Redmi telefona Xiaomi EU ROM indirilirse ne olur?

User.always

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim üzere elinde Redmi Note 10s cihazınm var ve bu cihaza Çin ROM'u yapsam diğer adıyla Custom ROM indirsem bir sorun teşkil eder mi?

MIUI harici stabil değil.

Beğenmedim diyen arkadaş ne düşünüyor acaba MIUI harici codecler düzgün çalışmıyor uygulama optimizasyonları da berbat birçok Qualcomm driveri da yok Redmi 9A gibi cihazın varsa anca pixel yükleyip alo dersin :D

Beğenmedim diyen arkadaş ne düşünüyor acaba MIUI harici codecler düzgün çalışmıyor uygulama optimizasyonları da berbat birçok Qualcomm driveri da yok Redmi 9A gibi cihazın varsa anca pixel yükleyip alo dersin :D

Ki arkadaşın cihazı MediaTek daha da berbat ekran kayıdı bile alamıyor bazı zamanlarda OS çöküyor kayıt alınca :D

Pixel Experience Plus A13, Spark OS A12, Havoc OS A11.
Benim beğendiğim ROM'lar bunlar. ROM'ların sıkıntıları elbette var fakat çok da sorun teşkil etmiyor.
Sorunlar indireceğin yerde yazıyor genelde. Kendim Havoc OS kullanıyorum ve 10 11 saatlik ekran süresi veriyor. (Bende Redmi Note 10S kullanıyorum.)

Pixel Experience Plus A13, spark OS A12, havoc OS a11.
Benim beğendiğim ROM'lar bunlar. ROM'ların sıkıntıları elbette var fakat çok da sorun teşkil etmiyor.
Sorunlar indireceğin yerde yazıyor genelde. Kendim havoc OS kullanıyorum ve 10 11 saatlik ekran süresi veriyor. (bende Redmi Note 10s kullanıyorum.)

Pixel Experience MediaTek cihazlarda berbat hatta çoğu Custom ROM berbat saflar diye arayüzlerde kasmıyorlar lakin yüksek performans gerektiren işlemlerde MIUI'a göre yarısı kadar bile olamıyorlar. Note 8 Pro ve Mİ 10 5G de çoğu ROM'u denedim en performanslısı Çin MIUI.

Pixel Experience MediaTek cihazlarda berbat hatta çoğu Custom ROM berbat saflar diye arayüzlerde kasmıyorlar lakin yüksek performans gerektiren işlemlerde MIUI'a göre yarısı kadar bile olamıyorlar. Note 8 Pro ve Mİ 10 5G de çoğu ROM'u denedim en performanslısı Çin MIUI.

Havoc OS'un performansı MIUI'ye göre çok daha iyi Redmi Note 10S için. Ama MediaTek kaynak kodlarını paylaşmadığı için bir yandan da doğru söylüyorsun.

5G de 200Mbps'den yüksek almıyor ayrıyeten render alırken çok yavaş alıyor oyun konusuna hiç girmiyorum kerneli berbat ısı limiti yükseltip cihazı öldürüyor.

Pil ve Performans olarak MIUI'den daha iyi fakat dediğiniz gibi 5G'den 200'den fazla almıyor ve ısı limitini yükseltiyor. Oyun konusunda MIUI'den daha iyi. Kendim test ettim ve gündelik olarak kullanıyorum.

Pil ve performans olarak MIUI'den daha iyi fakat dediğiniz gibi 5G'den 200'den fazla almıyor ve ısı limitini yükseltiyor. Oyun konusunda MIUI'den daha iyi. Kendim test ettim ve gündelik olarak kullanıyorum.

Sıcaklık limiti yüksek diye iyi lakin genshinde Note 8 Pro 720p de en düşük ayarlarda ölüyor MIUI da 17-20 FPS arası 1 saatin sonunda ama Custom herhangi bir ROM'da kilitleniyor kritik limite geldiğinden.
Mi 10 5G'ye hiçbir şey olmuyor soğutması harika ısı limiti yükselse bile stabil değerlerde kalıyor.

Geri
Yukarı