Rehber Hala PS3/4 alınır mı!?

Bazı arkadaşlar var yanlış yönlendirme yapıyor insanları, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar, Bilmiyorum de konu hakkında bilgin yoksa direk yargılıyor araştırmadan neyse yıllardır ilk çıktığından beri PS3, PS4 ve PS4 pro kullanıyorum, bilgisayarla kıyaslıyorlar ve gülüyorum.
PS4 Pro dediğimiz cihaz 60 FPS ve Supersampling(Anti-aliasing + Görüntü Doku kalitesi arttırılması yapımcıya göre değişir.) özelliklerine sahiptir 2 Modu vardır ya 4k mod için çalıştırırsınız eğer 4K değil ben 1080p istiyorum derseniz 60 fps ve SuperSampling modu devreye girer.
Bilgisayardan hiçbir farkı yoktur belli marka aparatlarla (800tl) civarı Klavye - Mouse eksiksiz bir şekilde oynanır hatta Oyun Bilgisayarını satan insanlar tanıyorum gereksiz diye.(Online oyunlarda ki Hack olayı mümkün değildir.)
Oyunlar PC oyunlarından daha ucuza gelir indirimleri beklerseniz ve kardeşlik yaparsanız.
Ben kardeşlik yaparak ve indirim zamanını bilerek Red Dead Redemption 2'yi 150tl ye aldım. Şu anki fiyatı 470tl'dir. God Of War 100t'ye denk geldi. Bu bahsettiğim oyunların Metacritic Score'u durumu özetler nitelikte ve daha çok sayamayacağım sırf bir oyunu için bu makineyi satın aldırcak Metacritic'i aldüst eden oyun yapımları hala mevcut ve lider konumdadır.
PS4 Pro gücünde bir sistem kurmaya çalışsanız şuanda 5000tl den aşağı değildir. PS4 Pro yu kendim 1500tl'ye aldım 12 taksit 2017 yılında.
Ayrıca içinde bilgisayara çıkmıycak olan Master-piece dediğimiz eleştirmenlerden tam not alan yapımları vardır, Sony desteklemektedir.
Bu özelliklere rağmen gidip PC savunmak bilgisizlik, denersin kullanırsın aylarca ondan sonra yorum yaparsın anlarım.

Konularda sıklıkla gördüğüm PS4 hala alınır mı? PS3 alınır mı? Konuları beni acayip derecede rahatsız etmeye başladı. Bu açtığım konuyla da bu konuya nokta koymak istiyorum.

Bu arada hem PS3, hem PS4 sahibi olduğumu hatırlatmak isterim.

Arkadaşlar, PS3 ve PS4 alınır. Piyasada "2020'de PS5 gelecek PS4 çöp" diyen çok. Bi' kere PS5 2020'de gelecek diye bir şey yok. Bu sadece bir tahmin.

İkinci olarak; PS3 ne zaman çıktı? 2005-2006. Şuan yıl kaç? 2018. 12 yıllık bir konsol. PS kafelerde çatır çatır oynanıyor. Bir sürü Exclusive oyun var. Hiç oyun oynamamış biri için yıllarca götürecek tonla oyun var. Sırf Exclusive oyunları için alınırken, PS3'e eli değmemiş insanların PS3'e çöp demeleri sadece boş kafasının boş ürünü.

Ha keza PS4'te aynı şekilde. PS4 bu Exclusive oyunları daha kaliteli grafiklerle veren bir konsol. 2013'te çıktı sanırım. Sanki 2020'de PS5 çıkınca! hemen PS4'ler çöp olacak. Hemen tüm PS4'ler kilitlenecek. Yok öyle bir şey.

Sony, PS3'ü öldürmek için o kadar uğraştı. Daha yeni yeni son nefeslerinde.

PS4, ilk çıktığında PS4 satılmayıp deli gibi PS3 satılıyordu. Çünkü PS4'te oyun yoktu.

Size PS4'TE ömrü hakkında bilgi vereyim
Mesela; siz bir oyun dağıtımcısısınız. Bir oyun yaptırdınız. Ve konsol pazarında 100 milyon PS4 varken sadece 10 milyon PS5 var. Şimdi siz oyunu, sırf PS4 eski diye PS4'e çıkarmayacakmısınız? Hayır. Tam aksine, PS5'ten kat be kat fazla olduğu için PS4'e çıkaracaksınız. PS3 bu yolla silindi. Hem donanımsal yetersizlik, ve pazar payının göre daha fazla PS4 var. O zaman PS3 için yapmayalım dediler ve şuan PS3'e çıkmıyor.

Yani, PS4 çöp gibi şeylere kulak asmayın alacaklar. Gidin PS4'ünüzü alın. Oyunlarınızı da keriz, enayi(!) gibi 300-400 vermeyin, kardeşlik ile alın. 2.el kutulu alın. Oyunu bitirin, satın. Yeni oyun alın.

Bu arada hala daha PS3 alınır. Yarıyıl tatilini iple çekiyorum.

Eğer benim gibi kardeşiniz varsa (abilere sesleniyorum) ve öğrenci iseniz PS4 için kasmayın. PS4 gerçekten çok pahalı. Acaba hiç DS4 fiyatlarına baktınız mı? Alın PS3. Kırın. 2-4 kol alın. Oynayın kardeşinizle.

Bu arada, Technopat PS3 kullanıcıları klubü kursak toplanabilir miyiz? Beraber online takılırız vs.
Hocam PS3 kırma hakkında yardımcı olabilir misin? Nasıl kıracağıma dair bir fikrim yok bir yönlendirme çok işime gelirdi açıkçası.
[email protected] buradan ulaşabilirsin yardım etmek istersen.

Hala PS 3 alınır mı? @Furkan17TR

Alınabilir demek istemiyorum artık. Ucuza, en az 2 kolu, kırık olmalı. Şunu unutma, PS5 çıkınca PS3'ün fişi çekilecek.

Normalde alınır derdim ama bugün başıma şu geldi: yeni bir Dualshock 3 (PS3 kolu) almak için Letgo'dan araştırmaya baktım. Yok. Balıkesir'de baktım. 100 lira ve tek ilan var. Manisa'dan baktım, 175 Liraya 0 var. Yuh be.

Ama Move daha ucuz DS3'ten :).

Alınabilir demek istemiyorum artık. Ucuza, en az 2 kolu, kırık olmalı. Şunu unutma, PS5 çıkınca PS3'ün fişi çekilecek.

Normalde alınır derdim ama bugün başıma şu geldi: yeni bir Dualshock 3 (PS3 kolu) almak için Letgo'dan araştırmaya baktım. Yok. Balıkesir'de baktım. 100 lira ve tek ilan var. Manisa'dan baktım, 175 Liraya 0 var. Yuh be.

Ama Move daha ucuz DS3'ten :).
Xbox 360 alınabilir mi peki?

Konularda sıklıkla gördüğüm PS4 hala alınır mı? PS3 alınır mı? Konuları beni acayip derecede rahatsız etmeye başladı. Bu açtığım konuyla da bu konuya nokta koymak istiyorum.

Bu arada hem PS3, hem PS4 sahibi olduğumu hatırlatmak isterim.

Arkadaşlar, PS3 ve PS4 alınır. Piyasada "2020'de PS5 gelecek PS4 çöp" diyen çok. Bi' kere PS5 2020'de gelecek diye bir şey yok. Bu sadece bir tahmin.

İkinci olarak; PS3 ne zaman çıktı? 2005-2006. Şuan yıl kaç? 2018. 12 yıllık bir konsol. PS kafelerde çatır çatır oynanıyor. Bir sürü Exclusive oyun var. Hiç oyun oynamamış biri için yıllarca götürecek tonla oyun var. Sırf Exclusive oyunları için alınırken, PS3'e eli değmemiş insanların PS3'e çöp demeleri sadece boş kafasının boş ürünü.

Ha keza PS4'te aynı şekilde. PS4 bu Exclusive oyunları daha kaliteli grafiklerle veren bir konsol. 2013'te çıktı sanırım. Sanki 2020'de PS5 çıkınca! hemen PS4'ler çöp olacak. Hemen tüm PS4'ler kilitlenecek. Yok öyle bir şey.

Sony, PS3'ü öldürmek için o kadar uğraştı. Daha yeni yeni son nefeslerinde.

PS4, ilk çıktığında PS4 satılmayıp deli gibi PS3 satılıyordu. Çünkü PS4'te oyun yoktu.

Size PS4'TE ömrü hakkında bilgi vereyim
Mesela; siz bir oyun dağıtımcısısınız. Bir oyun yaptırdınız. Ve konsol pazarında 100 milyon PS4 varken sadece 10 milyon PS5 var. Şimdi siz oyunu, sırf PS4 eski diye PS4'e çıkarmayacakmısınız? Hayır. Tam aksine, PS5'ten kat be kat fazla olduğu için PS4'e çıkaracaksınız. PS3 bu yolla silindi. Hem donanımsal yetersizlik, ve pazar payının göre daha fazla PS4 var. O zaman PS3 için yapmayalım dediler ve şuan PS3'e çıkmıyor.

Yani, PS4 çöp gibi şeylere kulak asmayın alacaklar. Gidin PS4'ünüzü alın. Oyunlarınızı da keriz, enayi(!) gibi 300-400 vermeyin, kardeşlik ile alın. 2.el kutulu alın. Oyunu bitirin, satın. Yeni oyun alın.

Bu arada hala daha PS3 alınır. Yarıyıl tatilini iple çekiyorum.

Eğer benim gibi kardeşiniz varsa (abilere sesleniyorum) ve öğrenci iseniz PS4 için kasmayın. PS4 gerçekten çok pahalı. Acaba hiç DS4 fiyatlarına baktınız mı? Alın PS3. Kırın. 2-4 kol alın. Oynayın kardeşinizle.

Bu arada, Technopat PS3 kullanıcıları klubü kursak toplanabilir miyiz? Beraber online takılırız vs.
Yazdığın bilgiler için çok teşekkürler.
Ps3 ile alakalı bir link e bakıp bana akıl verirsen çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığın bilgiler için çok teşekkürler.
Ps3 ile alakalı bir link e bakıp bana akıl verirsen çok sevinirim instagram adresim tlghan11
Nasıl bir link? Ne konuda?

Ayrıca soracağını buradan sor. Hem senden başkası da aynı soruyu sorarsa buradan ulaşabilirsiniz cevabı bulsun.

Nasıl bir link? Ne konuda?

Ayrıca soracağını buradan sor. Hem senden başkası da aynı soruyu sorarsa buradan ulaşabilirsiniz cevabı bulsun.
PS3 ile ilgili konularını okudum öncelikle kıymetli bilgilerin için teşekkür ederim. Son 1 ay'dır Ps3 alma niyetim var ve araştırıyorum. Yıllar önce evimiz de PS1 vardı o konsolu bozduktan sonra bir daha konsol oynamadık. Şimdi kardeşlerim le beraber online oynamak için orijinal bir PS3 arıyorum bir tane buldum sahibinden de ve sana danışmak istedim.

PS3 ile ilgili konularını okudum öncelikle kıymetli bilgilerin için teşekkür ederim. Son 1 ay'dır Ps3 alma niyetim var ve araştırıyorum. Yıllar önce evimiz de PS1 vardı o konsolu bozduktan sonra bir daha konsol oynamadık. Şimdi kardeşlerim le beraber online oynamak için orijinal bir PS3 arıyorum bir tane buldum sahibinden de ve sana danışmak istedim.
Kardeşin ile online oynamak için kırık olmayan bir cihaz almalısın. Çünkü kırık cihazlarda PSN erişimi tehlikeli. Her oyunda belli bir banlanma ihtimalin var.

Sen 3004 Slim kasa, yada 4004 Super Slim alman gerek.

Sana tavsiyem Slim kasa alman. Ayrıca 2 tane kolu olsun. Yanında da oyun olsun elbet :)

Yıl oldu 2019. Elinde olan cihaz en iyi ihtimalle 5 sene. Mesela bende Fat kasa CECHG04 kodlu bir PS3 Fat kasa var. Bu seri kodlu cihazların piyasaya sürüldüğü tarih 2009. Hadi benimki yeni olsun 2010.

Ben cihazı almadan önce cihazın garanti etiketi üstünde idi. Yani açılmamış :) Cihaz 9-10 yıldır açılmamış ( Fat kasalar kaya gibidir) cihaz. Ocak ayında Sömestr Tatilinde gittiğimde sıcaklığına bakınca cihaz 65'i geçmiyordu. Yazın bayram tatilinde gittiğimde ise boşta 70 derece :)

Yani sözün özü kardeşim: Sana vereceğim tavsiye eğer elin yatkın ise cihazı açıp iyice temizlemen. Bu cihazın ömrüne en az 1-2 sene katacaktır.
Ayrıca en fazla 500 TL ver. Temizliğine ve yanında verdiği kollara göre en fazla 550 lira verilir. PS5 çıktığı an zaten 3'ü kapatırlar. Herkes hikaye modu için oynar :)

Başka verecek tavsiyem yok :) Ha, 2.el PS3 alacaklara tavsiye verdiğim konuyu da oku. O konu daha bilgilendirici. Birçok Youtube kanalından video linki koydum. Kesinlikle bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı