Redragon K555 Indrah mekanik mi?

Aeques

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, komik bir soru olacak belki ama YouTube'da bir video gördüm ve bildiğiniz switchin altından membran plastiği çıktı ve ben aşırı takıntılı birisiyim. Her ne kadar olmadığını bilsem de sormak istiyorum. Redragon K555'te böyle bir durumun ihtimali var mı tamamiyle mekanik midir? Klavyenin Switch'leri lehimli mi bilmiyorum ondan Switch'i kaldırıp bakmaktan korkuyorum. Böyle bir ihtimal var mı? Trendyol'dan sıfır bir şekilde aldım bu arada.
Video bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Redragon K555 Indrah klavyesini kullanmaktayım yani senin dediğin klavyeyi kullanıyorum.
1-) Redragon gibi global bir firmanın asla böyle bir şey yapacağını zannetmem ki zaten yurt dışında oldukça F/P anlamında ün kazanmış bir marka.
2-) Ben Blue Switch modelini kullanıyorum başka Switch'leri var mı bilmiyorum ama benim klavyemdeki Switch'ler Outemu Blue Switch.
3-) Adam zaten Klavye'nin tuşunu çıkardığında herhangi bir anahtar takımı görememekte. Yani direk boşluk.
4-) İstersen tuşu çıkarıp anahtar takımının fotoğrafını atabilirim.
5-) Ayrıca Redragon gibi bir markayı Tigoes gibi marka basıp kalitesiz ürünler piyasaya süren marka ile karşılaştırmamak lazım.

Redragon K555 ındrah klavyesini kullanmaktayım yani senin dediğin klavyeyi kullanıyorum.
1-) Redragon gibi global bir firmanın asla böyle bir şey yapacağını zannetmem ki zaten yurt dışında oldukça F/P anlamında ün kazanmış bir marka.
2-) ben Blue Switch modelini kullanıyorum başka Switch'leri var mı bilmiyorum ama benim klavyemdeki Switch'ler Outemu Blue Switch.
3-) adam zaten Klavye'nin tuşunu çıkardığında herhangi bir anahtar takımı görememekte. Yani direk boşluk.
4-) istersen tuşu çıkarıp anahtar takımının fotoğrafını atabilirim.
5-) ayrıca Redragon gibi bir markayı Tigoes gibi marka basıp kalitesiz ürünler piyasaya süren marka ile karşılaştırmamak lazım.

Hocam kimse konuyu görmedi veya klavyeyi kullananlardan aktif yok diye düşünmeye başlamıştım. Gerçekten teşekkür ederim ellerinize sağlık içim daha çok rahatladı yazdıklarınızı okuyunca ki Redragon bilinen güzel bir marka ve bu klavyeyle karşılaştırılamaz bile biliyorum ama kişisel bir bozukluk mu bilmem takıntı yapıyorum bazı şeyleri. Switch'lerin hepsi çıkartılabiliyor mu hocam çünkü sitesinde wasd tuşları değiştirilebilir yazmış Switch anlamında değiştirmek mi bilmiyorum da sorayim onu da dedim. Bu arada tuş çıkartma değil direkt olarak videodaki gibi switch'in kendisini sökmekten bahsediyorum. Anahtar takımı dediğiniz şey switch diye biliyorum hocam tuşunu çıkardığında videodaki klavyede de bir anahtar takımı var sanırsam. Onu çıkarınca plastik kısım gözüküyor.

Hocam kimse konuyu görmedi veya klavyeyi kullananlardan aktif yok diye düşünmeye başlamıştım. Gerçekten teşekkür ederim ellerinize sağlık içim daha çok rahatladı yazdıklarınızı okuyunca ki Redragon bilinen güzel bir marka ve bu klavyeyle karşılaştırılamaz bile biliyorum ama kişisel bir bozukluk mu bilmem takıntı yapıyorum bazı şeyleri. Switch'lerin hepsi çıkartılabiliyor mu hocam çünkü sitesinde wasd tuşları değiştirilebilir yazmış Switch anlamında değiştirmek mi bilmiyorum da sorayim onu da dedim. Bu arada tuş çıkartma değil direkt olarak videodaki gibi switch'in kendisini sökmekten bahsediyorum. Anahtar takımı dediğiniz şey switch diye biliyorum hocam tuşunu çıkardığında videodaki klavyede de bir anahtar takımı var sanırsam. Onu çıkarınca plastik kısım gözüküyor.
Öncelikle hocam Redragon K55 Indrah switchleri lehimli.Yani çıkartamıyorsunuz ama bunu anlamanın yolları var.Klavyenin sağ üst ve sol üst ve de bazı yerlerde vidaları var bunları çıkartıp klavye kasasını azıcık kaldırdığınızda o plastik yerin olmadığını görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videodaki gibi adamda farklı klavye onda sıkıntı yok aynı markanın.Switchlerini çıkartıyor ve direk anakart devresi gözüküyor bağlı olarak.Yani o plastik membran şeyi diyeceğim o şey çıkmıyor.

Öncelikle hocam Redragon K55 Indrah switchleri lehimli.Yani çıkartamıyorsunuz ama bunu anlamanın yolları var.Klavyenin sağ üst ve sol üst ve de bazı yerlerde vidaları var bunları çıkartıp klavye kasasını azıcık kaldırdığınızda o plastik yerin olmadığını görürsünüz.

Bu videodaki gibi adamda farklı klavye onda sıkıntı yok aynı markanın.Switchlerini çıkartıyor ve direk anakart devresi gözüküyor bağlı olarak.Yani o plastik membran şeyi diyeceğim o şey çıkmıyor.
Anladım hocam çok teşekkürler tekrardan elinize sağlık.

Rica ederim hocam ne demek :)
Hocam son kez rahatsız ediyorum bilmem aktif misiniz hala, acaba siz switchleri değiştirmeyi denediniz mi? Blue'dan sıkılan bir kaç kişi gördüm klavyenin switchlerini değiştirdiklerini söylüyorlar sanırım lehimli değil. Siz denediniz mi? İleride belki ben de bazı tuşları red switch yaparım değişiyorsa. Hem de size de bilgi katayim dedim eğer denemediyseniz tabii.

Son düzenleme:
Hocam son kez rahatsız ediyorum bilmem aktif misiniz hala, acaba siz Switch'leri değiştirmeyi denediniz mi? Blue'dan sıkılan birkaç kişi gördüm klavyenin Switch'lerini değiştirdiklerini söylüyorlar sanırım lehimli değil. Siz denediniz mi? İleride belki ben de bazı tuşları red Switch yaparım değişiyorsa. Hem de size de bilgi katayim dedim eğer denemediyseniz tabii.

Hayır hocam Switch'ler lehimli değiştirilemez. Bende denedim fakat olmadı.

Geri
Yukarı