Redmi Note 8 Pro ses tuşu bozuldu

Meguminn

Hectopat
Merhaba, telefonumu alalı bayağı bir süre oldu. Ve son birkaç aydır da ara sıra Google Chrome kullanırken donmalar, takılmalar ve bazen anasayfada da takılma, kasma gibi problemler gün yüzüne çıkmaya başladı. Ve son 1-2 saattir telefonda video izlerken ses tuşları sapıtıyor, kendi kendine sesi komple açıyor veya benim basmamı algılamıyor. Hatta tam bunu yazarken denemek için video açmıştım fakat şu an ekran kapamıyor :D. Resmen reddediyor kapanmayı ve aşırı uzun basılı tutarsam da galiba recovery mode denen duruma giriyor ama oradan hızlıca çıkmıştım, yanlışlıkla bir şeye tıklarsam sıkıntı yarat mıyım kendime diye. Eğer bu kasma, takılma ve donma sorunlarına ve son 1-2 saattir yaşanan ses ve açam kapama tuşunun bozuk olmasına bir çözümünüz varsa önermenizi rica edeceğim. Şayet ROM değiştirip telefonu sıfırladığımda sorun çözülecekse veya başka bir çözüm yoksa da ROM öneriniz. Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

Ben yaşadım ses kısma ve açma tuşunu kırıp yerinden çıkardım 😄
Ama tamir ettirdim aynı sorunu tekrar yaşadım içine doğru göçmüştür tuş iğneyle çıkarın tuşu.

Custom ROM önerilerim:
Liangeos.
Project Elixir.
HyperOS port on Redmi Note 8 Pro.

Ben yaşadım ses kısma ve açma tuşunu kırıp yerinden çıkardım 😄
Ama tamir ettirdim aynı sorunu tekrar yaşadım içine doğru göçmüştür tuş iğneyle çıkarın tuşu.

ROM öneririm:
Liangeos.
Project Elixir.
HyperOS port on Redmi Note 8 Pro.
Her an olan bir sorun değil şimdilik. Var gücümle bastırdım tuşlara umarım çözümü budur ;D. Ara sıra yaşadığım kasma,donma ve takılma sorunlarına dair bir çözüm öneriniz var mıdır? Yoksa da Custom ROM dertlerime derman olabilir mi?
Custom ROM kullanmanız daha iyi olur.
Neden öneriyorsunuz peki? Yani artıları nelerdir Custom ROM kullanmanın?

Her an olan bir sorun değil şimdilik. Var gücümle bastırdım tuşlara umarım çözümü budur ;D. Ara sıra yaşadığım kasma, donma ve takılma sorunlarına dair bir çözüm öneriniz var mıdır? Yoksa da Custom ROM dertlerime derman olabilir mi?

Neden öneriyorsunuz peki? Yani artıları nelerdir? Custom ROM kullanmanın?

Güncelleme alıyor olması ve stok ROM göre daha stabil ve özelletirebilir.

Her an olan bir sorun değil şimdilik. Var gücümle bastırdım tuşlara umarım çözümü budur ;D. Ara sıra yaşadığım kasma, donma ve takılma sorunlarına dair bir çözüm öneriniz var mıdır? Yoksa da Custom ROM dertlerime derman olabilir mi?

Neden öneriyorsunuz peki? Yani artıları nelerdir? Custom ROM kullanmanın?

Bootloader kilidi açık mı? Custom ROM MIUI yerine başka bir Android sistemini kullanmak.

Bootloader kilidi açık mı? Custom ROM MIUI yerine başka bir Android sistemini kullanmak.
Kilit açık değil, ne olduğunu biliyorum onun ve açınca telefon sıfırlanıyor. O yüzden de ihtiyaç duymadığım için açmamıştım şu ana kadar. Custom ROM kullanmanın artıları nelerdir, yani bana ekstra ne sunabilir MIUI yerine?

Evet. MIUI rezilliğiden kurtuluyorsun.
Ne rezilliği var ki? Bilmediğim için soruyorum. Ben günlük kullanıcılardan biriyim o yüzden şu ana kadar pek dikkatimi çekmedi bu tarz muhabbetler.

Geri
Yukarı