Reklam Virüsü Nasıl Silinir?

Bilgisayarıma virüs bulaştığında Kaspersky ve Combofix programını aynı anda indirmiştim. Kaspersky, Combofix'i virüs olarak algılamıştı. Kaspersky'ı silip Combofix'i yüklediğimde ise virüsten kurtulmuştum. Belki yanlıştır ama bu yüzden söyledim. Üsteleyenlere lafım yok, bilmediği şeyi savunanlar olabiliyor. Benim amacım arkadaşa bir yararım dokunması için tavsiyede bulunmaktı.

Doğrudur, nasıl etkiliyor?
Görmemişim kusura bakmayın. Ben bir kere tarattıktan sonra Windows 7 Başlat menüsü değiştirici açılmamıştı. Hatta konusunu bile açmıştı. Asım abi yardım etmişti sanırsam. Allah'tan geri yükleme noktası vardı.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Nasıl çözdünüz bilmiyorum ama dediğiniz ''ouOgdoU'' dosyasını sildim. Sildikten sonra diğer dediklerinizi yaptım. Ondan sonra ilk baş hiçbir şey olmadığını sandım. Bilgisayarı kapatıp açtım. Virüs açılmamıştı. Direk antivirüs adlarını yazdım, Chorme donmuyordu. Ardından 4 farklı antivirüs ile sıra sıra bilgisayarı taradım. Her biri farklı bir şey buldu. En son Kaspersky Anti-Virus programı kullandım. Yaklaşık 1.5 saat sürdü. 4 tane zararlı buldu. Bir daha emin olmak için bir daha taradım bu sefer temiz çıktı. Bilgisayarı kapatıp açtım. Bilgisayar ne kasıyor, ne donuyor. Eski haline döndü gibi. Her bir antivirüs programında tam tarama yaptım baya uzun sürdü. Fakat en sonunda düzeldi. Büyük ihtimal ''ouOgdoU'' dosyasında virüs vardı herhalde. Ondan sonra sıkıntı düzeldi.
Rica ederim. Bir sürü AV veya telaşa gerek yoktu. Baştan önlemi alıp Kaspersky kursaydınız bulaşmazdı. Dediklerimi yaptıktan sonra taraman önemli değildi ama çerez tarzı kalıntıları da vardı onları bilerek söylemedim gerek olmadığından.
En başta dediğim gibi minerlerin çoğunu zararsız tanımladıkları için bulamazlar. Sadece uyarı verirler.
Neyse bir sonrakilere hazırlıklı ol korumanı almayı aksatma yeter.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı