Redmi Note 8 vs Note 8 Pro vs Note 9

Bütçe
4300
8 Pro kullanıyorum ama önermem. Eski bir model. Bazen kanser ettiği de oluyor. Nasıl ediyor hiçbirini hatırlamıyorum, o kadar sinir bozuyor. Ama iyi anlaşıyoruz 😁

Maalesef böyle sorunlar olabiliyor fakat her kullanıcı bunları yaşayacak diye birşey yok
Böyle sorunlardan kastın nedir ? 8 modeli hakkında konuşalım. League of Legends: Wild Rift oyununu ilk oynadığımda Yüksek ayarlarda 60 FPS sabit oynuyordum. Şuan ise en düşük ayarlarda 40 oynuyorum. (TF'de 20'ye düşebiliyor.) Neyse, demek istediğim zamanla performans da düşüş yaşadım. Sadece bu oyunda değil. Archero gibi minik oyunlar da oynuyordum. Eskiden onda da bir sorun yaşamazdım. Şuan ise droplardan dolayı oynayamadağım için sildim. Arkadaşım ben aldıktan 3 ay sonra benimle aynı modeli almıştı. Şuan aynı oyunu oynuyoruz. İkimizde aynı durumu yaşıyoruz. Performans zamanla düşüyor. Xiaomi Redmi Note 9 modelini kullanan abim de aynı sorunu yaşadığından bahsetmişti. Yazılımsal hatalara girersek de çoğu hata benimle aynı modeli kullanan arkadaşım da mevcut. Ama farklı sürüm olan Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 9'da yok. Maalesef durum bu. Arkadaş bu iki telefondan birini alacaksa umarım dediğiniz gibi olur. Onun da aynı sorunları yaşamasını istemem. Şuan ki kafam olsaydı 400 TL fazla verip 6 GB Ramli olan Xiaomi Redmi Note 8 Pro alırdım.

Telefonda RAM önemli. 4 GB RAM'de üç uygulama açınca, uygulamadan uygulamaya geçemiyorsun, uygulamayı sıfırdan başlatıyor.
Telefonda en az 6 GB RAM olmalı

Böyle sorunlardan kastın nedir? 8 modeli hakkında konuşalım. League of Legends: Wild Rift oyununu ilk oynadığımda yüksek ayarlarda 60 FPS sabit oynuyordum. Şu an ise en düşük ayarlarda 40 oynuyorum. (TF'de 20'ye düşebiliyor.) Neyse, demek istediğim zamanla performans da düşüş yaşadım. Sadece bu oyunda değil. Archero gibi minik oyunlar da oynuyordum. Eskiden onda da bir sorun yaşamazdım. Şu an ise droplardan dolayı oynayamadağım için sildim. Arkadaşım ben aldıktan 3 ay sonra benimle aynı modeli almıştı. Şu an aynı oyunu oynuyoruz. İkimizde aynı durumu yaşıyoruz. Performans zamanla düşüyor. Xiaomi Redmi Note 9 modelini kullanan abim de aynı sorunu yaşadığından bahsetmişti. Yazılımsal hatalara girersek de çoğu hata benimle aynı modeli kullanan arkadaşım da mevcut. Ama farklı sürüm olan Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 9'da yok. Maalesef durum bu. Arkadaş bu iki telefondan birini alacaksa umarım dediğiniz gibi olur. Onun da aynı sorunları yaşamasını istemem. Şu anki kafam olsaydı 400 TL fazla verip 6 GB RAM'li olan Xiaomi Redmi Note 8 Pro alırdım.

Hocam kasttiğim sorunlar yazılımdan kaynaklanan sorunlar. Aynı işlemciye sahip Realme 5i kullanıyorum. 2 yılı geçti. Wild Rift sabit 60FPS alıyorum telefonu çok hırpalamama rağmen. Sizde ki bu sorun yazılımsal olmalı. Custom ROM yüklerseniz daha iyi olacaktır çünkü çok daha stabiller. Sınıf arkadaşımın Redmi Note 9'una Custom ROM yükleme sonrası telefon çok daha smooth oldu. Ve uygulamadan atma, aniden kasma, geç algılama gibi sorunlar gitti.

Hocam kasttiğim sorunlar yazılımdan kaynaklanan sorunlar. Aynı işlemciye sahip Realme 5i kullanıyorum. 2 yılı geçti. Wild Rift sabit 60FPS alıyorum telefonu çok hırpalamama rağmen. Sizde ki bu sorun yazılımsal olmalı. Custom ROM yüklerseniz daha iyi olacaktır çünkü çok daha stabiller. Sınıf arkadaşımın Redmi Note 9'una Custom ROM yükleme sonrası telefon çok daha smooth oldu. Ve uygulamadan atma, aniden kasma, geç algılama gibi sorunlar gitti.
Benim de bir süredir kafamda bu. Ancak hafıza kartım olmadığı için atamıyorum. Sizin de hatırlatmanızla bugün hafıza kartı alacağım. Herhangi bir ROM öneriniz var mı ? Bana ArrowOS önerdiler.

N8 Pro neredeyse ömrünü tamamladı güncelleme olarak. Ayrıca sar değeri çok yüksek bu telefonun, Note 8 öyle değil ama Note 8 Pro’nun ciddi anlamda yüksek ve N8 kullanmış biri olarak söylüyorum ki sensörleri hatalı çalışıyor. Ben M23 veya A23 öneririm size.

Geri
Yukarı