Rehberi Farklı Sim Karta Aktarma

M

Mehmet Unsal

Ziyaretçi
Turkcell'den Avea'ya geçiş yaptım, Avea'nın verdiği sim karta geçmem gerekiyor onda da eski sim karttaki kişiler yok. Eski rehberi bu sim karta nasıl aktarabilirim?

Bir de Turkcell sim kartıma yeni hatta geçebilirsiniz diye mesaj gelmedi, telefonun çağrı yapmaması üzerine bir de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu / Numara Taşıma Sorgulama buradan sorgulatmamla geçtiğimi öğrendim.
Mesaj gelmesi gerekmiyor muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç alternatif sunacağım;
  1. Kullandığın telefonun PC için olan yazılımında rehber yedekleme vardır. Yedekleme yapıp yeni hattına aktarabilirsin.
  2. Sim kişilerini telefona taşı, yeni sim kartı taktığında tekrar sim karta taşı.
  3. Kişileri Google hesabına yedekle, yeni sim kartı taktığında tekrar sim karta taşı.

Turkcell'den Avea'ya geçiş yaptım, Avea'nın verdiği sim karta geçmem gerekiyor onda da eski sim karttaki kişiler yok. Eski rehberi bu sim karta nasıl aktarabilirim?

Bir de Turkcell sim kartıma yeni hatta geçebilirsiniz diye mesaj gelmedi, telefonun çağrı yapmaması üzerine bir de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu / Numara Taşıma Sorgulama buradan sorgulatmamla geçtiğimi öğrendim.
Mesaj gelmesi gerekmiyor muydu?
Kullandığınız telefon nedir? Eğer android ise rehberin ayarlarında "kişileri yönet" veya " içe dışa aktar" vardır. Ordan dışa aktar seçeneğinden tüm kişileri depolama birimine aktarınız. Depolama biriminde vcf uzantılı bi dosya olacaktır. Yeni sim kartınızı taktıktan sonra dosyaya tıklayıp simi işaretlerseniz hallolur.

Kullandığınız telefon nedir? Eğer android ise rehberin ayarlarında "kişileri yönet" veya " içe dışa aktar" vardır. Ordan dışa aktar seçeneğinden tüm kişileri depolama birimine aktarınız. Depolama biriminde vcf uzantılı bi dosya olacaktır. Yeni sim kartınızı taktıktan sonra dosyaya tıklayıp simi işaretlerseniz hallolur.

Eyvallah hocam hallettim. Konu çözüme ulaştı @Asım Demir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı