Redmi Note 9 için Custom ROM önerisi

Sadece merak ettiğim için soruyorum. Neden custom rom ihtiyacı duyuyorsun? Android 11 zaten güncel bir işletim sistemi. 12 çıkınca telefona da gelir elbet.
ROM işi sadece cihazı iyileştirmek için yapılmaz ki. Sırf zevk için bile yapılır. Hatta bağımlı olanlar bile var [benim gibi]. Her gün farklı yazılım denerler.

Sorunuza gelecek olursak, LineageOS, EU Miui deneyebilirsiniz. Android 12 daha çıkmadı. Betası var fakat günlük kullanım için uygun değil.

EU, MIUI ROM'lar arasından en iyisi bana göre. China tabanlı olduğu için daha performanslı ve güncellemeleri daha hızlı alıyor.
@mburaktekin Hocam iyi günler. Redmi Note 8 Pro telefonum var. Custom ROM işiyle uğraşıyorum sürekli. Ancak ben mi yapamıyorum bilmiyorum ama telefona dokunsam brick oluyor resmen. TWRP kurarım sistem açılmaz, wipe data yaparak açarım bu sefer de TWRP silinir falan. Bunun kolay bir yolu yok mudur acaba ? MI Flash dışında ROM kurmaya korkar oldum resmen.

EU, MIUI ROM'lar arasından en iyisi bana göre. China tabanlı olduğu için daha performanslı ve güncellemeleri daha hızlı alıyor.
@mburaktekin Hocam iyi günler. Redmi Note 8 Pro telefonum var. Custom ROM işiyle uğraşıyorum sürekli. Ancak ben mi yapamıyorum bilmiyorum ama telefona dokunsam brick oluyor resmen. TWRP kurarım sistem açılmaz, wipe data yaparak açarım bu sefer de TWRP silinir falan. Bunun kolay bir yolu yok mudur acaba ? MI Flash dışında ROM kurmaya korkar oldum resmen.
Resmi TWRP'yi kullanıyorsunuz değil mi? Mi telefonum daha gelmedi o yüzden pek bir bilgim yok.

Valla hepsini deniyorum. Ama cihaz biraz sorunlu. Telefonumu seviyorum ancak bir daha MTK işlemcili bir cihaz almam. Yahu alt tarafı ROM kurmak işkence olmamalı.
O cihaz MTK mı? Geçmiş olsun. GSI falan kurmaya kalkmayın. Stok ROM atın ama fastboottan değil. MTK Flash Tool'du sanırım ismi.

Yeni konular

Geri
Yukarı