Rehber PlayStation 3 oyunlarını 4K çözünürlükte oynamak

Arkadaşlar, bu konuda size PS3'te oyun oynarken nasıl 4K çözünürlüğe ulaşacağınızı göstereceğim. Öncelikle bu işlemi gerçekleştirmek için CFW kurulu bir PS3' sahip olmanız gerekli ayrıca televizyonunuzun UHD (4K) olması gerekli. Yani SD (720P), HD (1080P) ve FHD (2K/1440p) televizyon ya da monitör kullananların yapmasına gerek yok. Sonuç alamazlar.

Not: 4K destekli bir HDMI kablosu da gerekli olacaktır.

1. adım :
Bu adımda ilk önce CFW kurulumu yapmalısınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. adım :
Ardından PS3 cihazınıza yüklenmiş olan Multiman'a giriş yapmanız lazım. Multiman yüklenmez kurulum şu şekilde:
  • USB belleğinizi bilgisayara takın ve üstüne sağ tıklayıp biçimlendire tıklayın. "Dosya sistemi" yazan yerde sizin USB'nizde NTFS yazacaktır. Tıklayıp FAT32'ye tıklayın ve alt tarafta başlat tuşuna basın. Bu sayede artık USB belleğiniz PS3'e uyumlu hale gelecektir.
  • Sonra buradan Multiman'ı indirin.
  • Indirdiğiniz rar dosyasının içinde. PKG uzantılı bir dosya olacak o dosyayı FAT32 formatlı USB belleğinize atın.
  • Buradan sonra işlemleri PS3'te yapacağız. USB belleğinizi PS3'e takın ve XMB ekranında (ana ekran) Game menüsüne gelin. Bu kısımda package Manager'a girin buradan ınstall package fıles'a tıklayın ve ardından standard'a tıklayın burada USB belleğinize attığınız. PKG uzantılı dosya karşınıza çıkacaktır tıklayıp, kurabilirsiniz.
3. adım :

• FAT32 formatlı USB belleğinizin içine buradan indirdiğiniz rar dosyasının içindeki. PKG uzantılı dosyayı atın.
  • Ardından PS3'e USB belleğinizi takın ve Multiman'a girin.
  • PS3 kolunuzun üzerinde bulunan "select" ve "start" tuşlarına aynı anda basın. Karşınıza masaüstü gibi bir yer çıkacak.
  • Bu kısımda "PS3 root" yazılı yere tıklayın.
  • Içine girdiğinizde birkaç dosya görecekseniz. Bu dosyalar arasında USB belleğinizde olacak. USB belleğinize tıklayın (muhtemelen USB belleğinizin adı "USB_0000" gibi ya da benzer bir adla gözükecek) ve içindeki. PKG uzantılı dosyamızı kopyalayın.
  • Kopyaladığınız dosyayı DEV_HDD0 (bu dosyanın adı siz de DEV_HDD1 vs. ADLARLA yazıyor da olabilir.) klasörünün içinde bulunan "packages" kalsörüne atın.
  • Bu sayede bu kısımdaki işimiz bitmiş oldu.
4. adım :

• 3. adımı uyguladıktan sonra Multiman'dan çıkış yapıyoruz.
  • Xmb (ana ekran) Game kısmında package Manager'a tıklıyoruz. Burada ınstall package Manger'a tıklıyoruz ve son olarak PS3 System Storage'a tıklayıp içindeki. PKG uzantılı dosyamızı kuruyoruz.
  • Kurulumu tamamladıktan sonra package Manager'dan çıkış yapıyoruz. XMB ekranında "Game" menüsüne PS3 4K Pro adlı bir uygulama gelecek ona tıklıyoruz. Karşımıza PS3 Pro ve PS3 4K Pro adında iki seçenek çıkacak.
  • Biz burada PS3 4K Pro adlı seçeneği seçiyoruz ve ınstall'a tıklıyoruz. Karşımıza bir uyarı çıkacak evet seçeneğine tıklıyoruz.
  • Buradan sonra birkaç dosya yükleyecek. Ardından karşımıza iki uyarı çıkacak.
Bu ilk uyarıya "evet" diyoruz.

Eki Görüntüle 617479

Bu ikinci seçeneğe "hayır" cevabını veriyoruz.

Eki Görüntüle 617480

5. adım :

Son olarak PS3 yeniden başlatıldıktan sonra ana menü de Ayarlar/Ekran ayarları kısmına giriş yapıyoruz. Burada "video çıkış ayarları" kısmına giriş yapıyoruz. Ardından sırasıyla HDMI/Özel diyerek ilerliyoruz.

Eki Görüntüle 617504

En son kısımda yukarıdaki yer çıkacak burada sizin cihazınız da 2160P çözünürlükte bulunacak. 2160P çözünürlüğe tıklayın. Bu sayede artık 4K çözünürlükte PS3 keyfini tadabileceksiniz.
RAR şifresi nedir?

Geri
Yukarı