Rehber Windows 10 güncelleme kapatma

Hi Technology

Hectopat
Dikkat! Bu işlem bilgisayarınızı saldırılara karşı korumasız hale getirecektir. Windows 10 Yapı 1607 14393.447 öncesi sürümlerde güvenlik açığı vardır! Çalınacak kredi kartı bilgileriniz, dosyalarınız ve şifrelerinizden Technopat sorumlu tutulamaz!
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi yeni işletim sistemimizde update'i elle kapatamıyorduk bu seçenek bize verilmemişti. Resimli bir şekilde nasıl kapatacağınızı anlatacağım.

1. Windows Tuşu + R kombinasyonuyla çalıştıra "Services.msc" yazıyoruz.
1.png

2. Açılan yerden "Windows Update" yerini buluyoruz.
2.png

3. "Windows Update" seçeneğine ters tıklayıp durdura basalım.
3.png

4. Durdura bastıktan sonra "Windows Update" seçeneğine ters tıklayıp özelliklere basalım. Başlangıç türünün karşısındaki boşluğu "Devre Dışı" olarak değiştirip uygula ve tamam diyerek çıkalım. Windows Update kapanmıştır.
4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece driver updatelerini kapatmak istiyorum öyle bir seçeneğim var mı? Şu an win7deyim win10 yapınca ses driverini güncelliyor ve sound blasterım çalışmıyor. Çünkü soundblaster çok eski modeli var laptopumda win10 içinde güncellemesi olmadığındanmıdır başka bir problemdenmidir bilmiyorum ama sound driver not found diyor ve çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

CT Fletcher' ın dediklerini uygulayabilmek için gpedit.msc yi yeniden yüklememiz gerekiyor. Çünkü maalesef Windows 10 da varsayılan olarak gpedit.msc bulunmuyor . Ayrıca benim bulduğum gpedit.msc maalesef İngilizcedir ayrıca biraz farklı ama adımlar aynı ben gene de anlatacağım. Başlayalım,

1.Add GPEDIT.msc linkindeki dosyayı indiriyoruz ve içindeki setup dosyasını çalıştırıp kuruyoruz.

2.Eğer bilgisayarınız 32 bitse bu adımı atlayın. İlk olarak C:/Windows/Syswow64 konumuna gidiyoruz ve oradaki GroupPolicy, GroupPolicyUsers ve gpedit.msc yi kopyalayıp C:/Windows/System32 konumuna yapıştırıyoruz.

3.Windows + R yaparak Çalıştır'ı açıyoruz ve oraya gpedit.msc yazıp enterlıyoruz.
Not: Bazen açılması uzun sürebilir sadece bekleyiniz.

4.Açılan menüden Administritive Templates e giriyoruz.

5.Oradan Windows components kısmına bir kez tıklayıp yandaki menüden Windows Update'e çift tıklıyoruz.

6.Açılan yerden Configure Automatic Updates kısmına giriyoruz kısmına çift tıklıyoruz.

7.Açılan menüden enabled a tik atıyoruz ve oradan Configure automatic updating in altındaki açılır menüden 2-Notify for download and notify for install seçeneğini seçiyoruz.

8.Uygula' ya tıklayıp tamama tıklıyoruz ve çıkıyoruz. İşlemimiz tamamlanmıştır artık Windows otomatik güncelleme yapmayacaktır. :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Yazım hatam varsa affola

Ben sadece driver updatelerini kapatmak istiyorum öyle bir seçeneğim var mı? Şu an win7deyim win10 yapınca ses driverini güncelliyor ve sound blasterım çalışmıyor. Çünkü soundblaster çok eski modeli var laptopumda win10 içinde güncellemesi olmadığındanmıdır başka bir problemdenmidir bilmiyorum ama sound driver not found diyor ve çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Windows 8: Otomatik Sürücü Yüklemeyi Kapatmak - Technopat

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı