden yeniden başlıyor. Kapanırken MIUI yazısı çıkıyor. Canı ne zaman isterse oluyor bu durum, bazen çok nadir üst üste 2 kere kapandığı oluyor bazen hiç kapanmıyor bazen günde 1 kere.

Dün de mesela telefonda konuşma yapıyordum bir anda telefon kapandı üstelik şarj seviyesi 70'lerde olmasına rağmen. Kronik sorun olduğu ile ilgili bir takım yazılar gördüm ama çözüm sağlamış olan var ise konu hakkında yardımcı olursa sevinirim.

Cihazın kronik sorunlu olduğunu düşünmüyorum aynı cihazın 128 GB sürümü bende mevcut 2. telefon olarak kullanıyorum.
Hard reset deneyebilirsin.
İçerisinde bir hayli bilgi, depolama mevcut. Yedeğini vs. almam gerekiyor uzun iş yani biraz o durum.

Farklı bir ROM'a geçebilirsin. Telefon yükteyse hemen kendini kapatıyor.
Bu ROM geçme işlerinden hiç anlamam, depolamam dolmuş durumda ve bildirim olarak da depolamanız dolu demekte. Ondan olabilir mi diye düşünmüyor değilim.

Hocam açma/kapama tuşunda bir oynama vs. var mı? Bende Note 8 arkadaşımda Note 8 Pro var, ikimiz de aynı sorunu yaşıyoruz. Aldıktan 1,5/2 yıl sonra yandaki tuşta oynama olmaya başladı, daha sonraları kendi kendine basmaya başladı. Tuşa bir kere bastığım zaman telefon bir kaç kere açılıp kapanıyor. O yüzden artık tuşu çok fazla kullanmamaya çalışıyorum. Sizin tuşta da sıkıntı varsa ondan kaynaklanıyor olabilir.

Hocam açma/kapama tuşunda bir oynama vs. var mı? Bende Note 8 arkadaşımda Note 8 Pro var, ikimiz de aynı sorunu yaşıyoruz. Aldıktan 1,5/2 yıl sonra yandaki tuşta oynama olmaya başladı, daha sonraları kendi kendine basmaya başladı. Tuşa bir kere bastığım zaman telefon bir kaç kere açılıp kapanıyor. O yüzden artık tuşu çok fazla kullanmamaya çalışıyorum. Sizin tuşta da sıkıntı varsa ondan kaynaklanıyor olabilir.
Aynı sorun bende de mevcut.

Tuşta herhangi bir oynama göremedim ne yazık ki.

Bu ROM geçme işlerinden hiç anlamam, depolamam dolmuş durumda ve bildirim olarak da depolamanız dolu demekte. Ondan olabilir mi diye düşünmüyor değilim.

Bende yedek olarak köşede duran X3 NFC var ara sıra o da öyle yapıyordu. Şu anda Endonezya ROM kurulu sıkıntı yok.

Geri
Yukarı