Redragon K552 yay sesi normal mi?

Malzeme olarak önerebiliceğiniz bir şey var mı foam gibi? İnternetten bulmak biraz zor.

Yalitim icin su urunler var

PE foam olarak bu uygun

Alternatif olarak neopren kumas da deneyebilirsin ama bence gerek yok.

Ekstra olarak en kolay ve bence en faydali yontem tape mode.Tempest Tape Mode diye aratip izleyebilirsin videolari sese nasil etki edecegi hakkinda fikir edinmek adina.

Toparamak gerekirse bence en faydalidan itibaren su siralama olabilir

Stabilizer lube ve clip > Switch lube > tape mod=pe foam

Yalitim icin su urunler var

PE foam olarak bu uygun

Alternatif olarak neopren kumas da deneyebilirsin ama bence gerek yok.

Ekstra olarak en kolay ve bence en faydali yontem tape mode.Tempest Tape Mode diye aratip izleyebilirsin videolari sese nasil etki edecegi hakkinda fikir edinmek adina.

Toparamak gerekirse bence en faydalidan itibaren su siralama olabilir

Stabilizer lube ve clip > Switch lube > tape mod=pe foam
Çok teşekkürler yardımınız için.Profilden mesaj atılmıyor sanırım bi kaç sorum daha var klavyeler ile ilgili size ulaşabiliceğim bi yer var mıdır hocam?

Buradan sorabilirsin istersen. Hem daha sonrasi icin de yazili kalmis olur.

Olur hocam yazayım, bende de şu an K552 var fakat arızalı geldi bugün yarın iadeye gidecek ve ben şu an biraz daha tok sesli klavyeleri daha çok sevdiğimi fark ettim böyle bir klavye istiyorum ayrıca acayip fazla yay sesi geliyor K552'den.

K552'yi modlasam pe foam+tape mod yapsam ne kadar etkisi olur bu sese merak ediyorum, lube işlemi de biraz zor geliyor şu an ve sanki lube'lasam bile o çınlama gitmiycek gibi geliyor daha önce hiç K552 modladınız mı?

Onun dışında yurtdışındaki arkadaşlar 40-50 dolara kendi klavyelerini yapıyorlar ama Türkiye'de bunu yapmak ne kadar mümkün ekonomik olarak? En fazla 800-900TL'lik bir bütçem var bunlar için veya başka bir öneriniz olur mu TKL veya %60 biraz daha tok sesli bir klavye bulabilir miyim üstüne pe foam ve tape mod yapsam?

Şöyle bir klavye buldum fakat internette hiçbir yerde incelemesi satışı vs yok fikrinizi merak ediyorum https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BBVVXQ16/ref=ewc_pr_img_1?smid=A5BRFP96YHI0I&th=1

Linkteki klavye nasildir bilmiyorum ama fiyati sundugu ozelliklere gore oldukca iyi duruyor. Gormeden zor kesin birsey soylemek.

Yay sesi diye bilinen bu sorun genelde iki sebepten dolayi oluyor. İlki switchlerden gelen ve gercekten yay sesi olan versiyon. Buna kesin cozum icin switch lube gerekiyor. Diger versiyonu ise klavye kasasi ici bos oldugu icin gelen ses. Buna cozum ise pe foam yada benzeri izolasyon malzemeleri. Alternatif olarak klavye altini da kapalayacak boyutta olan deskmat yada 90*40 mouse padler dr etki edebiliyor sese.

Tape mod ise sesi daha guzel hale getiren bir uygulama. Youtubedan bulabilirsin bir suru farkli videoda. Bir suru farkli kanal var ama Keybored kanali oldukca iyi bu mod isleri icin bence.

K552'ye en yakim K530 Draconic kullandim. Stok hali maalesef diger tum benzer klavyeler gibi, baya kotu yani. Stabilizerlerle baya ugrasmak gerekiyor idare eder seviyeye gelene kadar bile. Klavye hotswap ama switchler outem ve bendeki gateron milky yellow switchler ledler yuzunden sorun cikarttigi icin outemu top+bottom housing ve gateron yellow spring+stem ile kullandim. Lube sonrasi gayet guzel oldu diyebilirim switchler icin. O klavyeye tape mod uygulamadim, sadece pe foam var. Ondan onceki klavyem glorious gmmk tkl idi. Onda da uygulamaistim tape mod.

Su an kullandigim diger klavye aliexpressten aldigim BM65 kit. Switch ve stabilizer lube, Durock V2 stabilizerler, pe foam, tape mod (3 kat), Gateron Milky Yellow switchler, GMK Metropolis cakmasi doubleshot pbt keycapler. Gayet memnunum son halinden.

Linkteki klavye nasildir bilmiyorum ama fiyati sundugu ozelliklere gore oldukca iyi duruyor. Gormeden zor kesin bir şey soylemek.

Yay sesi diye bilinen bu sorun genelde iki sebepten dolayi oluyor. İlki Switch'lerden gelen ve gercekten yay sesi olan versiyon. Buna kesin cozum icin Switch lube gerekiyor. Diger versiyonu ise klavye kasasi ici bos oldugu icin gelen ses. Buna cozum ise pe foam ya da benzeri izolasyon malzemeleri. Alternatif olarak klavye altini da kapalayacak boyutta olan deskmat ya da 90*40 mouse padler dr etki edebiliyor sese.

Tape mod ise sesi daha guzel hale getiren bir uygulama. YouTube'dan bulabilirsin bir suru farkli videoda. Bir suru farkli kanal var ama keybored kanali oldukca iyi bu mod isleri icin bence.

K552'ye en yakim K530 draconic kullandim. Stok hali maalesef diger tum benzer klavyeler gibi, bayağı kotu yani. Stabilizerlerle bayağı ugrasmak gerekiyor idare eder seviyeye gelene kadar bile. Klavye hotswap ama Switch'ler outem ve bendeki Gateron milky yellow Switch'ler LED'ler yuzunden sorun cikarttigi icin Outemu top+bottom housing ve Gateron yellow spring+stem ile kullandim. Lube sonrasi gayet guzel oldu diyebilirim Switch'ler icin. O klavyeye tape mod uygulamadim, sadece pe foam var. Ondan onceki klavyem Glorious gmmk TKL idi. Onda da uygulamaistim tape mod.

Su an kullandigim diger klavye AliExpress'ten aldigim BM65 kit. Switch ve stabilizer lube, durock V2 stabilizerler, pe foam, tape mod (3 kat), Gateron milky yellow Switch'ler, gmk metropolis cakmasi doubleshot PBT keycapler. Gayet memnunum son halinden.

Çok teşekkürler vaktiniz için servise gönderdiğim klavyeyi değiştirdiler ve yeni bir K552 gönderdiler bunda yay sesi çok daha az geliyor şu anda büyük ihtimalle pe foam+tape mod yapacağım içine, internette satılan o-ring'ler var sanırım klavyenin sesini azaltıyorlar ama bu yay sesine faydası olur mu?

Sorabilirsin istedigin zaman yine, forum bunun icin var.
Hocam bugün K552'nin içini açıp doldurdum taban kısmını ama çok mu kullandım ve çok mu kalın yaptım bilemedim bi bakabilir misiniz acaba,çok kalın olursa sorun çıkarır mı? Tuşların hepsi sorunsuz çalışıyor şuan ama sanki biraz fazla kullandım gibi geldi.Kullandığım malzeme böyle bir şey

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
IMG_5333.jpg
IMG_5334.jpg

Geri
Yukarı