Rekabete dayalı tüm Online oyunlar P2W midir?

Hocam beni alıp Espor arenasına koysanız o sistemle ne kadar iyi oynarım meçhul iken. Bir espor oyuncusunu alıp benim sistemime koysanız nerdeyse aynı başarıyı gösterecektir. Orta yol bulunmalı 100 liralık mouse ile 1000 liralık mouse arasında 10 kill yoktur. Sadece türkiye de akıcı iyi bir bilgisayara ulaşmak bu denli zor. Avrupa da insanların aklına bu soru gelmeyecektir bile.

Hocam beni alıp espor arenasına koysanız o sistemle ne kadar iyi oynarım meçhul iken. Bir espor oyuncusunu alıp benim sistemime koysanız neredeyse aynı başarıyı gösterecektir. Orta yol bulunmalı 100 liralık mouse ile 1000 liralık mouse arasında 10 kill yoktur. Sadece Türkiye de akıcı iyi bir bilgisayara ulaşmak bu denli zor. Avrupa da insanların aklına bu soru gelmeyecektir bile.

Ben de aynısını düşünüyorum, eskiden 40, 50 FPS ile CS:GO oynardım ve hep MVP olurdum. "ulan iyi bir bilgisayarım olsa FACEIT'e falan girerim" diye düşünüyordum. Bilgisayarım oldu, FACEIT'e girdim bir şey yapamadım.

Bu oyundan oyuna değişir. Finansal desteğe ölümüne ihtiyacı olmayan firmalar ve oyunlar (valve, Riot: CS:GO, Valorant) genellikle görsel içerik çıkarıp oyuna sürüyor. CS:GO'da skinli silah fazla vurmaz fakat Zula gibi parayı bulmaya çalışan oyunlarda bu durum böyle değil. Wolfteam gibi bir oyunu 2011-2012 senelerinde oynamış biri olarak söylüyorum ki o seneler en iyi seneleriydi. (Parayı veren düdüğü çalmaya başlamamıştı.)

Yeni konular

Geri
Yukarı