Windows 10 otomatik sürücü güncellemesini kapatmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
57
Daha fazla  
Windows 10 için otomatik sürücü yüklemeyi kapatmak için halihazırda bir rehberimiz var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat bazı durumlarda ve özellikle laptop sistemlerde bu çözüm işe yaramayabiliyor. Genellikle siz güncel ekran kartı sürücüsünü yükleseniz de Windows Update daha eski bir sürümü yüklüyor ve kısır bir döngü şeklinde bu işlem tekrar ediyor. Regedit üzerinden çözümü var fakat pek tavsiye etmediğim için daha sağlıklı bir çözümü sizlerle paylaşacağım.
İlk olarak aracımızı indirelim

Kod:
 http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab

Aracımızız indirdikten sonra yönetici olarak çalıştıralım ve HID'e updates kısmını seçelim. Burada sorun çıkartan eski sürücünüzü seçip ileri sekmesi ile sürücüyü gizleyin.
Artık eski sürücüyü Windows Update otomatik olarak yüklemeyecek🙂

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'un yeni sürümlerinde otomatik indirmiyor sürücüleri. En azından bende öyle.

Sürekli format atanlar veya teknik servisler buraki .reg dosyasıyla tek tıklamayla kolayca açıp kapatabilir.

MediaFire

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device\Update]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\default\Update\ExcludeWUDriversInQualityUpdate]
"value"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]

Ben de kapattım ama güncelleme kaçırdım birkaç kere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı