(Rehber) Windows 10 Güncellemeden Sonra Otomatik Yeniden Başlatmayı Kapatmak

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba technopat sakinleri.

Dün gece Battlefield 3'ü tekrardan oynamak için origin üzerinden indirmeyi başlattım. Sabah kalktığımda bilgisayar oturum giriş ekranındaydı, otomatik kilitlemiştir herhalde dedim ve giriş yaptım. Fakat uygulamalar yeniden açılmaya başladığında anladım ki Windows, Yeniden Başlat yapmış. Ben sorunun ne olduğunu anlamaya çalışırken sağ köşeden "Güncellemeler Başarıyla Yüklendi" ibaresi çıktı. Anladım ki güncellemeler yüzünden indirmem yarıda kesilip yeniden başlat yapılmış. Sinir oldum resmen. Windows 10'un anlam veremediğim bu saçma sapan uygulamasını kapatmayı göstereceğim sizlere ki siz de bu uygulamanın kurbanı olmayın.

Windows'un arama kısmına bilgisayarınız Türkçe olsa dahi "Windows Update" yazın ve girin.
"Güncelleştirmeleri Denetle" yazısının altında "Gelişmiş Seçenekler"i tıklayın.
Açılan pencerede "Güncelleştirmelerin Nasıl Yükleneceğini Seçin" seçeneğindeki "Otomatik" ayarını "Yeniden Başlatma Zamanlaması Bildirimi Yap" olarak değiştirin.

Son olarak yukarıdaki işlem işe yaramadıysa bilgisayarını gece açık bırakmadan önce yine aynı penceredeki "Yükseltmeleri Ertele" seçeneğine tıklayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı