Reklamlardan virüs girer mi?

Virüs girmez ama cookielerin ve kayıtlı hesapların çalınabilir.
Bir web sayfası doğrudan çerezlere erişemez mümkün değil. Buna bir kere İS bile izin vermez. Kaldı ki cookie'lerin raw olarak tutulduğunu düşünmüyorsunuzdur herhalde. Güncel tarayıcılar cookieleri güçlü algoritmalarla şifreler.

1. "Virüs girdi temizlemek için tıklayın. Bilgisayarınızın güvenliği ele geçirildi. Bilgisayarınız ele geçirildi gibi."

2. "Bunlardan virüs girmeyeceğini biliyorum hiçbirine tıklamadan kapattım."

Genelde kullanıcıları 3 iq ile bu şekilde avına düşürmeye çalışırlar. Bu arada evet, reklamlardan virüs girer. Bunun için tarayıcıya reklam korumak için eklenti ekleyin. Ya da tıklamamaya çalışın. Bu biraz kasıntı. Bu yüzden reklam koruyucu eklenti iyidir.

Fake bir reklama tıkladığı zaman virüs direkt aktifleşebilir. Bunu güncel bir işletim sistemi engelleyemez.

Zaten ben bir şey olmaz diyorum arkadaşıma. Ama diyor ki git bir foruma sor. Ben de buraya sorayım dedim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese söylüyorum zaten ben bir şey olmaz diyorum arkadaşıma. Ama diyor ki git bir foruma sor. Ben de buraya sorayım dedim. İyi günler.

Hocam aslında bilmediğin link e tıklamak bile çok sakıncalı.Ben siber güvenlik ile uğraşıyorum kullanılan saldırıları duysan kanın donar.Fakat zararlı bir site değil ise bi reklam a tıklayıp birşey indirmediysen sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı