Reflü olabilir miyim?

Reflü belirtisine benzemiyor reflü mide kapağının tam kapanmaması ve mide asidinin boğaza gelmesiyle boğaz yemek borusu gibi yerleri yakmasıdır göbekte reflü olur mu bilmiyorum boğaza acılık hissi gelmiyorsa değildir ama endişelenme ve OKB'yim demişsin bende hafif anksiyetem var ve vücudumda en hafif bir ağrı olsa internetten hastalık araştırıyorum ve bu çok kötü bir şey ben son zamanlarda saldım internete girip midem yanıyor göbeğim yanıyor dersen reflü der zaten bu yüzden takma sade maden suyu iç süt iç miden belki rahatsızlanmıştır bunlar rahatlatır

Reflü belirtisine benzemiyor reflü mide kapağının tam kapanmaması ve mide asidinin boğaza gelmesiyle boğaz yemek borusu gibi yerleri yakmasıdır göbekte reflü olur mu bilmiyorum boğaza acılık hissi gelmiyorsa değildir ama endişelenme ve OKB'yim demişsin bende hafif anksiyetem var ve vücudumda en hafif bir ağrı olsa internetten hastalık araştırıyorum ve bu çok kötü bir şey ben son zamanlarda saldım internete girip midem yanıyor göbeğim yanıyor dersen reflü der zaten bu yüzden takma sade maden suyu iç süt iç miden belki rahatsızlanmıştır bunlar rahatlatır.

Evet seni çok iyi anlıyorum çok kötü bir şey OKB ve ansikyete ama dayanamıyorum korkuyorum araştırıyorum ve daha çok endişeleniyorum haliyle inşallah kurtulurum tavsiyen içinde teşekkür ederim.

Evet seni çok iyi anlıyorum çok kötü bir şey OKB ve ansikyete ama dayanamıyorum korkuyorum araştırıyorum ve daha çok endişeleniyorum haliyle inşallah kurtulurum tavsiyen içinde teşekkür ederim.
inşallah ben anksiyeteyi 3 aydır yaşıyorum ilk 2 ay çok bir şey yoktu ama geçen ay öyle zor zamanlar geçirdim ki hastalık hastası olmuştum kasım seğiriyor internete bakıyorum ALS diyor karnım ağrıyor giriyorum bakıyorum mide kanseri diyor :D yani googleye sakın girip oram ağrıyor şuramda şu var deme en sağlıklısı hastaneye gitmek şu an şu son 2 haftadır o kadar iyim ki hayattan zevk almaya başladım yeniden gün içinde bol bol su iç su her şeyine yarar ayrıca kafanı dağıtacak şeyler yap ben evde spor yaparak keyif alıyorum

OKB ile psikoljini iyice zora sokarsan bunu başarabilirsin ve biz, gerçek ailen, bunu hiç hoş bulmayız. OKB'ne çözüm bul önce.

Şimdi git 1 bardak su iç ve yat, reflü olmak seni popüler yapmaz, proton pompası inhibitörü her ne kadar uzay yolu/yaratık/yıldız savaşları filminden çıkmış bir isim gibi gelse de hiç hoş bir kimyasal değildir.

Evet işte kimse seni patlıcanla 1V1 ringe davet etmiyor öyle düşün. Muhtemel nikotin, az muhtemel diğer kimyasal reaksiyonlar problemin.

Anlamadım; OKB hakkında bir bilgi olmadan, psikolojini iyice zora sokarsan diyerek neyi çözebilir bir insan? Ayrıca hoş bulmayız ne demek? Ruhsal hastalıklar beyin ve sinirdeki işlev bozukluklarından (genellikle) kaynaklanır ve tedavi edilmelidirler ancak her hasta anında tedaviye yanıt alamayabilir hatta alerji vb. durumlarda hastalıklar daha da tetiklenebilir. Onu geçtim kimse kendi kendine OKB'm var diyemez belli ki bir doktor koymuş bu teşhisi.

Arkadaşlar, yağ ve baharat, asitli içecek kullanan herkes reflü olabilir veya reflünün yaşadığı yanmayı yaşayabilir.

Mide koruyucuları kullanmanı öneriyorum, ben de reflüyüm. Aynı zamanda eğer çok fazla yanma yaşıyorsan 1 çay kaşığı karbonata az biraz su ekleyerek shot içer gibi çak anında geçiriyor, ama böbreklere zararlı.

En güzeli yediğine içtiğine dikkat et. Alkol kullanıyor isen özellikle votka ve viskiden uzak dur.

Doktora git muayene ol, saçma sapan tanılar koyma kendine. 😂

Acı, baharat, yağ veya asit içeren besinler arada sırada mideye dokunuyor, mide rahatsızlığı olanlar ise durumunu dâhâ iyi analiz ediyor bu besinleri tükettiği vakit.

Reflü durumunda ise genelde ağıza mideden acı bir sıvı gelir veya miden yanar.

Yeni konular

Geri
Yukarı