Redragon K552 Kumara aldım, iyi ki almışım

Bu arada klavyede hızlı yazarken metal aksamdan kaynaklanan bir tıngırdama sesi gelebiliyor. Razer klavyemde daha önce deneyimlemediğim bir şeydi. Çok rahatsız edici değil bence. Ses kaydı aşağıda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Switchler'in içerisindeki yaylar yağlanmadığında öyle sesler çıkabiliyor, bazı modellerde de sert bastığınızda "ping" sesi olur mesela. Fiyat bandına baktığımızda çok da sorun edilesi bir şey değil gibi.

Bu vesileyle Razer yeşil tactile-clicky switch Razer Blackwidow sesini de paylaşayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Bu vesileyle Razer yeşil tactile switch Razer Blackwidow sesini de paylaşayım.
Tactile değil hocam clicky, tactile olanlar MX Brown tarzı switchler. Bu clicky ses çok sinirimi bozuyor benim...

Bu arada klavyede hızlı yazarken metal aksamdan kaynaklanan bir tıngırdama sesi gelebiliyor. Razer klavyemde daha önce deneyimlemediğim bir şeydi. Çok rahatsız edici değil bence. Ses kaydı aşağıda.

Spacebar, enter, backspace, sağ shift tuşlarında stabilizerler bulunuyor. Tuşu çıkartırsanız görebilirsiniz. Bunlar tam olarak sabit durmadığı için kötü ses çıkabiliyor o tuşlardan. Modlaması çok zor değil aslında, band aid mod + clip + lube.

Onun dışında klavye içinde hiçbir ses yalıtım malzemesi olmadığı için yankılanıyor ses yine. Bunu da modlaması kolay. PCB ve klavye kasasının arasına sünger (anakart yada ekran kartı kutusundan çıkan ince süngerler mesela) tarzı malzemeler koyulabilir.

Klavye altına deskmat denilen 90x40 yada 80x30 boyutundaki büyük boy mouse padlerden kullanırsanız yine bir miktar değişebilir ses.

Switchler hotswappable ise çıkartıp yağlanabilir ama biraz zahmetli bir iş. Farklı bir kaç konuda tartışılmıştı bu forumda yine oradan bakabilirsiniz detaylı bilgiye.

Son olarak da klavye ile birlikte gelen tuşlar yerine farklı tuş takımı kullanmak da sesi değiştirebiliyor.

Bende almıştım bugün elime geçti aşık oldum klavyeye gerek renkleri olsun gerek kalitesi olsun herkese tavsiye ediyorum ama Blue'dan Red'e geçince bir tuhaf geliyor çok yumuşak bastığımı anlayamıyorum ama zamanla alışırım.

Minecraft oynayan çocuklarım için Redragon K552 kumara Red Switch TKL Rainbow satın aldım. Tam model numarası K552-2 TR_RED.
Satın aldığım yer burası:
Redragon K552 Kumara Red Switch TKL Rainbow Türkçe Q Oyuncu Klavyesi
qp.com.tr'den ilk alışverişim oldu ve gayet memnun kaldım. Sorularıma hızlı geri dönüş yaptılar, ertesi gün kargoya verdiler ve istediğim gibi kutusu hiç açılmamış sıfır bir ürün geldi.

Daha önce Cada 890 siparişi vermiş ama sonra 399 TL'ye değmez diye düşünüp iptal etmiştim. 319 TL'ye bunu almış oldum.

Kutu içeriği ve klavye ile ilgili görseller paylaşacağım. 4 farklı renkte-özellikte yedek Switch ve Switch / tuş çıkarma aparatları da vardı kutu içeriğinde.

Ben artık oyun oynamıyorum ama yoğun bilgisayar kullanıyorum, özellikle yazı işleri için. Benim klavyem Razer BlackWidow Ultimate 2016, yıllardır severek sorunsuz kullanıyorum (gürültü yüzünden eşimin kafasını şişirmem dışında). Yeşil Razer Switch var Razer'da. Kumara'daki outemu kırmızı Switch ise çok hoşuma gitti, hem gürültü hem yazma hissi anlamında. Hatta kendi klavyemden biraz soğudum diyebilirim. Belki Razer BlackWidow'u elden çıkarıp kırmızı Switch bir klavyeye geçiş yapabilirim.

En son olarak da halen kullandığım, bugünkü kırmızı Switch deneyimimle birlikte gözümden biraz düşmüş olan Razer BlackWidow Ultimate fotoğrafımı koydum.
hocam bu linkteki klavye ile aynı ürün mü burdaki resim yanlışmı tam anlamadım rainbow rgb diyor

hocam bu linkteki klavye ile aynı ürün mü burdaki resim yanlışmı tam anlamadım rainbow rgb diyor
Aynı ürün ama sinerji RGB ürünün fotoğrafını koymuş. Alacağınız ürün RGB değil rainbow modelidir.

Minecraft oynayan çocuklarım için redragon K552 kumara Red Switch tkl Rainbow satın aldım. Tam model numarası K552-2 tr_red.
Satın aldığım yer burası:
Redragon K552 Kumara Red Switch TKL Rainbow Türkçe Q Oyuncu Klavyesi
qp.com.tr'den ilk alışverişim oldu ve gayet memnun kaldım. Sorularıma hızlı geri dönüş yaptılar, ertesi gün kargoya verdiler ve istediğim gibi kutusu hiç açılmamış sıfır bir ürün geldi.

Daha önce cada 890 siparişi vermiş ama sonra 399 TL'ye değmez diye düşünüp iptal etmiştim. 319 TL'ye bunu almış oldum.

Kutu içeriği ve klavye ile ilgili görseller paylaşacağım. 4 farklı renkte-özellikte yedek Switch ve Switch / tuş çıkarma aparatları da vardı kutu içeriğinde.

Ben artık oyun oynamıyorum ama yoğun bilgisayar kullanıyorum, özellikle yazı işleri için. Benim klavyem Razer BlackWidow Ultimate 2016, yıllardır severek sorunsuz kullanıyorum (gürültü yüzünden eşimin kafasını şişirmem dışında). Yeşil Razer Switch var Razer'da. Kumara'daki outemu kırmızı Switch ise çok hoşuma gitti, hem gürültü hem yazma hissi anlamında. Hatta kendi klavyemden biraz soğudum diyebilirim. Belki Razer BlackWidow'u elden çıkarıp kırmızı Switch bir klavyeye geçiş yapabilirim.

En son olarak da halen kullandığım, bugünkü kırmızı Switch deneyimimle birlikte gözümden biraz düşmüş olan Razer BlackWidow Ultimate fotoğrafımı koydum.

İlk öncellikle hayırlı olsun bende bundan alacağım size birkaç sorum olacak klavyede başka renk modları var mıdır yoksa ekran göründüğü gibi mi tek bir de yanın da ek swicth ve çıkarma aparatı geliyor mu.
sesi nasıl sizce
İlk öncellikle hayırlı olsun bende bundan alacağım size birkaç sorum olacak klavyede başka renk modları var mıdır yoksa ekran göründüğü gibi mi tek bir de yanın da ek swicth ve çıkarma aparatı geliyor mu.
sesi nasıl sizce
pardon okumadan yazdım silemiyorum xd sorry

Geri
Yukarı