Rehin virüsü

mracrowley

Centipat
Merhabalar, bilgisayarıma kurduğum dosyadan rehin virüsü bulaştı, Defender ile silmeye çalıştım ancak sonuç alamadım dosyalarımın hiçbiri açılmıyor tam da sınav zamanı yaklaşırken bilgisayarı açmaya korkuyorum, yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Dosya Ekleri

• IMG_20211028_124934.jpg
    IMG_20211028_124934.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarıma kurduğum dosyadan rehin virüsü bulaştı, Defender ile silmeye çalıştım ancak sonuç alamadım dosyalarımın hiçbiri açılmıyor tam da sınav zamanı yaklaşırken bilgisayarı açmaya korkuyorum, yardımcı olursanız çok makbule geçer.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın. Ek olarak dosyalarınızı kontrol edin şifrelenmiş ise şifrelenme türünü aşağıda arayın:

Kaspersky Rescue Disk ile tarama yap. Birde bu belki çözer.

İnternet bağlantısı yapma. Başka bir cihaza kaspersky indir ve sonra bilgisayara USB ile at kur. Virüsleri sil. Sonra şifrelenen dosyaları kurtarmak için şifre çözme programlarını kullanırsın.

İnternet bağlantısı yapma. Başka bir cihaza Kaspersky indir ve sonra bilgisayara USB ile at kur. Virüsleri sil. Sonra şifrelenen dosyaları kurtarmak için şifre çözme programlarını kullanırsın.

Hocam internet bağlantısı kurmak ne gibi bir sıkıntı yaratabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı