Çözüldü Redmi Note 8 Wi-Fi anlık kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lacia

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 gün önce Custom ROM'da kendi kendine kapanma sorunları aldığım için tekrar orijinal ROM'a dönme kararı aldım. Orijinal ROM'u sıkıntısız ve usulüne uygun şekilde yükledim ve kullanmaya başladım fakat modeme yakın veya uzak olmam fark etmeden Wi-Fi bazen dakikada 1 kere, bazen 10 saniyede bir kopuyor. 2 gün boyunca kendiliğinden düzelir umudu ile bekledim fakat artık çıldırma noktasına geldim. Bu sorunu Custom ROM'da veya başka bir telefon da yaşamazken neden durduk yere orijinal ROM'da almaya başladım? Teşekkürler.

Çözüm
Aynı telefona sahibim bunun hiç ama hiçbir sebebi yok şimdiden söyleyeyim. Tamamen telefonun kalitesizliği. Zaten genel olarak da çok kötü bir telefon her yönüyle.

Fakat belirsiz ve mantıksızda olsa bir nebze işe yarayan kendimce bir çözüm buldum bağlandığınız Wi-Fi'nin özelliklerine girip rastgele Mac ayarını açtığımdan berri daha az sıklıkta yaşamaya başladım hatta en son ne zaman oldu onu da hatırlamıyorum.

Son olarak özellikle bu telefonda 5GHz Wi-Fi bandına bağlanmayın. Onda daha çok atıyor.

Evet 5GHz daha fazla yapıyor bu yüzden onun otomatik bağlanmasını kapattım bende çözüldü.
Daha Bootloader kilidi açılmamış telefonda bile bu hatayı alıyorum hocam. Galiba bir sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam telefonun aynı anda gördüğü kayıtlı yani bağlanabileceği birden fazla Wi-Fi varsa ondan kaynaklı olabilir çift kanal Wi-Fi kullanıyorum 2.4GHz ve 5 GHz'lik Wi-Fi ilk geldiği zaman sürekli kopmalar oldu telefonun bozulduğunu sandım ilk sonra fark ettim ki iki Wi-Fi ağı da kayıtlı ve otomatik bağlan açık o kısa sürede bir Wi-Fi sinyali daha yüksek çekince otomatik ona bağlanmaya çalışıyor bu nedenle kopuyor.

Aynı telefona sahibim bunun hiç ama hiçbir sebebi yok şimdiden söyleyeyim. Tamamen telefonun kalitesizliği. Zaten genel olarak da çok kötü bir telefon her yönüyle.

Fakat belirsiz ve mantıksızda olsa bir nebze işe yarayan kendimce bir çözüm buldum bağlandığınız Wi-Fi'nin özelliklerine girip rastgele Mac ayarını açtığımdan berri daha az sıklıkta yaşamaya başladım hatta en son ne zaman oldu onu da hatırlamıyorum.

Son olarak özellikle bu telefonda 5GHz Wi-Fi bandına bağlanmayın. Onda daha çok atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha Bootloader kilidi açılmamış telefonda bile bu hatayı alıyorum hocam. Galiba bir sorunlar ortaya çıkmaya başladı.

MIUI sanırım eski cihazlarda biraz sorun olmaya başladı galiba hocam. Anladığım kadarıyla gözle görülür hatalar olmasına rağmen şirket bunları kafaya takmıyor galiba. En basitinden karanlık mod çok hatalı çalışıyor, bazı uygulamalar ve fotoğraflarda renkleri tersine ceviriyor vs vs. bunun gibi çok fazla hata var umarım şirket bunları çözmeye odaklanır.

Evet 5GHz daha fazla yapıyor bu yüzden onun otomatik bağlanmasını kapattım bende çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı