Rehber Rehber Windows 11 22623.885 ve 25236 surumlerinde görev yönetcisinde aramayi etkinleştirme

Windows 11 22623.885 ve 25236 surumlerinde görev yönetcisinde aramayi etkinleştiriliriz onu anlatacağım.

Not: Yenilenen arama özelliği test aşamasındadır.
Sorumluluk kullanıcıya aittir.

İlk olarak Windows'tan gizli özellikleri etkinleştirmemize yardımcı olacak küçük bir uygulama olan Vivetool'u indirmeniz gerekecek.

Vivetool'u indirdikten sonra, işletim sisteminde tam yönetici ayrıcalıklarına sahip olabilmemiz için arşivin içeriğini System32 konumuna çıkarmanız gerekecek.
Arşive sağ tıklayın ve ardından tümünü ayıkla seçeneğine tıklayın. System32 konumunu seçin ve ardından ayıkla öğesine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, CMD'yi yönetici olarak açmanız ve ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.
Kodları yapıştırdıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

vivetool /enable /id: 39420424
vivetool /disable /id: 39420424

Görev yoneticisi arama özelliği

1668076248131.png

Arama Yapıldığında Çıkan Menü
1668076505801.png

Rehberimizin sonuna geldik.
Yeni Özelliği Nasıl Buldunuz?
Yorum yazmayı unutmayın.

Uppermosthide28

Son düzenleme:
Windows 11 22623.885 ve 25236 surumlerinde görev yönetcisinde aramayi etkinleştiriliriz onu anlatacağım.

Not: Yenilenen arama özelliği test aşamasındadır.
Sorumluluk kullanıcıya aittir.

İlk olarak Windows'tan gizli özellikleri etkinleştirmemize yardımcı olacak küçük bir uygulama olan Vivetool'u indirmeniz gerekecek.

Vivetool'u indirdikten sonra, işletim sisteminde tam yönetici ayrıcalıklarına sahip olabilmemiz için arşivin içeriğini System32 konumuna çıkarmanız gerekecek.
Arşive sağ tıklayın ve ardından tümünü ayıkla seçeneğine tıklayın. System32 konumunu seçin ve ardından ayıkla öğesine tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, CMD'yi yönetici olarak açmanız ve ardından aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.
Kodları yapıştırdıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

vivetool /enable /id: 39420424
vivetool /disable /id: 39420424

Görev yoneticisi arama özelliği

Eki Görüntüle 1567963

Arama Yapıldığında Çıkan Menü
Eki Görüntüle 1567964

Rehberimizin sonuna geldik.
Yeni Özelliği Nasıl Buldunuz?
Yorum yazmayı unutmayın.

Uppermosthide28
Ben bu rehberi yayınlamıştım ancak ileride Microsoft yasak getirirse diye hemen konuyu sildim. Kimse göremedi bile😀

Ben bu rehberi yayınlamıştım ancak ileride Microsoft yasak getirirse diye hemen konuyu sildim. Kimse göremedi bile😀

Hocam YouTube kanalları videoları çekti.

Windows 11 22623.891 ile birlikte resmi olarak yayinlandi açamayan arkadaşlar rehberimle açabilir @yusuf6554

Windows 11 22623.891 ile birlikte resmi olarak yayinlandi açamayan arkadaşlar rehberimle açabilir @yusuf6554

Abi sende açık mı bu özellik ben 21H2'de olduğum için göremiyorum

@yusuf6554

Son düzenleme:

Windows 11 22623.891 ile birlikte resmi olarak yayınlandı. Açamayan arkadaşlar rehberimle açabilir. @yusuf6554

Abi bu özellik sende açık mı? Ben 21H2'de olduğum için göremiyorum.

@yusuf6554
22623.891 yapısına güncelledikten sonra bende de açılmış. Şu anda Görev Yöneticisi'ne arama kutusu geldi.

Ayrıca ilginçtir ki 22623.885 yapısına güncelleyince gelmeyen yenilenmiş arama butonu bilgisayarı bugün açtığımda geldi. Üstelik 22623.891 yapısına güncellememiştim bile.

22623.891 yapısına güncelledikten sonra bende de açılmış. Şu anda Görev Yöneticisi'ne arama kutusu geldi.

Ayrıca ilginçtir ki 22623.885 yapısına güncelleyince gelmeyen yenilenmiş arama butonu bilgisayarı bugün açtığımda geldi. Üstelik 22623.891 yapısına güncellememiştim bile.

Hocam bende de gece PC'yi açtım arama butonu gitti bende vivetool ile açtım güncelleme yaptım en son release Preview güncellemesini widget arayüzü yenilendi ve arama butonu yine geldi.

Vivetool şu anda sistemde yok

Buna benzer oldu resmi İnternette buldum
1668156504504.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı