Telefon mu yoksa kamera mı alınmalı?

km.mertkorkmaz

Hectopat
Merhaba,
Arkadaşlar 6 aylık bebek sahibi birisiyim. Normalden fazla fotoğraf çekilmeye başladık. Telefonum Honor 90 eşimde Samsung A34 var. Telefonu Honor magic 6 Pro veya Samsung S23 tarzı bir cihaza yükseltmek istiyorum çünkü fotoğraf kalitesi daha iyi. Ancak bu kadar para harcamadan acaba fotoğraf makinesi alsam benim için daha iyi olur mu?
20 bin civarına alacağım bir fotoğraf makinesi benim elimdeki cihazlardan daha iyi fotoğraf çeker mi? Profesyonel değil sadece günlük hayattan anılar çekmek ama yüksek kalitede olmasını arzulayan birisiyim. Yorumlar için sağ olun.

Merhaba,
Arkadaşlar 6 aylık bebek sahibi birisiyim. Normalden fazla fotoğraf çekilmeye başladık. Telefonum Honor 90 eşimde Samsung A34 var. Telefonu Honor magic 6 Pro veya Samsung S23 tarzı bir cihaza yükseltmek istiyorum çünkü fotoğraf kalitesi daha iyi. Ancak bu kadar para harcamadan acaba fotoğraf makinesi alsam benim için daha iyi olur mu?
20 bin civarına alacağım bir fotoğraf makinesi benim elimdeki cihazlardan daha iyi fotoğraf çeker mi? Profesyonel değil sadece günlük hayattan anılar çekmek ama yüksek kalitede olmasını arzulayan birisiyim. Yorumlar için sağ olun.
Merhaba, Allah bağışlasın öncelikle. Bence kamera yerine bir S23 alarak kaliteden ödün vermemiş olursunuz S23 çok başarılı kamera olarak da ve gündelik hayatınızda ekstra bir kameraya ihtiyaç duymazsınız. Şarjıydı kendisiydi vs. Zaten bizim bu piyasada S23 o para fiyat performans anlamında rakipsiz. S23U baksanız çok daha iyi olur.

Teşekkürler şu an bende kompakt bir model yeterli olur mu yoksa zahmet mi onu anlamaya çalışmaktayım.

Kamera eskiden kullanılırdı çünkü telefon kameraları yetersizdi şu an telefon kameraları kameralara yetişti siz galiba telefondan ayrı olarak istiyosunuz karışmasın diye eğer öyleyse olabilri çünkü süzün çektiklerinizle karışacak çuğunuzun fotoğrafları ve onları düzene sokmak uzun iş.

Sağ olun yorumlarınız için gerçekten benim asıl mersk ettiğim 45-50 bin harcamaya gerek kalmadan 20-30 kamera alsam bana istediğim kaliteyi verir mi? Çünkü telefonu fotoğraf ve YouTube dışında kullanmıyorum. Maksadım ailemle kaliteli fotoğraflar barındırmak.

Merhaba, Allah bağışlasın öncelikle. Bence kamera yerine bir S23 alarak kaliteden ödün vermemiş olursunuz S23 çok başarılı kamera olarak da ve gündelik hayatınızda ekstra bir kameraya ihtiyaç duymazsınız. Şarjıydı kendisiydi vs. Zaten bizim bu piyasada S23 o para fiyat performans anlamında rakipsiz. S23U baksanız çok daha iyi olur.
Çevrem telefon al daha iyi olur diyor bende soğuk değilim bu fikre ama 45-50 den aşağı kaliteli fotoğraf çekebilecek telefon göremiyorum. Makinelerin ucuzları da var iyi mi olur kötü mü o kafamda kaldı.

Hocam öncelikle Allah bağışlasın o kadar üst düzey bir şey istemiyorsanız fotoğraf makinesi almanıza gerek yok bence. S23 bütçeniz yeterse alabilirsiniz, 20k civarına da S23FE bulunabilir bende yakın zamanda S23FE'ye geçeceğim güzel telefondur diğer ihtiyaçlarınızı da sağlar.

Çevrem telefon al daha iyi olur diyor bende soğuk değilim bu fikre ama 45-50'den aşağı kaliteli fotoğraf çekebilecek telefon göremiyorum. Makinelerin ucuzları da var iyi mi olur kötü mü o kafamda kaldı.

Şahsen yanıltmak istemem ben fotoğraf makineleri hakkında bilgi sahibi değilim belki de vardır. Ancak bir S23U her şeyi tek yerde topluyor sizin istediğinizi de. Sadece kamera değil bir şey izlemek olsun performans olsun şarj olsun bu gibi şeylerde de size çok katkı sağlar. O yüzden S23U önerdim veya 27-30k arasına S23 alın derim. Bugün o fiyatta bir S23, 45-50K'lık modellere neredeyse denk kamera sunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı