Redmi Note 8'e TWRP nasıl yüklenir?

BETALORD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD ryzen 5 5500 AMD rx6600 Challenger Kingston 16 GB ram DDR4
Selam Technopat halkı. Hayırlı ramazanlarınız olsun. Konuya geçeyim. Redmi Note 8 cihazım var ve ROM atacağım crDroid ama ondan önce TWRP yüklemem lazım. PC'den yükleyecegim. Anlatir misiniz? (cihaz yurt içi)

Öncelikle bootlader kilidinizi açın.

Ardından uygun TWRP dosyasını indirin.

Bir bilgisayara ihtiyacınız olacak oradan Fastboot ile TWRP flashlayacağız.

Ama baştan söyleyeyim TWRP'yi açtıktan sonra hemen ROM'u yükleyin aksi takdirde tekrar TWRP flashlamak zorunda kalırsınız.

Bootlader kilidinizi açmak için: Ayarlar > telefon hakkında > mi sürümüne "artık siz bir geliştiricisiniz" diyene kadar tıklayın.

Sonra, ayarlar > ek ayarlar > geliştirici seçeneklerine girip OEM kilit açmayı açın. Sonra oradan mi kilit açma durumuna gelip Wi-Fi kapatıp kendi internetinize geçin ve mi hesabınızı ekleyin.

Sonra bilgisayara geçin ve MI Unlock programını Xiaomi'nin sitesinden indirin.

Hesabınızı girin, cihazınızı kapatın ve ses kısma ile güç tuşuna aynı anda basarak Fastboot moduna girin sonra telefonu cihaza bağlayıp kilit açma işlemini başlatın.
Her şey yolunda giderse 7 gün beklemeniz gerekecek.

Sonra tekrar aynı işlemi yaptığınızda kilit açılacak.
Not: Cihaz sıfırlanacak.

Bunu yaptıktan sonra diğer adımlara geçebiliriz.

Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum size tavsiyem Custom ROM yerine Android 9 MIUI 10'a düşürün tabii amacınız akıcılık ise.

Burada da her şey adım adım anlatılmış: Xiaomi Cihazlara TWRP Recovery Kurulumu – Basit ve Genel Yöntem – Xiaomi Tools

Son düzenleme:
Öncelikle bootlader kilidinizi açın.

Ardından uygun TWRP dosyasını indirin.

Bir bilgisayara ihtiyacınız olacak oradan Fastboot ile TWRP flashlayacağız.

Ama baştan söyleyeyim TWRP'yi açtıktan sonra hemen ROM'u yükleyin aksi takdirde tekrar TWRP flashlamak zorunda kalırsınız.

Bootlader kilidinizi açmak için: Ayarlar > telefon hakkında > mi sürümüne "artık siz bir geliştiricisiniz" diyene kadar tıklayın.

Sonra, ayarlar > ek ayarlar > geliştirici seçeneklerine girip OEM kilit açmayı açın. Sonra oradan mi kilit açma durumuna gelip Wi-Fi kapatıp kendi internetinize geçin ve mi hesabınızı ekleyin.

Sonra bilgisayara geçin ve MI Unlock programını Xiaomi'nin sitesinden indirin.

Hesabınızı girin, cihazınızı kapatın ve ses kısma ile güç tuşuna aynı anda basarak Fastboot moduna girin sonra telefonu cihaza bağlayıp kilit açma işlemini başlatın.
Her şey yolunda giderse 7 gün beklemeniz gerekecek.

Sonra tekrar aynı işlemi yaptığınızda kilit açılacak.
Not: Cihaz sıfırlanacak.

Bunu yaptıktan sonra diğer adımlara geçebiliriz.

Ben de Redmi Note 8 kullanıyorum size tavsiyem Custom ROM yerine Android 9 MIUI 10'a düşürün tabii amacınız akıcılık ise.

Burada da her şey adım adım anlatılmış: Xiaomi Cihazlara TWRP Recovery Kurulumu – Basit ve Genel Yöntem – Xiaomi Tools

Bootloader kilidim acık cihaz sıfırlanabilir ben fotoğraf çeken birisi değilim sadece PUBG Instagram TikTok yüklü bunları tekrar yüklerim sıkıntı yok o yüzden sağ olun hocam Allah razı olsun TWRP ile crDroid ROM yükleyeceğim belki rot da atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı