Reeder A10iX Air tablete A8i Quad ROM'u yükledikten sonra çeşitli hatalar

Yazılımcı0

Decapat
Reeder A10iX Air (Android 5.0) tabletime stock ROM'daki sorunlardan dolayı Reeder A8i Quad tabletin Android 5.1 ROM'unu kurdum fakat ROM'da aşağıdaki sorunlar var. Tabletler Intel işlemcili ve ekranları hariç bütün özellikleri aynı. Tabletin stock ROM ve A8i Quad ROM'daki system.img ve boot.img dosyaları. Bu sorunları ROM'daki hangi dosyaları değiştirerek çözebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

A8i Quad ROM'daki sorunlar;
1) Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
2) Ekran dönmüyor.
3) Ekran kapalıyken ekran sürekli yanıp sönerek titriyor.
4) Mikrofon ve hoparlör çalışmıyor.
5) Pil göstergesinde şarj çok hızlı düşüyor ve pil tasarrufunu açınca şarj birden %0'a düşüyor.
6) Kamera uygulamasında ön kameraya geçme tuşu ve ön kamera ayarları da yok.
Güncelleme:

@364809 hocam system.img'deki build.prop'tan DPI 300 yaptım ve ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat droidboot.img dosyası flashlanırken hata çıktı. Konuda yazdığım sorunlar için usr klasörünü ve audio yazan dosyaları Android 5.0 ROM'dakiler ile değiştirdim fakat yine hata çıktı.
MeizuM6T hocam Technopat Sosyal'de bu konuda başka yardım eden yok o yüzden sizi etiketledim.

Dosya Ekleri

• A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    28,7 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Reeder A10iX Air (Android 5.0) tabletime stock ROM'daki sorunlardan dolayı Reeder A8i Quad tabletin Android 5.1 ROM'unu kurdum fakat ROM'da aşağıdaki sorunlar var. Tabletler Intel işlemcili ve ekranları hariç bütün özellikleri aynı. Tabletin stock ROM ve A8i Quad ROM'daki system.img ve boot.img dosyaları. Bu sorunları ROM'daki hangi dosyaları değiştirerek çözebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

A8i Quad ROM'daki sorunlar;
1) Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
2) Ekran dönmüyor.
3) Ekran kapalıyken ekran sürekli yanıp sönerek titriyor.
4) Mikrofon ve hoparlör çalışmıyor.
5) Pil göstergesinde şarj çok hızlı düşüyor ve pil tasarrufunu açınca şarj birden %0'a düşüyor.
6) Kamera uygulamasında ön kameraya geçme tuşu ve ön kamera ayarları da yok.
Güncelleme:

@364809 hocam system.img'deki build.prop'tan DPI 300 yaptım ve ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat droidboot.img dosyası flashlanırken hata çıktı. Konuda yazdığım sorunlar için usr klasörünü ve audio yazan dosyaları Android 5.0 ROM'dakiler ile değiştirdim fakat yine hata çıktı.
MeizuM6T hocam Technopat Sosyal'de bu konuda başka yardım eden yok o yüzden sizi etiketledim.
Zannımca ya driver sorunu ya da kernel. Kernel ya boot.img nin kendisi, ya da boot.img içinde gizli.

MeizuM6T hocam kernel için boot.img'yi düzenlemişti fakat bu seferde tablette dokunmatik hiç çalışmadı.
O zaman kernel düzenlemesinde bir hata olabilir. Yüzeysel biliyorum bende maalesef, detaya inemeyeceğim.
@Yazılımcı0

Burada uğraşan birkaç kişi varmış, etiket at istersen.

Son düzenleme:
O zaman kernel düzenlemesinde bir hata olabilir. Yüzeysel biliyorum bende maalesef, detaya inemeyeceğim.

System.img'yi düzenleyince mesela sadece DPI değiştirince bile Flash Tool'da hata çıkıyor. Bu yüzden de system.img dosyalarını değiştirip sorunları çözmeyi deneyemiyorum.

System. İmg'yi düzenleyince mesela sadece DPI değiştirince bile flash Tool'da hata çıkıyor. Bu yüzden de System. İmg dosyalarını değiştirip sorunları çözmeyi deneyemiyorum.

Muhtemelen hata repack yüzünden oluyor ama doğru program hangisi bilemiyorum.

Kernel düzenlemesi yapmadım, toolchain işini bir türlü çözemedim zira kaynak kodlarını bile bulamadım bu tabletin. Yüzeysel basit bir kernel değişimi yaptım sadece.

Dediğiniz gibi driver sorunu muhtemelen, cihaz için bir TWRP olmadığından her düzenleme için flashtool kullanımı beraberinde doğrulama sorunu getiriyor.

USB'ye kurulan Linux OS ile sistem bölümüne erişim sağlababiliyor mu?

Kernel düzenlemesi yapmadım, toolchain işini bir türlü çözemedim zira kaynak kodlarını bile bulamadım bu tabletin. Yüzeysel basit bir kernel değişimi yaptım sadece.

Dediğiniz gibi driver sorunu muhtemelen, cihaz için bir TWRP olmadığından her düzenleme için flashtool kullanımı beraberinde doğrulama sorunu getiriyor.

Flash belleğe Pardus kursam olur mu yoksa Ubuntu mu kurmalıyım?

Benim tablet için de kaynak falan atmışsın bana zamanında hatırladım seni kral.

e-tab4 ün de kaynak kodlarını bulamamıştım, dolayısıyla kaldı öylece.

Yüzeysel basit bir değişimse, driver olma durumu yüksek bu konuda sana katılıyorum. TWRP yoksa durum daha kötü. :(

İkisi de ext4 bölümünü tanıyacağından pek fark olmaz hocam.
Benim tablet için de kaynak falan atmışsın bana zamanında hatırladım seni kral.

e-tab4 ün de kaynak kodlarını bulamamıştım, dolayısıyla kaldı öylece.

Yüzeysel basit bir değişimse, driver olma durumu yüksek bu konuda sana katılıyorum. TWRP yoksa durum daha kötü. :(

Bu konudaki rehber ile TWRP derlemeye çalıştım fakat Linux'u bilmediğim için bazı komutlarda hata çıktı.
@364809 Pardus'u çalıştırdım ve tablette görseldeki bölümler var.

Dosya Ekleri

• 20220214_205040.jpg
    20220214_205040.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı