Redmi Note 8 Pro sarjı çok hızlı bitiyor

JURVET

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. 4-5 aydır sarjım normal olmayan bir sekilde hızlı bitmeye başladı, ne yapmam gerekiyor? Telefon 7 aylık. 3 saat kullandım, bugün telefon sarjim %56 olmuş. Yardım eder misiniz? Garantisi yok.

Merhaba Redmi Note 8 Pro kullanıyorum. 4-5 aydır sarjım normal olmayan bir sekilde hızlı bitmeye başladı, ne yapmam gerekiyor? Telefon 7 aylık. 3 saat kullandım, bugün telefon sarjim %56 olmuş. Yardım eder misiniz? Garantisi yok.

12.0.7 güncellemesini yaptıktan sonra aşırı hızlı bitmeye başladı bende. Eskiden şarjını istesem de bitiremezdim. Sanırım çözüm 12.0.3'e geri dönmek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-05-10-16-51-36-520_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-05-10-16-51-36-520_com.miui.securitycenter.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 1.634
Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj değeri normal. Telefonun işlemcisi MediaTek olduğundan dolayı iyi bir sonuç bile denilebilir.

Pil ömrünü biraz daha uzatmak isterseniz pil tasarrufunu varsayılan ayarlar ile açın, telefonun performansını etkilemez.
IMG_20210510_165529.jpg

Ayrıca telefonun temasını "Temalar" uygulamasında değiştirin, büyük ihtimalle işe yarayacaktır.

IMG_20210510_165931.jpg

Şarj değeri normal. Telefonun işlemcisi MediaTek olduğundan dolayı iyi bir sonuç bile denilebilir.

Pil ömrünü biraz daha uzatmak isterseniz pil tasarrufunu varsayılan ayarlar ile açın, telefonun performansını etkilemez.Eki Görüntüle 1016900

Ayrıca telefonun temasını "temalar" uygulamasında değiştirin, muhtemelen işe yarayacaktır.

Eki Görüntüle 1016907

Aynı telefon arkadasımda var 10 saat PUBG oynadığına şahit bile oldum %30'a düşüyordu hiç normal değil bence.

Aynı telefon arkadasımda var 10 saat PUBG oynadığına şahit bile oldum %30'a düşüyordu hiç normal değil bence.
Ayarlarınız farklı olabilir. Ayrıca 10 saat PUBG oynayarak şarjının %30 kalması imkansız.

Redmi Note 8 Pro ile 10 saat oyun oynaması için ısıya dayanıklı eldiven giymesi gerekiyor. Anakartın yanma olasılığını ya da lehimlerin erime olasılığını saymıyorum bile.

MediaTek çöpünün azizliğine uğramışsınız. Güncellemenin de etkisi vardır elbet ama asıl sorun MediTek işlemcilerin çöp olması. Yapılacak pek bir şey yok. En fazla eski sürüme dönersiniz ya da fabrika ayarlarına gelirsiniz.

Ayarlarınız farklı olabilir. Ayrıca 10 saat PUBG oynayarak şarjının %30 kalması imkansız. Redmi Note 9 Pro'yla bile o performansı elde edem.

Bilmiyorum 10 saat yazıyordu pilde.
MediaTek çöpünün azizliğine uğramışsınız. Güncellemenin de etkisi vardır elbet ama asıl sorun meditek işlemcilerin çöp olması. Yapılacak pek bir şey yok. En fazla eski sürüme dönersiniz ya da fabrika ayarlarına gelirsiniz.

Eski sürüme nasıl dönebilirim?

Geri
Yukarı