Redmi Note 8 Pro TWRP kurulmuyor

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, telefonuma TWRP kurmaya çalışıyorum fakat fastboot modunda cihazı görmüyor.

Bootloader kilidi açık, haliyle OEM kilidi de açık, USB Hata Ayıklama da açık. Bilgisayarımda ADB Fastboot ve MTK sürücüleri kurulu, telefondan bilgisayara yetkilendirme de yaptım.

ADB cihazı sorunsuz görüyor fakat fastboot moda alıp BRP (Begonia Recovery Project) kurmaya çalışırken fastboot dosyasını açınca "Waiting for any device" kısmında kalıyor yani cihazı görmüyor.
1701227137345.png

1701227157490.png

Gerekli sürücülerin kurulu olduğuna eminim, cihaz aygıt yöneticisinde de şu şekilde gözüküyor.
1701226994098.png

@KojiroHyuga04 hocamızın yaptığı rehbere de baktım, ayrı bir videodan da baktım adımlarda bir hata yok. Rehber: Begonia Recovery Project kurulumu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video rehberle birebir aynı MIUI sürümü kurulu, 12.5.6 Endonezya ROM'u Android 11.

Çözümü bilen varsa yardım ederse sevinirim.

Kullandığın ROM ne? Araçlar yerine kendin elle manuel olarak kur.
fastboot flash recovery twrp.img

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Kullandığım ROM RGGIDXM, MIUI 12.5.6 Android 11 Endonezya ROM'u.

Normal TWRP değil Begonia Recovery Project adında RN 8 Pro'ya özel geliştirilmiş bir TWRP forku kurmaya çalışıyorum, o yüzden araçla kuruyorum.

Aslında asıl amacım root atmak fakat TWRP bulunsun, onu kurup TWRP üstünden atayım dedim.

Attığım TWRP zaten senin cihazın için. Aşağıdaki linkten cihazın stock romunu indirip içindeki vbmeta.img dosyasını ve TWRP dosyasını Minimal ADB'nin kurulu olduğu klasöre at. Aşağıdaki komutları sırasıyla CMD'ye yaz.
fastboot flash recovery twrp-3.7.0_9-0-begonia.img

Attığım TWRP zaten senin cihazın için. Aşağıdaki linkten cihazın stock romunu indirip içindeki vbmeta.img dosyasını ve TWRP dosyasını Minimal ADB'nin kurulu olduğu klasöre at. Aşağıdaki komutları sırasıyla CMD'ye yaz.
fastboot flash recovery twrp-3.7.0_9-0-begonia.img
Biliyorum zaten TWRP'nin bu cihaz için olduğunu, nasıl TWRP flashlanacağını da biliyorum BRP'nin neden kurulmadığını merak ettim yalnızca. Bilgisayara geçince normal TWRP kurmayı deneyeceğim

Geri
Yukarı