Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

Windows 10 sıfırlama yapsam sizce verimli olur mu? Bütün virüsler ortadan kalkar mı?
Format atarak kurtulamayacağın virüsler de mevcut ama çoğunluğundan kurtulabilirsin. Arkadaşların da dediği gibi, düzgün bir antivirüs programı kullanın. Tabii antivirüs programını da korsan indireceğiniz için sonsuz bir döngü içine girmiş olacaksanız. Lütfen güvenirliği belli olmayan sitelerden dosya indirmeyin.

Format atarak kurtulamayacağın virüsler de mevcut ama çoğunluğundan kurtulabilirsin. Arkadaşların da dediği gibi, düzgün bir antivirüs programı kullanın. Tabii antivirüs programını da korsan indireceğiniz için sonsuz bir döngü içine girmiş olacaksanız. Lütfen güvenirliği belli olmayan sitelerden dosya indirmeyin.
Yani CD ile yapılan format ile windows 10 sıfırlama virüsler için aynı oranda mı temizleniyor? Mesela windows 10'da sıfırlasam dahi silinmeyecek olan virüs CD ile yapılan formatta da mı silinmez?

Formata gerek yok. Saçma sapan şeyler ile virüs temizlemeye çalışmışsın onlar da birbirini zararlı görmüş zaten.
Kendi kendilerini yok etmeye çalışıyorlar farkında değilsin. Virüs dediğin zaten virüs değil.
MBAM ile kolayca temizlenecek zararlıyı çözülmez sistem hatasına dönüştürüyorsun haberin yok.
MBAM yükle tara temizle bu kadar. Bir daha da AV olmadan bir şey indirmeye kalkma.

Formata gerek yok. Saçma sapan şeyler ile virüs temizlemeye çalışmışsın onlar da birbirini zararlı görmüş zaten.
Kendi kendilerini yok etmeye çalışıyorlar farkında değilsin. Virüs dediğin zaten virüs değil.
MBAM ile kolayca temizlenecek zararlıyı çözülmez sistem hatasına dönüştürüyorsun haberin yok.
MBAM yükle tara temizle bu kadar. Bir daha da AV olmadan bir şey indirmeye kalkma.
İşte bir sorun daha var dün Kaspersky yüklemeye çalıştım olmadı anti-virüs programlarını engelliyor bir şey. MBAM dediğin malwarebytes mi? Dün onu da yükledim olmadı hata veriyor. Birazdan sıfırlayacağım bilgisayarımı windows 10'dan o yüzden yük olmasın diye bütün programları, oyunları sildim. SSD ile hızlı sıfırlanır inşallah ve sıfırlandıktan sonra her şey temizlenip iyi çalışır umarım. Bu arada Malwarebytes yüklemem için bir tavsiyen var mı yoksa sıfırlayacağım bilgisayarı. Bu bugün denetim masasına gireyim dedim windows 10 arama yerine hiç bir harf veya sayı yazılmıyor, klavye bozulmuş olabilir dedim klavyede sıkıntı yok.
367496

Virüs programını açmak istediğimde aldığım hata bu;
367498

Son düzenleme:
Kendi kafana göre işlemler yaptığın için doğal. Orada Rescue disk ile Windows ortamı dışından sil sonra Kaspersky kur demiştim.
Aktif zararlı varsa temizlemeden biraz zor kurarsın güvenlik yazılımlarını.

Gerçi bunun için de Malwarebytes firması çözüm üretmişti. Chameleon.

Kendi kafana göre işlemler yaptığın için doğal. Orada Rescue disk ile Windows ortamı dışından sil sonra Kaspersky kur demiştim.
Aktif zararlı varsa temizlemeden biraz zor kurarsın güvenlik yazılımlarını.

Gerçi bunun için de Malwarebytes firması çözüm üretmişti. Chameleon.

Flaş diski bulamadım o yüzden. Neyse tamam PC'yi güvenli modda başlatıp MBAM ile temizledim geriye karantinadan silmek kaldı. Yardımlarınız için teşekkürler.😌

En iyi çözüm format atmak. Bence format at, kafan rahat olsun. Bu olaydan dersini çıkarırsın umarım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı