Reklam virüsü bilgileri çalar mı?

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Ayalrdır bilgisyarı açınça siteye atıyordu. Ben bunun virüs olduğunu düşünemedim. Şimdi kafam basıyor bu sanırım reklam virüsü oluyor. Ben bu süreçte bir sürü hesaba falan girdim, fotoğraflarım falan vardı. Reklam virüsü sadece reklam mı atar yoksa bilgileriniz de çalar mı?

Sanmıyorum hocam ama yine de tedbirli olup önce virüsü silin sonra şifreleri bir değiştirin bence.

Virüsü silin önce ondan sonra değiştirin şifreleri Kaspersky Free veya Malwarebytes indirip taratın birinde bir şey çıkmazsa diğerini deneyin.

Bir virüs yalnızca bir işlemi yapmayabilir. İçerisinde "Keylogger" barındırıyor olabilir. Eğer keylogger bulunduruyor ise üzgünüm fakat tüm bilgileriniz çalındı. Ama genellikle reklam virüslerinin çoğunda keylogger bulunmaz. Avast'ı indirip bi tarama yapmanızı öneririm.

Çalabilir. Sonuçta, bu bilgileri otomatik olarak çalan şeyler artık neredeyse her virüsün içinde bulunuyor. Öncelikle bilgisayarınızı HitmanPro malware removal tool ile taratmanızı öneririm. Ardından şifrelerinizi değiştirin. Özellikle tarayıcınızdaki kayıtlı olan şifreleri değiştirmekle başlayabilirsiniz.

@mxxm @Sahkalid @efeakbga46 @BerserkSeverim
Teşekkür bilgisayarımı formatlayalı 2 hafta oluyor virüs şimdilik yok ama hesaplardan korktum ama olsa şimdiye illaki hesaplar elimden giderdi diye düşündüm.

Bir de bu direk açarken siteye gitmesi kesin virüs müdür?

Evet, bu tür virüslere "adware" deniyor. Bazıları arka planda bile size reklam göstererek para kazanabiliyor ve hatta bazı zamanlarda bilgisayarınıza başka virüslerin dağıtıcı olmasına da yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu tarz virüslerin tespit edilmesi ve acilen silinmesi gerekiyor. Aksi halde, bilgisayarınızın performansını büyük ölçüde yavaşlatabilir veya bilgisayarınız virüslerin oyun alanı haline gelebilir.

Evet, bu tür virüslere "adware" deniyor. Bazıları arka planda bile size reklam göstererek para kazanabiliyor ve hatta bazı zamanlarda bilgisayarınıza başka virüslerin dağıtıcı olmasına da yardımcı olabilir. Bu nedenle, bu tarz virüslerin tespit edilmesi ve acilen silinmesi gerekiyor. Aksi halde, bilgisayarınızın performansını büyük ölçüde yavaşlatabilir veya bilgisayarınız virüslerin oyun alanı haline gelebilir.

O zaman ben hapı yuttum herhalde çünkü çok uzun süre öyle kullandım benim hep Google'dan diye şüphelenmedim. Acaba direk virüsmiki yoksa oltalama içinmiki yani siteden bir şeye basıncamı bulaşacakki.

O zaman ben hapı yuttum herhalde çünkü çok uzun süre öyle kullandım benim hep Google'dan diye şüphelenmedim. Acaba direk virüsmiki yoksa oltalama içinmiki yani siteden bir şeye basıncamı bulaşacakki.

Bilmediğin sitelerden bilmediğin linklere tıkladığında, bilmediğin tarayıcı eklentileri kurduğunda, bilmediğin güvensiz sitelerden korsan/crackli yazılım indirdiğinde bulaşır genelde böyle virüsler. Bu tarz işler crack/korsan/bilmediğin sitelerde gezinme gibi işlerde bilgin yok ise uzak durmalısın yoksa daha çok bu şekilde virüsler ile uğraşırsın.

Bilmediğin sitelerden bilmediğin linklere tıkladığında, bilmediğin tarayıcı eklentileri kurduğunda, bilmediğin güvensiz sitelerden korsan/crackli yazılım indirdiğinde bulaşır genelde böyle virüsler. Bu tarz işler crack/korsan/bilmediğin sitelerde gezinme gibi işlerde bilgin yok ise uzak durmalısın yoksa daha çok bu şekilde virüsler ile uğraşırsın.

Bundan sonra zaten tövbe de inşallah bu bulaşan bir şey yapmamıştır hesapalr veyahut fotoğraflarıma falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı