Çözüldü Redmi Note 9 hiçbir şekilde tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Demir Külçesi

Hectopat
Öncelkile selam, konuyu hiç bölmeden dümdüz bir şekilde size aktarmak istiyorum.
Şahsen Custom ROM veya stock ROM'larla uğraşmayı seven birisi değilim fakat MIUI çok ağır olduğu için eeu stock ROM deneyeyim dedim ve ROM'u indirdim.
Telefonum Redmi Note 9 olduğu için hemen Bootloader kilidini açtım.
Mi Flash tool ile ROM'u yuklemeye başladım. Fakat hiç başlamadan hata verdi ve telefon bootloopa girdi.
O an endişelenmeye başladım fakat recovery menüsüne ve Fast boota girebiliyordum.
Normal Türkiye ROM'u yuklemeye karar verdim ve 5 dk falan gectikten sonra yine hata verdi.
Verdiği hata checkpoint hatasıydı ve herkeste bu sorundan sonra telefon sorunsuz açılmış fakat bende telefon yok oldu.
Telefonum şarjı %83'tü. Telefon açılmıyor ve garantisi Bootloader kilidinden dolayı galiba düştü(ama normalde garanti bitmedi)
Ben bu telefonu servise nasıl verebilirim veya bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam CMD çalıştırdım, bu sefer gördü telefonu ayrıca aygıt yöneticisindeki durum da o şekilde.
Ama telefon yine açılmıyor, videoda telefon fastboot açılıyordu.

TR ROM'unu ilk mesajda yazdığım komut ile.
Deniyorsunuz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Redmi Note 8 Pro cihazıda bu şekilde kurtuluyor, bunun işe yarayacağını düşünüyorum.

Yetkili hesap girişini bypass ederek ROM'u sp flash tool ile atmayı deneyeceğiz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-29 200559.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-05-29 200559.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 135
Link kırık sanırım hocam,"Sorry!File Not Found!" hatası veriyor.
Tıklayınca indirmesi lazım.

Tıklayınca indirmesi lazım.
Hocam cmd çalıştırdım,bu sefer gördü telefonu ayrıca aygıt yöneticisindeki durum da o şekilde.
Ama telefon yine açılmıyor,videoda telefon fastboot açılıyordu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-29 203148.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-05-29 203148.jpg
    7,8 KB · Görüntüleme: 136
  • Ekran görüntüsü 2022-05-29 203413.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-05-29 203413.jpg
    133,9 KB · Görüntüleme: 133
Hocam CMD çalıştırdım, bu sefer gördü telefonu ayrıca aygıt yöneticisindeki durum da o şekilde.
Ama telefon yine açılmıyor, videoda telefon fastboot açılıyordu.

Deniyorsunuz değil mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Redmi Note 8 Pro cihazıda bu şekilde kurtuluyor, bunun işe yarayacağını düşünüyorum.

Yetkili hesap girişini bypass ederek ROM'u sp flash tool ile atmayı deneyeceğiz.

Çözüm
python mtk w boot_a boot.img yerine python mtk w boot boot.img komutu deneyin.

Bundan bahsediyorsanız evet bu şekilde yapıyorum, ayrıca ilginizi, sorun çözme yeteneğiniz için çok teşekkür ediyorum, sizi de yoruyorum...

Deniyorsunuz değil mi?

Sizin gibi insan bulmak gerçekten zor, size gerçekten bütün içtenliğim ile teşekkür etmek istiyorum. Attığınız video ve yardımlarınız sayesinde tam pes edecekken hele ki bazı arkadaşlar anakart değiştirmem gerektiğini söylediği için gerçekten üzülmüştüm fakat siz geldiniz ve beni kurtardınız. Müteşekkirim size!

Son düzenleyen: Moderatör:
Mediatek Usb Port diye bir aygıt var Hocam
bende tanımlanmadı diyor redmi 9c hocam eğer tanısa tek tuşla bl açıp romu kullanırım.ama rom sonrası cihaz rollback ve bl kapandı..python ile açtım şimdi kil,tlendi açılsa romda açılacak telefoncuya verdim sizce açılıcak mı ciddi rom geçmişim var redmi 9c için twrp tasarladım

Geri
Yukarı