Reklam engelleyiciler güvenilir mi?

Galaxy2

Attopat
Chrome kullanıyorum. Bu reklam engelleyicilerden birini kursam güvenilir midir? Bunları onaylarken bütün tarayıcı verilerini okuma vs gibi yazı çıkıyormuş galiba, internet bankacılığına falan girsem sorun olmaz değil mi? uBlock Origin kurmayı düşündüm.

Duruma göre değişir ama sistemi derinden zemana ile taratırsan AdBlock AdBlock Plus AdGuard uBlock Origin'i zararlı olarak gösteriyor silinmesini tavsiye ediyor.

Chrome kullanıyorum. Bu reklam engelleyicilerden birini kursam güvenilir midir? Bunları onaylarken bütün tarayıcı verilerini okuma vs gibi yazı çıkıyormuş galiba, internet bankacılığına falan girsem sorun olmaz değil mi? uBlock Origin kurmayı düşündüm.

Hiçbir zaman güvenlik garantisi verilemez. Belirli bir protokol ile verilerinizi giriş yaparkenki tuş bilgilerinizi bile okuyup iletebilir. Eklenti geliştirmek ve arka kapı bırakmak çok fazla yapılan bir şey. Bugün bir sorun olmasa bile gelecek için garanti edilemez. Bankacılık uygulamalarınızı temiz bir tarayıcıda kullanırsınız bu tarayıcıdada eklentilerinizi kurup yapmak istediklerinizi yapabilirsiniz. Güvensiz uygulamalardan kaynaklı bankacılık verilerinizin çalınması banka sorumluluğunda olmayacağından dikkat etmeniz gerekiyor.

Güvenlimi bilmiyorum ama AdBlock kullanıyorum, reklamları engelliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman güvenlik garantisi verilemez. Belirli bir protokol ile verilerinizi giriş yaparkenki tuş bilgilerinizi bile okuyup iletebilir. Eklenti geliştirmek ve arka kapı bırakmak çok fazla yapılan bir şey. Bugün bir sorun olmasa bile gelecek için garanti edilemez. Bankacılık uygulamalarınızı temiz bir tarayıcıda kullanırsınız bu tarayıcıdada eklentilerinizi kurup yapmak istediklerinizi yapabilirsiniz. Güvensiz uygulamalardan kaynaklı bankacılık verilerinizin çalınması banka sorumluluğunda olmayacağından dikkat etmeniz gerekiyor.
Reklam engelleyici olmadan forumlardan tut her siteden reklam çıkıyor, kötü oluyor böyle ama bu dediğin mantıklı geldi. Forum, YouTube, Netflix ve nette film izleme sitelerini reklam engelleyici ile Chrome ile kullansam ve mailler, alışveriş ve bankacılık için eklentisiz Firefox kullansam nasıl olur? Veya tam tersi de olabilir yani mailler, alışveriş ve bankacılık için Chrome, diğerleri için Firefox?

uBlock Origin kullanıyorum öneririm.

uBlock originde bir sıkıntı çıkar mı? Şu zamana kadar bir sürü kart/şifre girdim birşey olmadı.

Yıllardır uBlock kullanırım ne bitcoinlerime, ne banka hesabıma ne de diğer hesaplarıma bir şey oldu.

Evet antivirüs de kullanmıyorum.

uBlock Origin'de bir sıkıntı çıkar mı? Şu zamana kadar bir sürü kart/şifre girdim bir şey olmadı

Garanti verilemez. Adamlar verileri şu an yedekliyor bile olabilir. Proxy takibi request istek takibi yapmak gerekir detaylı inceleme için. Ben Wireshark ile bazı eklentileri takip ediyordum, şifreli olarak kendisine veri ileten eklentiler var. Büyük firmalar bile büyük vurgunlar yapıyor üstünden zaman geçtikten sonra. Ya da CC dolandırıcılığı yapacak kişilere kart bilgilerini satabiliyorlar. Bankada çalıştığım için bu tip olaylar hep bir anda toplu olarak patlak verdiğini gördüm. Dediğim gibi bankacılık işlemlerinizi temiz bir tarayıcıda yapıp eklentili tarayıcıda gündelik işlerinizi yapmanızda fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı