Rehber İkinci el PS3 alırken dikkat edilmesi gerekenler

@Furkan17TR dostum bana bir yardımcı olabilcen mi lütfen ? Ben Ps3 aldım. İçinde 55 oyun yüklü geldi. Şimdi ben buna ayriyetten oyunlar yüklemek istiyorum nasıl yükleyeceğim ? cihazım super slim 4.83 sürümünde. Kırık mı değil mi hiçbir bilgim yok. Lütfen bir yardımcı olur musun ?

Kırılamayan PS3'ler'i kırma ile ilgili konum vardı. Mesajları düzenleyemiyorum burada. 4.82 sürümünde çalışıyor. 4.83'te çalışıyor mu bilmiyorum. Bakıp yazarım şimdi...

Şimdi pek anlamam PS3'ten. Ben almak istiyorum ve içine Pes 2013 gibi nostalji oyunlar yükleceğim ki bana 320 GB yeterli gelir diye düşünüyorum. Almak istesem bu modeli nasıl almalıyım ve hangi fiyattan bakmalıyım?

Dostum, 2.el PS3 alırken dikkat edilmesi gerekenler diye konum var. İmzamda yazıyor. O konuya kesinlikle bak.

Slim kasa al. 320'lik yeter. 160GB az. Benim kasa 120'lik. Yetmiyor şahsen. Ona 500GB HDD alıp takmayı düşünüyorum.

Furkan eğer PS3 ünü satmak istersen talibim, PS3 satın alacağım en azından gözüm kapalı temizliğine emin olduğum bir PS3 alırım senden, , ilgilenirsen mail atabilirsin ondan sonra konuşuruz.

Dostum, ben şehir dışında üniversite okuyorum. PS3 evde. Yani ben bir şey yapamam. Evdekilerle görüşmem gerek.

Ama benim 2.el konumu okursan üzülmezsin. Benim başım yandı. Aldığım PS3, 2 gün sonra bozuldu. Sizin de bozulmasın diye anlattım. Kesinlikle bak.

Dostum öncelikle ellerine sağlık on numara bir rehber olmuş. PS3 almayı planlamadığım için yazıyı genelde atlayarak okudum. :)

PlayStation'dan pek anlamıyorum. PCSX2 sağolsun PC'de God of War oynamaya başladım. RPCS3 az daha gelişsin Demon's Solus ve God of War III'de oynayacağım. Yani benim PlayStation'dan anladığım bu oyunlar. :D

Birkaç sorum var.

1) Sony PS5 çıkardığı zaman PS3 oyunlarını çalıştırırsa almayı planlıyorum. İlk nesil PS3'lerin sahip olduğu sorunlar PS4'lerde de var mı? Varsa neden PS5'te de olmasın diyorum. Pek mantıklı gelmiyor bana böyle cihaz almak. :kararsız:

2) Konuyla daha alakalı olarak neden böyle sorunlu bir cihaz almak yerine (PS3) güzel bir sistem toplayıp RPCS3'ün gelişmesini beklemiyoruz?

Not: Bu sıralar emülatörler ile kafayı bozdum. :neo:
Pardon reis.
1) PS5, PS3 CD'leriin çalıştırmayacaktır. Ama PS3'e çıkan özel oyunları ve PS4 için çıkan oyunların ikisini (ÖRN: Last of Us PS3 için çıktı. Part II ise PS4 için çıkacak. PS5'te bu ikisinin de olduğu versiyonu çıkar. Ama, PS3 oyunlarını çalıştırmaz.) çalıştırır.

İlk nesil PS3'lerde ısınma sorunundan kaynaklı RLOD hatası var. Slim kasada sorun çözüldü. İlk nesil PS4'ler de de var bu sorun. Alacaksan üstü parlak olan değil mat olan kasayı al.

2) Sorunlu derken? RLOD hatasından bahsediyorsan Slim kasa al geç :). Bakımlarını da muntazam şekilde yaparsan çok rahat 3-5 sene daha oynarsın. PS3 taş gibi makinadır. Rahat ol. Zaten PS3 dediğin makina max 500 TL. Sırf Last of Us için bile verilir o para. Ben 2 defa bitirdim. 2. defa bitirmeme rağmen sonunda salya sümük :'(.

@Furkan17TR benim kullandığım ps3 e nasıl oyun yüklemişler o zaman bir bilgin var mı ? Ayteknoloji den alınma ps3.

Kırılan PS3'e oyun atıyorlar. Daha sonra kendi makinasını yedekleyip senin PS3'e o yedekleri yüklüyor.

@Furkan17TR 4.83 CFW çıkmış sanırsam. Ben onu yapsam kırılmış olur mu makina ? İstediğim oyunu yükleyebilir miyim ? PS3 4.83 FERROX CFW ÇIKTI İNDİR | Ps4 Oyun
OFW kurulu sistemin üstüne CFW kuramazsın. İlk önce PS3, 3.55'e düşürülüp, KMEAW yüklenip 4.83 CFW'ye güncellenmeli.

Sistem 4.82'de kalsaydınız kırması çok kolaydı. 4.83 ile Xploit V2-V3 yöntemlerini kapattılar.

Yani makina kırılmaz. Oyun yükleyemezsin. Zaten güncelleyemezsin. İstersen dene :).

@Furkan17TR bu işlemi ben yapabilir miyim ? Yoksa çip falan mı takılması gerekiyor ?
Diyelim ki oyun yüklettirmek istiyorum. Herhangi bir playstation cıya götürsem onlarda bu şekilde mi işlem yapacaklar oyun yüklemek için ? Veya onlar diğer ps3 ten yedek alıp buna o yedeğimi kurcaklar ?

@Furkan17TR bu işlemi ben yapabilir miyim ? Yoksa çip falan mı takılması gerekiyor ?
Diyelim ki oyun yüklettirmek istiyorum. Herhangi bir playstation cıya götürsem onlarda bu şekilde mi işlem yapacaklar oyun yüklemek için ? Veya onlar diğer ps3 ten yedek alıp buna o yedeğimi kurcaklar ?
Dostum konu yanlis. PS3Xploit V3 konuma yazarmisin?

Kırılamayan PS3'ler'i kırma ile ilgili konum vardı. Mesajları düzenleyemiyorum burada. 4.82 sürümünde çalışıyor. 4.83'te çalışıyor mu bilmiyorum. Bakıp yazarım şimdi...

Dostum, 2.el PS3 alırken dikkat edilmesi gerekenler diye konum var. İmzamda yazıyor. O konuya kesinlikle bak.

Slim kasa al. 320'lik yeter. 160GB az. Benim kasa 120'lik. Yetmiyor şahsen. Ona 500GB HDD alıp takmayı düşünüyorum.

Dostum, ben şehir dışında üniversite okuyorum. PS3 evde. Yani ben bir şey yapamam. Evdekilerle görüşmem gerek.

Ama benim 2.el konumu okursan üzülmezsin. Benim başım yandı. Aldığım PS3, 2 gün sonra bozuldu. Sizin de bozulmasın diye anlattım. Kesinlikle bak.
Tamamını okudum yazının, düşüncem gerçekten kaliteli mağazalar var ps satan, mesela konsol kulübü bilmiyorum tanıyomusun orası da güzel ve kaliteli yere benziyor, 20-30 tl fazla verip o tarz mağazalardan mı alsam, en azından canlı canlı denerim dediklerini uygularım, çünkü sahibinden alınınca denemek zor olabiliyor

Tamamını okudum yazının, düşüncem gerçekten kaliteli mağazalar var ps satan, mesela konsol kulübü bilmiyorum tanıyomusun orası da güzel ve kaliteli yere benziyor, 20-30 tl fazla verip o tarz mağazalardan mı alsam, en azından canlı canlı denerim dediklerini uygularım, çünkü sahibinden alınınca denemek zor olabiliyor

Gidip yüzyüze, sahibinden alacağın zaman test ettirmiyorsa, alma zaten. İlla işin içinde bir bit yeniği olur. Adam akıllı dene. Öyle al.

Yeni konular

Geri
Yukarı