2.el PS4 alırken dikkat edilmesi gerekenler

PS5 çıktığı zaman ve %50'lik zam %20 seviyelerine düştüğü zaman almayı düşünüyorum.

İlk modellerde Wi-Fi sorunu çıkabiliyor, Slim model almaya çalış. Slim modeller daha yeni olduğu için daha az kullanılmış olacaktır. Kollara dikkat et, dokunmatik kısmı çizilmiş ise kullanım açısından sorum teşkil etmez ama fiyatı düşürmesi için koz olarak kullanabilirsin. Aynı şekilde yeni model kolun üstünde ışıklı bir şerit oluyor, ondan yoksa eski modeldir. Kullanıma etkisi olmaz ama Slim modellerle yeni model kol çıkıyor. Slim satan adamda ışık şeritsiz kol varsa eski bir kolu satmaya çalışıyor olabilir. Bu kol eski diyip indirim isteyebilirsin. Slim olmayan model alırken satıcılar genelde kolu daha yeni aldığını iddia ediyor, aynı şekilde ışık şeridi var mı diye bak. Yeni aldıysa ışık şeridi olması gerek. Işık şeridi olan kolların bataryası vb. daha iyi. Sırf onlar için bile Slim model almaya değer.

En önemli şeylerden biri garanti mührü, konsolun arkada yazıların olduğu yerde yırtık ya da kesik varsa konsolun içi açılmış demektir. Kırdırmak için açtılar derse inanma, PS4 kırma işlemi yazılımsal.

Oyna. İçindeki oyunlardan açıp oyna. Fan sesine dikkat et, PS4 sessiz bir cihazdır. Aşırı fan sesi çıkarmaz. Aşırı fan sesi geliyorsa ya pis ya da bozuktur. Zorlayıcı oyun olarak God of War tavsiye ederim, yüklü ise kesinlikle aç. Yoğun grafikli oyunlar makineyi yorduğundan fan sesi en fazla ne kadar gelebilir anlarsın.

Yanında kamera var diye 500 lira daha pahalı olan cihazlar var, onlara yanaşma. Kamera hiçbir işe yaramıyor.

Alacağım zaman kafamda şu testler var:
Isınıyor mu?
Konsol ban yemiş mi?
Güvenlik bandı açılmış mı?
Girişler'de sorun var mı?
Deformasyon var mı?
HDMI yerinde arıza tutarsızlık var mı?
CD yerinde sorun var mı?
Dual shock için testler:
Şarj testi
Titreşim testi.
Tıkırtı testi.
Başka aklıma gelen bir şey yok benim. Başka önemli test var mı?

Adam garantili demişte bir sorgulat eğer garanti kapsamındaysa değişim yapılmamıştır buna önem ver.

Hocam. Kafam da i bir satıcı yok şu an az da olsa garantisi olan PS4 bakıyorum 6 ay falan.
Ola bildiğince iyi bir şey almak istiyorum.
Alacağım zaman form ada alıcı diye konu accamda. Şu an iyi PS4 bulursam gsrantii az da olsa alırım beklemem indirimi falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı