Reklam virüsü nasıl silinir?

Bu reklam virüsleri nasıl bulaşıyor? İnternette gezinirken mi yoksa bir virüslü programı kurunca mı?

Galiba her ikisi de ama internette gezinirken bulaşması biraz daha nadirdir. İndirdiğim dosyadan bulaştı galiba bana.

Kesin değil ama büyük ihtimalle öyle. Bize sormak yerine onu kapatıp bilgisayarı yeniden başlatınca reklam geliyor mu gelmiyor mu diye bakabilirsiniz. Bu şekilde bakarsanız kesin bilgi elde edersiniz.

Denedim ve şu an düzeldi gibi gözüküyor ama o komudun yazılı olması ya da bir şekilde bilgisayarımda bulunması kötü.

Arkadaş av görmüyor dediği için dedim. Ayrıca startupa yazılı basit bir Shell kodunu algılamaz. Çünkü anlık cihaz aktivitesi değil startupa yazılı start komutu.

Eki Görüntüle 2156745

Eki Görüntüle 2156747

Bak şimdi ekledim startupa algılamış mı?
Antivirüsler domainleri de engelliyor.

Uzun zamandır reklam virüsü var sanırım bilgisayarımda ve bu şekilde kullanıyordum sorun olmaz diye ama artık bilgisayarı her açtığımda cinsel içerikli reklamlar çıkıyor. Son birkaç gündür böyle ve sadece açılışta böyle, bilgisayarı kullanırken bir sorun olmuyor. Defender ile yeniden başlatmalı tarama yaptım işe yaramadı, virüsten koruma açık ve bilgisayarı düzgün kullanıyorum. Görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD yazıyor ve bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu virüsle karşılaşan biri var mı? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Eki Görüntüle 2156381
Benim Xylent antivirüsü deneyebilirsin eğer hiç bir antivirüs bulamadıysa.

Geri
Yukarı