Reeder A8i Quad Tablete Windows 10 Yükleme

üstadım sd card ile yükleme yapabilirmiyiz? otg kablosu yardımı ile klavye mouse kullanarak Bios menüsüne girebiliyorum
Evet o şekilde oluyor. Yalnız geri dönmek istenirse nasıl döneceğimizi bilmiyormuşuz.:) Onu öğrendik. Deniyorum vakit buldukça. Linuxa Adb kurup deneyeceğim.
Linux deneme modunda çalıştırılabiliyor ya, bir sıkıntı çıkarmadan öyle deneyebilirsiniz. Donanımları çalıştıramayınca bi işe yaramıyor pek. Bluetooth şart. Şarja sürekli takılı olması lazım, şarj çabuk bitiyor. Şarj takılınca fare klavye yok. Bluetooth ona çözüm olurdu.
Lite Ubuntu deneyin.
Bende bi sd cardda lubuntu 17.10 var paylaştığım 14.04 den çok daha hızlı. Onun daha da yenisini denemek istedim. Sd kartlara ne oluyor anlamıyorum. Yazma koruması var diyor. Ne format atabiliyorum ne silebiliyorum. Haa ama android telefona takıp dosya atabildim. Dosya sistemi mi sorun dicem ama format diyorum partition sil diyorum yok yani. Anlamadım bişey. Osx de görmüyor. Yani silmiyor. Bikaç sd kartımda bu durum mevcut.
üstadım sd card ile yükleme yapabilirmiyiz? otg kablosu yardımı ile klavye mouse kullanarak Bios menüsüne girebiliyorum
Merhaba hocam ben herhangi bir x86 sistemden boot edemiyorum. Windows yada linux gibi. Bunun üzerindeki bios yüzünden olduğunu düşünüyorum. Elinizdeki cihazın biosunu yedekleyip paylaşırsanız müteşekkir olurum.

Yaw benim kafa gitmiş tipik üç tuşa basarak yapılan işi ADB den nasıl yapacağımı araştırıyorum kaç zamandır. BIOS ile uğraşmaktan Download modunu unutmuşum. 🥴kapalıyken power+ses açma+ses kapama tuşlarına birlikte basınca download moduna geçiyor. PLatform Flash Tool o şekilde cihazı görüyor. :D Bununla Reeder sitesinden indirilen Rom geri yüklenebilir sanıyorum. Programa ROM dosyasını yükledim, Start Flash tuşu devreye girdi yani. Ama basmadım. Linux ta devam ama siz yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet o şekilde oluyor. Yalnız geri dönmek istenirse nasıl döneceğimizi bilmiyormuşuz.:) Onu öğrendik. Deniyorum vakit buldukça. Linuxa Adb kurup deneyeceğim.
Linux deneme modunda çalıştırılabiliyor ya, bir sıkıntı çıkarmadan öyle deneyebilirsiniz. Donanımları çalıştıramayınca bi işe yaramıyor pek. Bluetooth şart. Şarja sürekli takılı olması lazım, şarj çabuk bitiyor. Şarj takılınca fare klavye yok. Bluetooth ona çözüm olurdu.
Lite Ubuntu deneyin.
Bende bi sd cardda lubuntu 17.10 var paylaştığım 14.04 den çok daha hızlı. Onun daha da yenisini denemek istedim. Sd kartlara ne oluyor anlamıyorum. Yazma koruması var diyor. Ne format atabiliyorum ne silebiliyorum. Haa ama android telefona takıp dosya atabildim. Dosya sistemi mi sorun dicem ama format diyorum partition sil diyorum yok yani. Anlamadım bişey. Osx de görmüyor. Yani silmiyor. Bikaç sd kartımda bu durum mevcut.

Yaw benim kafa gitmiş tipik üç tuşa basarak yapılan işi ADB den nasıl yapacağımı araştırıyorum kaç zamandır. BIOS ile uğraşmaktan Download modunu unutmuşum. 🥴kapalıyken power+ses açma+ses kapama tuşlarına birlikte basınca download moduna geçiyor. PLatform Flash Tool o şekilde cihazı görüyor. :D Bununla Reeder sitesinden indirilen Rom geri yüklenebilir sanıyorum. Programa ROM dosyasını yükledim, Start Flash tuşu devreye girdi yani. Ama basmadım. Linux ta devam ama siz yapabilirsiniz.

Zaten o şekilde uğraşıyorum. Aynen söylediğiniz şekilde yapıyorum ve hiç bir yazılım tam olarak yüklenmiyor.Kimi %5 te kimisi %16 da kimisi ise %33 te hata veriyor.Hiç birisi tamamlanmıyor.Denemediğim yazılım kalmadı diyebilirim. Son olarak aklıma şu geliyor.Acaba aynı model bir tabletin image dosyalarını kalıp halinde alıp sd kart aracılığı ile biostan kurabilirmiyim? Hani bilgisayara iso dosyasını kullanarak flashdisk üzerinden format atıyoruzya aynen onun gibi. Ne dersiniz olurmu ve bahsettiğim dosyaları nasıl temin edebilirim?

Acaba aynı model bir tabletin image dosyalarını kalıp halinde alıp sd kart aracılığı ile biostan kurabilirmiyim? Hani bilgisayara iso dosyasını kullanarak flashdisk üzerinden format atıyoruzya aynen onun gibi. Ne dersiniz olurmu ve bahsettiğim dosyaları nasıl temin edebilirim?
Öyle olabileceğini sanmam. SD karttan kurulan dosyalar ona göre yazılmış falan oluyor. Ben geçen bi indirmiştim Reeder a8i quad 5.1 romu onu bi zorlayayım. Allah kerim. Herhalde bozulursa BIOS falan açılmamazslık etmez.Yine BIOS tan bir Linux kasarız.
Milletin ağzına bi parmak bal çaldık Linux kuruluyor diye ama bende normal ubuntu kuruluydu. Açılıyordu da. Sonra hızlı bi versiyon olsun dedim. Diğer donanımları da kumayı deneyecektim.
Nasıl yaptığımı nasıl unuttuysam, boot etmiyor. kurdu ama the grub-efi-amd64-signed package failed to install into /target/
diyor GRUB diye bi siyah ekran açıyor. Boot etme bilgisini yazamadı. Bu çok kolay oluyordu. Bi süre 32 bit versiyondan deniyordum. Nereden indirdiysem onları. Sonra baktım bunun işlemcisi 64 bitmiş. 64 bitleri denemeye başladım. Kuruluma başlıyor ama tamamlayamıyor. GRUB da kalıyor. EFI mi MBR mi orada da hatırlayamadım. Linuxium.com sitesinde vardı bunların isoları. Onları da bulamadım.

Sen bana hatırlat hangi ISO dan kurabiliyorsun Linuxu 32 bit 64 bit meselesi vardı ama hatırlayamıyorum? Ben de lolipop deneyeyim.
Ben nerede hata yapıyorum kafayı yiyeceğim.Unuttum birşeyleri.
Zaten o şekilde uğraşıyorum. Aynen söylediğiniz şekilde yapıyorum ve hiç bir yazılım tam olarak yüklenmiyor.Kimi %5 te kimisi %16 da kimisi ise %33 te hata veriyor.Hiç birisi tamamlanmıyor.
Abi bende oldu.
Benim alet Superonline'ın hediyesi olan A8IQuad. Bunun bi de A8IQ olanı var. Yanlış yazılım yükleyiverme, aman! Bendeki ile kesin aynı ise, kurabildiğim yazılım şu:

Reeder Lollipop Resmi Rom dosyaları

Arada tek tük hata verdi aşağıdakiler gibi. Ama sorun yok. İşlem bitene kadar sabırla bekle. 4 dakika bile sürmedi zaten. Sonra kendiliğinden açıldı etti ve Android geldi.
Intel driverları falan eksik olmasın.

Untitled-1.png

Son düzenleme:
Sen bana hatırlat hangi ISO dan kurabiliyorsun Linuxu 32 bit 64 bit meselesi vardı ama hatırlayamıyorum? Ben de lolipop deneyeyim.
Ben nerede hata yapıyorum kafayı yiyeceğim.Unuttum birşeyleri.

Üstadım ben ubuntu-16.04.6-desktop-amd64 yazılımını sd karta yükleyip power+sesaçma+seskısma tuşlarının üçüne birden basılı tutarak bios menüsüne giriyorum. İnstall ubuntu diyorum ve ubuntu kurulup açılıyor. Ama bu sefer tablet bildiğin monitör gibi kullanılıyor.Yani klavye ve mouse bağlayarak allinone pc gibi birşey oluyor.Tekrar eskisi gibi şöyle ayaklarımı uzatarak elimde cep telefonu varmış gibi dokunmatiğini kullanarak tablet sefası yapamıyorum :).Tekrar androide dönüş yapabilsem ve tablet şeklinde kullanabilsem inan ne yazılımını değiştirmeye nede lolipopa geçmeye uğraşmayacağım :)
Birde daha önce hiç kurmadığım için sormak istiyorum Windows 8 veya 10 yüklendiğinde tablet yine aynı monitör gibi mi kullanılıyor yoksa tablet şeklinde dokunmatik ekran çalışıyormu? Yani Windows kurulduğunda klavye ve mouse olmadan normal tablet modunda kullanılabiliniyormu?
Ayrıca verdiğiniz bu yazılımda daha önce defalarca denediğim yazılımlardan birisi.Malesef tamamlanmıyor.

Son düzenleme:
Üstadım ben ubuntu-16.04.6-desktop-amd64 yazılımını sd karta yükleyip power+sesaçma+seskısma tuşlarının üçüne birden basılı tutarak bios menüsüne giriyorum. İnstall ubuntu diyorum ve ubuntu kurulup açılıyor.
......
Birde daha önce hiç kurmadığım için sormak istiyorum Windows 8 veya 10 yüklendiğinde tablet yine aynı monitör gibi mi kullanılıyor yoksa tablet şeklinde dokunmatik ekran çalışıyormu? Yani Windows kurulduğunda klavye ve mouse olmadan normal tablet modunda kullanılabiliniyormu?
Cihaz 64 bitmiş ama bootloader 32 bitmiş o yüzden yapamadım. İlk yaptığımda bu linuxium sitesinin özelleştirdiği isodan kurmuş olmalıyım. isorespin.sh diye bir scriptle tüm isoları atom işlemcili cihaza uyduruyordu adam. Bir kere ondan kurunca da bootloader 32 bit olarak kuruldu herhalde. Üzerine lubuntu falan denediğimde güzelce açılıyordu. Kurulumda isodan açılıyor zaten ama kurarken bilmeden diski temizle sıfırdan kur dedim. O ara bootloader gitmiş oldu.
Sanırsam "eski kurulu versiyonu sil bunu kur" deseydim bootloader silinmeyecekti. Baştan bu amcanın modifiye isolarından kurarım artık.
Bu adamın blogunda ses bluetooth ve dokunmatik kurulum patchleri de vardı. Onu bi kasacağım ben lubuntu ile olursa bir monitörün arkasına bunu monte edip all in one pc yapacağım.
Sırada bir de OsX kurmayı deneme niyetim var, indirdim dün gece, Leopard oluyormuş.10.6 galiba. Touch screen bile iyi kötü direk çalışıyormuş. Ama linux daha fazla donanımı işletebilecek gibi.
Ben Windows u hiç beceremedim. Hatta diğer modelin biosunu yükledim yanlışlıkla ve biosu bozdum bir kez. Ona kuranlar çok yavaş diyordu, ki inanırım. Bence linux ideal işletim sistemi buna.
Android hiç ile yaramaz kurdum dün ya, bir çok program çalışmıyor. Smart Launcher çalışmadı. Bi ara Google services cihazınıza uyumlu değil dedi ne kastetti anlamadım. Market açılıyor.
Vasat bir cihaz, yazılım anlamında.
Düşünüyorum da bayağı pc gibi biosu var bunun, Windows direk çalışmaz mı ki? Atom işlemci için Windows farklı mı hiç fikrim yok. Biraz araştırarak dokunmatiği falan kurabiliriz her türlü gibime geliyor benim. Hackintosh kurar gibi patch match yapılıyor, dsdt falan yapılıyor. Nasıl bilmiyorum ama yapılıyor yani.(linuxium blog)
Dual boot kasayım ben hem android hem lubuntu, hatta sd karta kurayım Lubuntu'yu.
Bişeyler çıktıkça buradan dönerim.
Edit: Ubuntu da yavaş onu söyleyeyim, lite olanlardan kurmak gerek; lubuntu, kubuntu veya xubuntu. Onlar kabul görür. Gayet hızlı.

Kusura bakmayın konuyu aksatıyorum ama ben bu tabletin ekranını hdmi üzerinden televizyona yansıtmak istiyorum. Hangi kabloyu almalıyım link atabilir misiniz?

bu ekran bios ayarları yüzünden mi gelmektedir?
bios ayarlarını değiştirince ve rom yükleyince normal haline döner mi?Eki Görüntüle 541864
Muhtemelen bios ayarları yüzünden. SD kartın içine bios dosyasını linkini verdiğim bios dosyasını attıktan sonra SD kartı tablete takıp ve tableti açıp gönderdiğim videodaki kodları bu ekran geldikten sonra yazın ve sonra Android 5.1 ROM unu atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı