Rehber Hala PS3/4 alınır mı!?

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Konularda sıklıkla gördüğüm PS4 hala alınır mı? PS3 alınır mı? Konuları beni acayip derecede rahatsız etmeye başladı. Bu açtığım konuyla da bu konuya nokta koymak istiyorum.

Bu arada hem PS3, hem PS4 sahibi olduğumu hatırlatmak isterim.

Arkadaşlar, PS3 ve PS4 alınır. Piyasada "2020'de PS5 gelecek PS4 çöp" diyen çok. Bi' kere PS5 2020'de gelecek diye bir şey yok. Bu sadece bir tahmin.

İkinci olarak; PS3 ne zaman çıktı? 2005-2006. Şuan yıl kaç? 2018. 12 yıllık bir konsol. PS kafelerde çatır çatır oynanıyor. Bir sürü Exclusive oyun var. Hiç oyun oynamamış biri için yıllarca götürecek tonla oyun var. Sırf Exclusive oyunları için alınırken, PS3'e eli değmemiş insanların PS3'e çöp demeleri sadece boş kafasının boş ürünü.

Ha keza PS4'te aynı şekilde. PS4 bu Exclusive oyunları daha kaliteli grafiklerle veren bir konsol. 2013'te çıktı sanırım. Sanki 2020'de PS5 çıkınca! hemen PS4'ler çöp olacak. Hemen tüm PS4'ler kilitlenecek. Yok öyle bir şey.

Sony, PS3'ü öldürmek için o kadar uğraştı. Daha yeni yeni son nefeslerinde.

PS4, ilk çıktığında PS4 satılmayıp deli gibi PS3 satılıyordu. Çünkü PS4'te oyun yoktu.

Size PS4'TE ömrü hakkında bilgi vereyim
Mesela; siz bir oyun dağıtımcısısınız. Bir oyun yaptırdınız. Ve konsol pazarında 100 milyon PS4 varken sadece 10 milyon PS5 var. Şimdi siz oyunu, sırf PS4 eski diye PS4'e çıkarmayacakmısınız? Hayır. Tam aksine, PS5'ten kat be kat fazla olduğu için PS4'e çıkaracaksınız. PS3 bu yolla silindi. Hem donanımsal yetersizlik, ve pazar payının göre daha fazla PS4 var. O zaman PS3 için yapmayalım dediler ve şuan PS3'e çıkmıyor.

Yani, PS4 çöp gibi şeylere kulak asmayın alacaklar. Gidin PS4'ünüzü alın. Oyunlarınızı da keriz, enayi(!) gibi 300-400 vermeyin, kardeşlik ile alın. 2.el kutulu alın. Oyunu bitirin, satın. Yeni oyun alın.

Bu arada hala daha PS3 alınır. Yarıyıl tatilini iple çekiyorum.

Eğer benim gibi kardeşiniz varsa (abilere sesleniyorum) ve öğrenci iseniz PS4 için kasmayın. PS4 gerçekten çok pahalı. Acaba hiç DS4 fiyatlarına baktınız mı? Alın PS3. Kırın. 2-4 kol alın. Oynayın kardeşinizle.

Bu arada, Technopat PS3 kullanıcıları klubü kursak toplanabilir miyiz? Beraber online takılırız vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibi oldum, şu an PS4'üm yok. Ama PS4 hakkında kendine güvenen varsa açsın.
O zaman keşke "Bu arada hem PS3, hem PS4 sahibi olduğumu hatırlatmak isterim." demek yerine "Şu an PS3 sahibiyim, PS4 sahibi de olmuştum." deseydin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
PS1 den beri hepsi var 4ü 2.el alacaklar için kesinlikle tavsiye ederim gerçekten çok iyi cihaz bugün 9-10 bin liraya kurulacak bir sistemi 2.el 1500-2000 arasına alıp yıllarca oynayabiliyorsunuz. Sony seviliyorsun kardeşim.

PS4 alınmaz diyoruz çünkü o paraya (3000tl) güzel bir bilgisayar alınır .Bilgisayarların konsollara olan üstünlüklerini burada tartışmaya gerek yok

PS4 alınmaz diyoruz çünkü o paraya (3000tl) güzel bir bilgisayar alınır .Bilgisayarların konsollara olan üstünlüklerini burada tartışmaya gerek yok
3.000 Liraya PS4 alınmaz demek başka şey, PS4 alınmaz demek başka şey. Olaya tarafsız bakabilirsen 1.200 Liraya toplanan PC ile 1.200 Liraya alınan PS4'ü de kıyaslayabilirsin.

O zaman keşke "Bu arada hem PS3, hem PS4 sahibi olduğumu hatırlatmak isterim." demek yerine "Şu an PS3 sahibiyim, PS4 sahibi de olmuştum." deseydin. :)

Keşke bu kadar üstüme gelmeseydin. Hatamın farkındayım. Ama düzeltemiyorum. Düzenle butonu yok.

Screenshot_20181212-144658.png

4K TV'niz varsa PS 4 Pro almanızı öneririm. 4K TV'niz yoksa indirim olduğunda bilgisayar toplamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Paranız varsa hiç böyle şeylerle uğraşmayın Hem PC Hem de PS 4 alın keyfinize bakın.

3.000 Liraya PS4 alınmaz demek başka şey, PS4 alınmaz demek başka şey. Olaya tarafsız bakabilirsen 1.200 Liraya toplanan PC ile 1.200 Liraya alınan PS4'ü de kıyaslayabilirsin.

3000'e PS4 alacak kadar zengin değilsen 3000 verme. Temiz garantili oyunlu PS4 2.el 1700-2300 arası. Garantisiz 1200 1500 arası.

Geri
Yukarı