Rehber Matematik Fasikülleri Alınır mı?

jestor

Hectopat
Yer
İzmir / Türkiye
Daha fazla  
11. sınıf öğrencisiyim, yazın AYT Matematik kampına girmeyi düşünüyorum, yanında 345 AYT Matematik kitabı almayı düşünüyorum da Rehber Matematik kamp setini almalı mıyım? İyi midir?

Rehber Matematik kanalının konu anlatımlarında kitabından sorular çözüyordu ve kaliteli sorulardı.

Tonguç'la iş birliği yapıyolar. Tonguç'un fasiküllerini çözmüş birisi olarak o fasiküllerden ziyade daha iyi yayınlara yönelmesini öneririm konu sahibine. 2 aylık bir vakit kaybı oldu bana ve hiçbir şey katmadı bana. Bunlardan sonra Karekök ve Apotemi gibi yayınları çözerek birden netlerimin arttığına şahit olmuştum.

Tonguç'la iş birliği yapıyolar. Tonguç'un fasiküllerini çözmüş birisi olarak o fasiküllerden ziyade daha iyi yayınlara yönelmesini öneririm konu sahibine. 2 aylık bir vakit kaybı oldu bana ve hiçbir şey katmadı bana. Bunlardan sonra Karekök ve Apotemi gibi yayınları çözerek birden netlerimin arttığına şahit olmuştum.
Tonguç konusunda haklısınız, gereksiz pahalı ve niteliksiz. Fakat rehber matematiğin kitaplarındaki sorular kaliteli.

Onu bilmiyorum da kanalı tavsiye etmem.
Basit bir konuya 5-10 video çekiyor. Gerçekten bıkkınlık geldi, "Matematiğin Güler Yüzü" izlemeye başladım.

Tonguç konusunda haklısınız, gereksiz pahalı ve niteliksiz. Fakat rehber matematiğin kitaplarındaki sorular kaliteli.

Logaritma ve dizilerini çözmüştüm, o güzeldi ona lafım yok. Diğerlerini bilemiyorum. Problem kampındaki soruları çok kuruydu, hani böyle düşünmeye yöneltici değildi. Ben AYT tarafındaki kitaplarını daha iyi buldum. Sanırım 2 tane kitabı vardı. Yeni kitap çıkardıysa haberim yok.

ÜçDörtBeş AYT Matematik alacağım hocam, Rehber Matematik'ten vazgeçtim. AYT Matematik için başka bir kanal önerebilir misiniz?
ÜçDörtBeş AYT Matematik alacağım hocam, Rehber Matematik'ten vazgeçtim. AYT Matematik için başka bir kanal önerebilir misiniz?
Veya bu kitapla beraber sadece Rehber mat videolarını izlesem olur mu?

Veya bu kitapla beraber sadece Rehber mat videolarını izlesem olur mu?
345'in matematik-fen soruları bayağı iyi ama Türkçe sorularını pek beğenmiyorum ben. Palme de aynı şekil. Ona göre alın. Türkçe için Limit alabilirsiniz.
Benim AYT Matematik için yukarıda yazdığım "Matematiğin Güler Yüzü" önerim olur.
Videoda çözdüğü soruları ilk kendin dene. Videodan sonra soru çöz. Bayağı yardımcı oluyor.

Yahu soru tutturmuş ya da çözdürdüğü sorular sınava yakın sorular mı da önerisini yapıyorsunuz? YouTube videolarına lafım yok, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ancak kitaplarının bir garantisi yok. Kitap fiyatları da hiç ucuz değil, bu kitaplardan ziyade piyasada o kadar kaliteli kitaplar ve soru tutturmuş, soruları da sınava yakın kitaplar var.

Geri
Yukarı