[Rehber] Kırık PS3 kullanıcılarına tavsiyeler

fersend

Hectopat
Katılım
1 Kasım 2016
Mesajlar
780
Çözümler
4
Beğeniler
342
@fersend
Sorunuzu tam olarak anlamadım.

Kırılmış PS3 ile Multiplayer oynayabilirsin, PSN hizmetlerine bağlanabilirsin. Fakat, bu bağlı kaldığın sürede, Sony senin cihazında illegal yazılım (Manager Programı) yada CFW kurulu olduğunu anlar ise cihazın ömür boyu PSN'den banlanıyor.

Karşılıklıdan kastın, Multiplayer ise oynamamani tavsiye ederim. Ama aynı koltukta yanyana ise oynayabilirsin.

Emulator hakkında bilgim yok.
Öncelikle çok teşekkürler.
PS3 turnuva için ve arasıra belki birşeylere bakarız, online işimiz olmuyor.
Hatta internet bile bağlamayabilirim.
Zaten tüm online işlerimi bilgisayarla hallediyorum.
Emulator konusunda; Emulator istediğim tüm oyunları çalıştırıyor ama çoğu kez ağırlaşıyor.
Bu yüzden PS3 alacağım aslında PS4 alacaktım istediğim oyunlar, eski oyunlar PS (1-2-3) oyunları.
PS4'te ve diğer PS'lerde geriye dönük uyumluluk yokmuş.
PS3 seçmemin nedeni; Televizyona bağlananı ayrıca güncele yakın olanı seçmeliydim.
@fersend


Karşılıklıdan kastın, Multiplayer ise oynamamani tavsiye ederim. Ama aynı koltukta yanyana ise oynayabilirsin.
Karşı karşıya, rakip olduğunuz dövüş oyunu.
Bir soru daha çoğunuza saçma gelebilir.
Playstation 3'te, PC gibi oyun kolu seçiyor mu?
Yani tam olarak bilgisayar oyunlarını oynamak için aldığım iki tane bluetooth Gamepad ve birtane Arcade-Stick var.
Onları PS3'te kullanabilir miyim.
 
Son düzenleme:

KS
Furkan17TR

Furkan17TR

Megapat
Katılım
6 Mart 2017
Mesajlar
5.287
Çözümler
30
Beğeniler
4.719
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
@Furkan17TR Merhaba hocam bende 2 adet ps3 var. 12gb lik olan bunları kırdırmak istiyorum bana yardımcı olurmusun ?

bir mail atarsan bir kaç sorum olacak iznin le

[email protected]
12GB PS3'u kırman pek mantıklı değil. Sadece 1-2 oyun kurabilirsin. O kadar.

En az 120GB HDD takman gerek.

Ayrıca sorunu buradan sor, seninle aynı sorusu olan kişide faydalansın.
 

mustafa havuz

Hectopat
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
214
Beğeniler
67
12GB PS3'u kırman pek mantıklı değil. Sadece 1-2 oyun kurabilirsin. O kadar.

En az 120GB HDD takman gerek.

Ayrıca sorunu buradan sor, seninle aynı sorusu olan kişide faydalansın.


zaten HDD siparişi verdik 2*250 gb iki cihazı da kırdırmak istiyorum bilgisayar ile aram iyidir ben kırabilir miyim yada yardımcı olur musun onu soracaktım . yada ne önerirsin
 
KS
Furkan17TR

Furkan17TR

Megapat
Katılım
6 Mart 2017
Mesajlar
5.287
Çözümler
30
Beğeniler
4.719
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
zaten HDD siparişi verdik 2*250 gb iki cihazı da kırdırmak istiyorum bilgisayar ile aram iyidir ben kırabilir miyim yada yardımcı olur musun onu soracaktım . yada ne önerirsin
CFW yuklenemez Superslim cihazlara. Sadece HEN yöntemi ile cihaz kırılıyor.

Daha detaylı bilgi için psx-place.com'u ziyaret et. Orada her aşama ve her tool paylaşılıyor. Ve sürekli güncel. Ordan buraya yazı kopyalamak zor.
 

Ali52521

Decapat
Katılım
18 Haziran 2018
Mesajlar
753
Beğeniler
184
Merhaba. Ben Furkan.

Bu yazımda sizlere kırık (CFW'li) PS3 kullanıcıları için vereceğim tavsiyeleri yazıyorum.

1-) TempMON

TempMON indirmek için buraya tıkla.
Eki Görüntüle 328730

TempMON nedir?

Size ilk olarak şunu söylemeliyim. Hiç PS3'ünüzü açıp dinlediniz mi? TV'nin sesini kapatıp sadece PS3'ün sesini. Ben dinledim. Ve PS3 açıldıktan 2-3 dakika içinde fanlarını döndürmüyor. Gerçekten fan sesi 0.

Şimdi size CELL ve RSX hakkında konuyla ilgili olarak bildiklerimi anlatacağım.

CELL mimarisi, sizin bildiğiniz PC(X86) mimarisinden farklı. Teknik olarak yaptıkları aynı ama bambaşka bir mimari. Normal PC mimarisinde işlemci en fazla 95 dereceye kadar ısınabilir. Sonra kendini kapatarak kontrol altında tutar. Ama CELL mimarisi için 95 derece efil efil normal bir sıcaklık.

PS3'te Sony, sessiz bir oyun deneyimi için makina ısınsın, anakart çatlasın, tüm plastikler erisin ama fan sesi çıkmasın diye ayarlamış. Makina 80 dereceye kadar fanlarını döndürmeye tenezzül bile etmiyor. 85-90 derecede fanlar dönmeye başlıyor ve sıcaklığı 80-100 derece arasında tutuyor. Tabii bu 1 saatlik kullanımda. Siz 3-4 saat oynarsanız bu sıcaklık 90-105 hatta 100 derecenin bile üstüne çıkıyor. Zaten tehlikeli olan sıcaklığa geldiği zaman PS3 kapatıyor kendini.

Ama önemli nokta şu, makina sıcaklığı hep 80-90 arasında tutuyor. Aşırı kullanımda 90-100 arası. Ki Sony bile kullanım klavuzunda yazmış. Aletle 1 saatin üstünde oyun oynamayın. 1 saat oynadıktan sonra 15 dakika ara verin. Kalkın gezin. O aralıkta oyunu kapatırsanız zaten kendini soğutur makina. Böyle böyle 15 dakikalık aralarla en uzun kullanım ömrüne sahip olursunuz.

Ama siz sürekli, 4 saat 5 saat, hatta bütün gece PS3'te oyun oynarsanız, siz duymasanız bile Cell işlemci orada ağlıyor. Ve lehimler yanlış bilmiyorsam 120-130 derecede eriyor. Söylemiştim, PS3 80-90-100 derece arasında çalışıyor. Orta olsun 90 olsun. 90 derece nerede, 120 derece nerede. Lehimler erimemesi lazım. Siz tüm gece oyun oynarsanız o 90 derece ısı (sıcaklık demiyorum. ısı) çok daha etkili oluyor. Ve saatlerce oynadıkça o lehimler tek tek eriyor. Ve sen makinayı kapatınca o lehimler soğuyor. Ve çatlıyor. Merhaba RLOD hatası.

Şimdi dedim. 80-90 derecelerde çalışıyor makina. Peki TempMON ne yapıyor?

TempMON, sıcaklığı 70 dereceye sabitliyor. Fanını kendisi otomatik olarak ayarlıyor. Ve 70 dereceyi geçmesine izin vermiyor. 60-70 derecelerde geziniyor. Ve bu mükemmel bir sıcaklık. 70'i geçtiği zaman fan hızını arttırıyor ve 60 dereceye düşürüyor. Fanını yavaşlatıyor, 70'in üstüne çıktığı zaman tekrar bir hızlanma ve 60'a düşürme. Böyle böyle gidiyor.

Ve emin olun, bu sadece benim değil. Gidin PS kafelere. Hepsinde bu program olmasa da, illa bir fan kontrol programı yüklü olacaktır. Gidin görün. Bu işlem cihazın ömrünü en az 2-3-4 yıl uzatıyor. Çünkü tehlikeli sıcaklıklara ulaşmıyor. Serin serin oynuyorsunuz. Bende 2004B model bir makina var. Ben bazen duyuyorum. Ama fark etmez benim için. Fan sesi duyarım, önemli değil.

2-) PSN Patch V2017.02B

Eki Görüntüle 328737

PSN Patch indirmek için tıkla.
PSN Patch nedir?

PSN Patch, kırık PS3 kullanıcılarının kullanmak zorunda olduğu, kullanılmadığı zaman içinize evlat acısı gibi, sanki içinize öküz oturmuş gibi his bıraktıran PSN hesabı ve cihazın banlanması durumunu yaşarsınız.

Bu programın amacı, kırık PS3 kullanıcıları için fake IDPS kullanarak, cihazın banlanma olasılığını en düşüğe çekiyor. Bakın, dikkat edin. %100 gizlilik, stealth demiyorum. Sadece banlanma riskini düşürür.

Bu programı kurup başlatıığınız zaman multiman açılmaz. Tüm yüklediğiniz programlar açılmaz. Çünkü, PS3'ün CFW'sini devre dışı bırakır. OFW taklidi yapar. Tıpkı Doğan görünümlü Şahin gibi :)

Mesela, ben bu programı kullanmadım. Benim başıma ne gelir?

Sony artık PS3'leri takmıyor. Amaan. Ne yaparsa yapsınlar kafasındalar. Ha keza oyun geliştiriciler de aynı şekilde. Ama bazı oyunlar tam bir CFW katili. COD, PES, FIFA, BF. Bunları oynamayın zaten de.

Cihazınızın IDPS'si belli. MAC adresi belli. Giriş yaptığınız PSN hesabı belli. Eğer sunucular, sizin CFW kullanıcısı olduğunuzu tespit ederse, direk cihazınıza ban. Hesaba ban. MAC adresine ban. TAK TAK TAK. Acıma yok.

Bu durumda ne olur? Bir daha PSN'e bağlanamazsın. MP oyun oynayamazsın. Atariden farkı kalmaz o zaman. Ama normal hikayeli oyunları oynarsın. Başka bir şey yok. Birde kırık cihazda online için farklı bir PSN hesabı açın. Oyun satın aldığınız hesap değil. Çünkü o zaman o oyunlarda yalan oluyor.

3-) En iyi CFW: REBUG REX
Eki Görüntüle 328742
REBUG REX Nedir?

REBUG REX, en kaliteli, en rafine, en sağlam, en temiz, kullanıcıya, yani bize, en çok yetki veren CFW'dir. Cihazın üstünde tam hakimiyet kurarsınız.
Ve REBUG'un bir Tool Box yazılımı var. Yani müthiş bir şey. Klasik oyunu kopyala ve oyna kullanıcısından çok, biraz daha derine inen kullanıcıların kurduğu bir CFW.

Hani bazı hacker kardeşlerimiz ilk olarak Kali Linux yükler ya. İşte PS dünyasının Kali Linux'u bu. REBUG REX.

REBUG versiyonları kendi resmi websitesinden indirebilirsiniz

REBUG sitesine gitmek için tıklayın.
4-) En temiz Manager programı: MultiMAN
Eki Görüntüle 328743

Multiman nedir den önce şunu sormalıyız, Manager programı nedir?

Manager programı, en temelinde korsan oyunu çalıştırmamıza yarayan programdır. Manager olmadan oyunu çalıştırırsak, %90 lisans hatası yeriz ve oyun çalışmaz.

Multiman; diğer manager programlarından ayıran en önemli özelliği, logoda da bulunan özelliği. Multiman, kendi içinde ufak bir işletim sistemiyle geliyor :). Neredeyse bir PC gibi kullanabiliyorsunuz. Oyun modlama, kopyalama, düzenleme, silme, kesme işlemini yapabiliyorsunuz. FTP sunucusu içinde. Programı açar açmaz hemen *:21 portunu açıyor ve dinlemeye başlıyor. Geriye dönük uyumlu.

MultiMAN PKG indirmek için tıklayın.

Arkadaşlar benden bu günlük bu kadar. Yarın da çok detaylı olarak 2.el PS3 alırken dikkat edilmesi konusuna değinmek istiyorum. O kadar derin bir şekilde anlatacağım ki işlemcideki transistör ve nanometresine kadar ineceğim. Kesinlikle PS3 seven ve kullananların keyifle okuyacağı bir yazı olacaktır.
Konu hortlattım ama bir sorum var @Furkan17TR bey. WebMan kullanıyorum. Sıcaklığı 70° ye sabitlesen olur demi? Tehlikeli değil.
 Yukarı