ReklamStore vergi ödüyor mu?

Osman01

Femtopat
Daha fazla  
AdSense'te bildiğimiz gibi vergilerini kendimiz vermemiz gerekiyor fakat ReklamStore'da da T.C. numaranızı ve IBAN bilgilerinizi yazdığınızda otomatik vergi kesilir yazıyor. Bu doğru mu biliyor musunuz? Vergi kaçırmak büyük bir suç, sonra problem olmasın.

AdSense'te bildiğimiz gibi vergilerini kendimiz vermemiz gerekiyor fakat ReklamStore'da da T.C. numaranızı ve IBAN bilgilerinizi yazdığınızda otomatik vergi kesilir yazıyor. Bu doğru mu biliyor musunuz? Vergi kaçırmak büyük bir suç, sonra problem olmasın.
Öyle bir şey yapmaları mümkün değil hocam. Kazancın vergisini kendinizin ödemesi gerekiyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-09_174547.png
    resim_2021-08-09_174547.png
    149,2 KB · Görüntüleme: 53
Hocam anladığım kadarıyla siz fatura kestirmediğiniz için kendi ödediği vergiyi sizden kesiyor. Sitede kurumsala kesinti yapılmadığını ve KDV'yi kendilerinin ödemesi gerektiği yazıyor. Bir sorun olacağını zannetmiyorum. AdMatic'te de bireysele kesinti yapıyordu.

Yani fatura kesmeme gerek yok değil mi?

Bu yöntem doğru bir yöntem, gider pusulası yöntemi ile %10 vergi kesintisi yapılır sizden. Mutlaka bir rakam sınırı vardır ancak bu şekilde aldığınız ödemelerde vergi sıkıntısı yaşamazsınız. Resmi oluyor.

Yine de araştırmanızı, kendiniz değerlendirmenizi öneririm, herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Bu yöntem doğru bir yöntem, gider pusulası yöntemi ile %10 vergi kesintisi yapılır sizden. Mutlaka bir rakam sınırı vardır ancak bu şekilde aldığınız ödemelerde vergi sıkıntısı yaşamazsınız. Resmi oluyor.

Yine de araştırmanızı, kendiniz değerlendirmenizi öneririm, herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum
%20 vergi alınır yazıyor belki %20 sini kendilerine alıyorlardır

%20 vergi alınır yazıyor belki %20 sini kendilerine alıyorlardır
Gider pusulası yöntemi ile 5-6 yıl önce, başka bir firmadan ödeme almıştım o zaman %10'du kesintisi. %20'mı oldu bilmiyorum.

Ödemenizi aldıktan sonra belge isteyebilirsiniz.

Şimdi görsele baktım bu %20 kesinti komisyon kesintisi mi yoksa vergi ile ilgili mi bilmiyorum. Firmayı arayıp sorsanız daha iyi bilgi alırsınız. Biz varsayımda bulunuyoruz. Arayın net bilgi alın bence.

Geri
Yukarı