Çözüldü Redragon K568 Blue Switch ''S'' tuşunun basmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HavucluDavsan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım. Redragon K568 Blue Switch klavyemde bugün hiçbir hasar/temas/kullanım olmadan arada basmama sorunu meydana geldi. Daha önceden tecrübem olmadığı için Switch değiştirmede, nasıl çıkarmam gerektiğini size soracağım. S'deki Switch'i scroll lock ile değiştirmeyi düşünüyorum. S dışında bütün tuşlar normal hallerinde çalışıyorlar.
Sorunu şöyle özetleyeyim, sert vurmam gerekiyor S'ye. Basılı tutarken sorun yok. Hızlı yazı yazarken gözümden yaş geliyor. Switch'i sökerken klavyeyi güçten kesmek dışında ne yapmam gerekiyor?
İyi günler.
@cilgincocuk34 hocam siz klavyeler hakkında bilgiliydiniz.
(Klavye yaklaşık 7 aylık. Kronik sorun vardı, o diye düşünüyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Klavyenin kutusundan metal bir anahtar sökme aparatı geliyor olması lazım. O aparatla anahtarların üst ve altındaki küçük tırnaklara basın. Bastığınız yerde sağa sola ileri geri sallayarak anahtarı yukarı çekin.

Anahtarı ilk söküşünüzde çok kuvvet uygulamanız gerekebilir. Bunu yaparken gücü yavaş yavaş arttırmayı unutmayın. Ayrıca herhangi bir parçayı kırmamaya ya da anahtarı fazla bükerek altındaki ayakları eğmemeye dikkat edin.

Hocam birden fazla fotoğraf çektim.
Fotoğraf fazla büyük olmuş sanki küçültseydiniz biraz 😅😅
Ben de kahverengiyle değişmeyi düşündüm ama anahtarlar pahalı olduğundan değişmedim. Anahtarların kalitesi nasıl? Orijinalinden daha fazla mı yay sesi yapıyor?

Ben yay sesini azaltmak için PCB'nin altına ses yalıtım süngeri koydum boydan boya 🤣
Yay sesi switchler sessiz olduğu için daha çok duyuluyor. Ama orijinallere göre daha az yay sesi var.

Ekleme yapayım:
Yay sesini azaltmak için Switch'leri lube'leyebilirsiniz.
Uğraştırıcı ama bir o kadar da sonucuna değer bir iş olacaktır.
Yay sesleri bayağı azaldı hocam. Şu an neredeyse yok denecek kadar az. Orijinallerinden daha az yay sesleri var. Bu yay sesine var da denilmez :D

Aldığınız yerin linkini atabilir misiniz?
Akşama doğru sipariş ettim, kargo sabah geldi ama uyuyorduk o sırada. İzmir çevresindeyseniz benim gibi kargo aşırı hızlı gelecektir hocam :)

Çok al az öde'den ikinciyi seçin. Birinci kazık, ikinci iyi.

Akşama doğru sipariş ettim, kargo sabah geldi ama uyuyorduk o sırada. İzmir çevresindeyseniz benim gibi kargo aşırı hızlı gelecektir hocam :)

Çok al az öde'den ikinciyi seçin. Birinci kazık, ikinci iyi.
Çok pahalı hocam ya. Aliexpress'ten 100 TL'ye 70-80'lisini alabiliyorduk ben baktığım sıralarda. Şu karantina işi yüzünden Aliexpress'ten alışveriş yapamaz olduk.

Geri
Yukarı