Rehber Windows 10 görev çubuğunu tamamen saydam yapma

Yamete Kudasai

Kilopat
Makaleler
4
Microsoft Store'da ücretsiz olarak bulunan TranslucentTB adlı uygulamayı yüklüyoruz.

1.PNG

Programı başlattığımızda gizli simge olarak açılıyor, yani burada. TB logolu olan.

2.PNG

Sağ tıklayın ve tüm ayarları fotoğraflardaki gibi yapın.

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

7.PNG

8.PNG

Bütün ayarları yaptığınızda görev çubuğunuz böyle olacak.

Ekran Alıntısı.PNG

Performansa hiçbir eksisini görmedim. Zaten tam ekran uygulamalara/oyunlara geçiş yapıldığında otomatik devre dışı kalıyor yaptığımız ayarlarla birlikte.

Şu ana kadar hiç yazılımsal bir sorunla karşılaştınız mı? Görev çubuğunun kaybolması gibi vs.
Tamamen sorunsuz değil. Bazenleri görev çubuğuyla tam ekran pencere iç içe girebiliyor vs. Tabii büyük bir sıkıntı ile karşılaşmadım kullanım sırasında. Bunlar oldukça küçük şeyler.

Elinize sağlık hocam çok güzel rehber. Farklı bir yöntemde ben göstereyim.
([Rehber] Windows 10 Masaüstünü Özelleştirmek konumdan alıntıdır.)
Sonraki adımımız ise görev çubuğunun daha güzel gözükmesini sağlamak. Bu kısmı fotoğraf ile anlatmak zor olacağından sizin için bir video hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki her şeyi eksiksiz yaptıysanız eğer görev çubuğunuz böyle görünecek.
Eki Görüntüle 695019

Aşağıdaki linkten Rainmeter programını indirelim ve kuralım.
(Beta veya Full sürümünü indirebilirsiniz, fark etmiyor.)

Görev çubuğunu özelleştirmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki linkten gerekli skin packi indirelim ve kuralım.

Rainmeter'i açın ve aşağıdaki videoyu takip edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı