Redmi Note 9 Pro şarj olurken gidip geliyor

Nereye gidiyor? Şarj soketinde temassızlık olabilir, kabloyu hafif oynatıp belirli bir açıda şarj olup olmadığına bakabilirsiniz. Eski telefonumda vardı. Daha yeniyse ve internetten alındıysa ben olsam direkt iade ederim.

Kablo ve adaptör sorunlu olabilir tek tek değiştirin olmaz ise telefonun şarj kısmına (adı aklıma gelmedi) zarar verebilcek bir şey yaptınız mı bir düşünün.

Hocam aynı sorun bende de oluyor telefonum Redmi Note 9 Pro. İlk başlarda dikkat etmedim fakat bir gün bir video izlerken videoda keskin bir ses vardı ve ne zaman o ses gelse şarj gidiyordu defalarca denedim şaşırdım. Hoparlör ile şarj yeri yan yana oldugundandır diye düşündüm ama önemsemedim çok yine. Son bir saatte şarjdayken olduğunu fark ettim ve şöyle bir şey gözlemledim: Her %3'te bir oluyordu çok korktum telefonum yeni 1, 5 aylık dizlerimin bağı çözüldü. Sonra şarj kablosunu falan aldım elime üstüne yatmışım kablonun bir bölümünün. Kabloyu düzelttim sabit bir yere koydum ve 9 %3 tür olmuyor daha fazla gözlemlemeye çalışacağım ve buraya gözlemlerimi bildireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı